D. Dainauskas tvirtino, kad dažnas atvejis, kai užsakomos meistrų paslaugos, tačiau darbas neatliekamas, tik pasiimamas avansas. Pasitaiko ir apgavysčių dėl prekių, kurios perkamos socialinio tinklo „Facebook“ grupėse.
Sukčiaujama ir užsienyje. Londone gyvenanti lietuvaitė nusprendė grįžti į Lietuvą. Savo augintinius, Bengališkus katinus paliko prižiūrėti kitai merginai.
„Gyvūnai yra veisliniai, juos prižiūrinti panelė vieną iš jų pardavė. Laimei, su policijos pagalba gyvūnas buvo atgautas“, – džiaugėsi vyras.
Sukčiauja ne tik asmenys, bet ir įmonės. Pašnekovas pasidalino istorija apie sporto klubą, kuris be kliento žinios pratęsė narystės programą.
Visas reportažas – LNK vaizdo įraše:
„Kai tai buvo paskelbta mūsų grupėje, sporto klubas viešai atsiprašė ir narystė buvo nutraukta“, – kalbėjo jis.
Kai tai buvo paskelbta mūsų grupėje, sporto klubas viešai atsiprašė ir narystė buvo nutraukta.
D. Dainauskas tvirtino, kad daugelis sukčių bijo viešumos, nes tai gali paliesti jų šeimas, gimines. Yra buvę, kad nukentėjusiai moteriai policijos pareigūnai patarė kreiptis būtent į grupę „Nepatikimi asmenys“.
„Žinau, kad policijos pareigūnai stebi mūsų grupę, veiklą“ – pasakojo vyras, omenyje turėdamas Policijos virtualų patrulį.
Pačios populiariausios schemos, kurias naudoja sukčiai šiomis dienomis, – netikro paveldėjimo. O patys pažeidžiamiausi – naivūs, geros valios žmonės.
„Jei norite pirkti prekes ar paslaugas internetu, reikėtų žinoti to asmens tapatybę. Užtenka į „Google“ įvesti vardą, pavardę, telefono ar sąskaitos numerį“, – dalijosi patarimais D. Dainauskas.
Grupės įkūrėjas džiaugėsi, kad grupę jau sudaro 71 tūkst. asmenų. Veiklą pradėjęs 2018 metais, vyras tikino, kad gauna iki 20 pranešimų apie potencialius sukčiavimus per dieną.
Vyriškis teigia, kad visada buvo empatiškas sukčių aukoms, nors pats niekada nebuvo apgautas.
„Niekada nemėgau, kai stipresni bando manipuliuoti silpnesniais“, – sakė D. Dainauskas.
Naujausi komentarai