Statistika: 2018-aisiais gaisruose žuvo mažiausiai žmonių per 30 metų | KaunoDiena.lt

STATISTIKA: 2018-AISIAIS GAISRUOSE ŽUVO MAŽIAUSIAI ŽMONIŲ PER 30 METŲ

  • 0

Pernai gaisruose žuvo 86 žmonės, iš jų du vaikai.

Tai mažiausias gaisruose žuvusių žmonių skaičius per 30 metų, skelbia Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.

2018 metais Lietuvoje kilo 11 tūkst. 848 gaisrai.

Gaisrų statistika rodo, kad kaimuose gaisruose žūsta dvigubai daugiau žmonių nei miestuose. Pernai miestuose žuvo 29 gyventojai, o miesteliuose ir kaimo vietovėse – 57.

Šalyje kilo penki gaisrai, kuriuose žuvo po du šalies gyventojus, o 76 gaisrai nusinešė po vieną žmogaus gyvybę.

Dešimt žmonių žuvo Vilniuje, aštuoni – Kaune, šeši – Švenčionių rajone, penki – Kaišiadorių rajone, keturi – Vilniaus rajone, po tris – Kauno, Akmenės, Šiaulių, Jurbarko bei Šalčininkų rajonuose.

Daugiausia žmonių žuvo Vilniaus (29 gyventojai) ir Kauno (21) apskrityse, o mažiausiai – Telšių (1) ir Klaipėdos (2) apskrityse.

Penkerių metų statistikos duomenimis, vyrų gaisruose žūsta 2,6 karto daugiau nei moterų. Pernai gaisruose žuvo 61 vyras, 23 moterys, o dviejų žmonių tapatybės nenustatytos.

Tamsiuoju paros metu (nuo 20 val. vakaro iki 8 val. ryto) gaisruose žuvo 54 gyventojai (63 proc. žuvusiųjų).

Tragiškiausios mėnesio dienos – 14-oji (žuvo 8 žmonės), 15-oji ir 16-oji (žuvo po septynis žmones). Daugiausia gaisrų kilo šeštadienį (1980 gaisrų) ir sekmadienį (1889), o žuvusiųjų – sekmadienį (žuvo 17 gyventojų). Jų amžiaus vidurkis – 60 metų.

27 žmonės žuvo dėl neatsargaus rūkymo, 19 – dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimų bei gedimų, 18 – dėl neatsargaus elgesio su ugnimi, septyni – dėl elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimų, šeši – dėl pašalinio ugnies šaltinio, trys – dėl dujų, žibalinių, benzininių įrenginių, prietaisų eksploatavimo pažeidimų bei gedimų, vienas – dėl elektros įrangos įrengimo ir eksploatavimo taisyklių pažeidimų, vienas – dėl tyčinės žmogaus veikos (padegimo), keturi – dėl kitų priežasčių.

Gaisrų metu ugniagesiai išgelbėjo 138 gyventojus (iš jų 14 vaikų), 818 gyvūnų, 129 transporto priemones, 854 pastatus.

Per dešimt dienų sausį šalyje kilo 280 gaisrų (19,7 proc. daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį), juose žuvo du žmonės, o septyni gyventojai patyrė traumų.

Pernai sausio mėnesį kilę gaisrai nusinešė 16 žmonių gyvybes, iš jų septyni gyventojai žuvo dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimų. Todėl Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas įspėja ir prašo gyventojų atsargiai elgtis su ugnimi.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS