19,8 tūkst. eurų iš moters pasisavinę sukčiai – jau nuteisti | KaunoDiena.lt

19,8 TŪKST. EURŲ IŠ MOTERS PASISAVINĘ SUKČIAI – JAU NUTEISTI

  • 1

Marijampolės apylinkės teismo Vilkaviškio rūmai už sukčiavimą nuteisė penkis vyrus, kurie iš moters pasisavino 19,8 tūkst. eurų.

Kaip trečiadienį pranešė prokuratūra, iš pradžių nenustatytas asmuo, tuo metu atlikęs bausmę įkalinimo įstaigoje, telefonu susisiekė su nukentėjusiąja. Pristatęs policijos pareigūnu, moterį  įtikino, kad jos banko sąskaita naudojasi sukčiai.

Nukentėjusiajai patikėjus, telefonu pateikta informacija, 2019 metų balandžio 20 dieną telefoninio pokalbio metu moteriai buvo liepta nuvežti 2 tūkst. 310 eurų ir pririšti prie kelio ženklo „Vilkaviškis“.

Po trijų dienų kaltinamieji įtikino nukentėjusiąją, jog siekiant suimti sukčius, neva besinaudojančius jos sąskaita, reikia išgryninti daugiau pinigų. Nukentėjusioji, vadovaudamasi jai duodamais nurodymais, išgrynino 3,5 tūkst. eurų ir banke užsakė išgryninti dar 14 tūkst. eurų.

Išgrynintus pinigus nukentėjusiajai šį kartą buvo nurodyta pririšti prie kelio ženklo „Didieji Šelviai“.

Kaltinamieji, pasiskirstę vaidmenimis, organizuodavo šių pinigų perdavimą ir pasidalinimą. Taip pat, vienas bylos kaltinamasis, tuo metu atlikdamas laisvės atėmimo bausmę įkalinimo įstaigoje, neteisėtu būdu įgytus pinigus realizavo užsisakydamas sportinių drabužių už 1 tūkst. eurų.

Bendrininkų grupė buvo kaltinama tuo, jog apgaule veikdami bendrais veiksmais, savo ir kitų asmenų naudai įgijo svetimą didelės vertės – 19 810 eurų – turtą.

Marijampolės apylinkės teismo Vilkaviškio rūmai pritarė valstybinį kaltinimą palaikiusio prokuroro siūlomai bausmei. Visi penki kaltinamieji pripažinti kaltais dėl sukčiavimo.

S. B. paskirta pustrečių metų laisvės atėmimo bausmė, o subendrinus ją su ankstesne bausme jam paskirta 12 metų laisvės atėmimo bausmė.

A. R. paskirta dvejų metų laisvės atėmimo bausmė, K. R. – vienerių metų ir dviejų mėnesių laisvės atėmimo bausmė, o subendrinus su galiojusia – vienerių metų ir aštuonių mėnesių laisvės atėmimo bausmė. Z. A ir A. N. paskirtos švelnesnės bausmės, Z. A. paskirta vienerių metų laisvės apribojimo bausmė, o A. N. – pusantrų metų laisvės apribojimo bausmė.

Jie abu įpareigoti būti namuose nuo 23 iki 6 valandos, taip pat dirbti, tęsti darbą, o nedirbant registruotis Užimtumo tarnyboje visu laisvės apribojimo bausmės atlikimo laikotarpiu.

Byloje taip pat iš dalies tenkintas nukentėjusiosios civilinis ieškinys daugiau nei 16,5 tūkst. eurų turtinei žalai atlyginti.

Likusi pinigų suma buvo rasta kratų metu ir įsiteisėjus nuosprendžiui bus perduota nukentėjusiajai.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Xxxxx

Vat nuo kvailumo kaip ir nuo veziovaistu nera.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS