Advokatas: dėl A. Paleckio nuteisimo bus rašomas skundas Aukščiausiajam Teismui | KaunoDiena.lt

ADVOKATAS: DĖL A. PALECKIO NUTEISIMO BUS RAŠOMAS SKUNDAS AUKŠČIAUSIAJAM TEISMUI

Dėl Algirdo Paleckio nuteisimo už šnipinėjimą Rusijai bus rašomas kasacinis skundas Aukščiausiajam Teismui, BNS pirmadienį pranešė jo advokatas Adomas Liutvinskas.

„Prašysim visiško išteisinimo, nuosprendis nepagrįstas, jokio šnipinėjimo čia nė kvapo nėra, čia gryna politika“, – BNS sakė vienas A. Paleckio advokatų.

Jis teigė dabar analizuojantis penktadienį paskelbtą Lietuvos apeliacinio teismo nutartį. Kasacinis skundas gali būti paduotas per tris mėnesius.

Kartu su kasaciniu skundu advokatas ketina teikti prašymą Aukščiausiajam Teismui sustabdyti nuosprendžio vykdymą. Toks prašymas turi būti teikiamas kartu su kasaciniu skundu.

Praėjusią savaitę Lietuvos apeliacinis teismas už šnipinėjimą Rusijai nuteistam A. Paleckiui paliko galioti šešerių metų laisvės atėmimo bausmę.

Kadangi nuteistojo advokatų apeliacinis skundas atmestas, nuosprendis įsiteisėjo, A. Paleckis gali būti pasiųstas atlikti laisvės atėmimo bausmės.

Aštuoniolika mėnesių, kuriuos jis praleido būdamas suimtas per tyrimą ir laukdamas teismo nuo 2018 metų spalio iki 2020 metų balandžio, yra įskaičiuojami į teismo nuosprendžiu paskirtos bausmės laiką. Tai reiškia, kad A. Paleckis turėtų kalėti apie penkerius metus.

Iki šiol A. Paleckis buvo paliktas laisvėje, teismui palikus galioti intensyvią priežiūrą ir anksčiau sumokėtą 50 tūkst. eurų užstatą.

Pasak Generalinės prokuratūros, nuo 2017 metų vasario iki 2018 metų spalio A. Paleckis bei vilnietis verslininkas Deimantas Bertauskas, veikdami organizuotoje grupėje su ikiteisminio tyrimo metu nenustatytu Rusijos žvalgybos darbuotoju ir kitais Rusijos piliečiais, vienas iš kurių teismo pripažintas kaltu Sausio 13-osios byloje, Lietuvoje už piniginį bei kitokį atlygį rinko Rusijos žvalgybą dominančią informaciją. Nuteistasis Sausio 13-osios byloje yra Michailas Golovatovas.

Kaltinamiesiems, kaip teigia prokuratūra, buvo suformuotos užduotys rinkti informaciją apie Sausio 13-osios bylą tyrusius pareigūnus ir teisėjus, taip pat informaciją apie kitas su Rusijos agresija prieš Lietuvą 1990–1991 metais susijusias bylas.

Pirmosios instancijos teismas D. Bertauską atleido nuo baudžiamosios atsakomybės, jo baudžiamoji byla nutraukta. Teismas paskelbė, kad jo geranoriškas parodymų davimas turėjo esminę reikšmę atskleidžiant Rusijos žvalgybos subjektų neteisėtą veiklą Lietuvoje.

Praėjusiame dešimtmetyje A. Paleckis buvo nuteistas už sovietų agresijos neigimą per 1991 metų Sausio 13-osios įvykius, kai pareiškė, kad tądien „saviškiai šaudė į savus“. Skirdamas bausmę Šiaulių apygardos teismas atsižvelgė ir į šią aplinkybę, kad A. Paleckis buvo teistas dėl nusikalstamos veikos, susijusios su Sausio 13-osios įvykiais.

1971 metais Berne, Šveicarijoje, gimęs A. Paleckis Vilniaus universitete yra įgijęs žurnalisto ir tarptautinių santykių specialisto diplomus, 1994-1995 metais tarptautinius santykius studijavo Tarptautiniame administracijos institute Paryžiuje.

1994 metais jis pradėjo dirbti Lietuvos užsienio reikalų ministerijoje, kuravo santykius su Europos Sąjunga ir jos šalimis narėmis, 2003 metais įsidarbino Seimo pirmininko pavaduotojo patarėju.

2004–2007 metais A. Paleckis ėjo Seimo nario pareigas.

A. Paleckio bylos nuosprendžio paskelbimas

P. Peleckio / BNS nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (5)

Cha

Kadangi LT nėra skelbiama advokatų laimėtų-pralaimėtų bylų statistika, parašykite prašau, ar šitas advokatas yra laimėjęs nors vieną bylą? Jo kalbos panašios tik į brangių makaronų kabinimą klientui, jis ne koks Masiulis su Kurlianskiu, kuriems net į pasą galima įrašyti "Nekaltas".

man

tai atrodo kad dabar tokia tevyne gina tik kieno stora pinigine, nes teisybes durniu laive nebuvo ir nebus

Xxx

Rusas puola,nusenusio,be smegenų ,kupriaus muzikanto darbas,bet brangiai kainuos.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS