Biržietis už dyzelino vagystes iš naftotiekio nuteistas šešeriems metams nelaisvės Pereiti į pagrindinį turinį

Biržietis už dyzelino vagystes iš naftotiekio nuteistas šešeriems metams nelaisvės

2014-03-10 12:52
BNS inf.
Biržietis už dyzelino vagystes iš naftotiekio nuteistas šešeriems metams nelaisvės
Biržietis už dyzelino vagystes iš naftotiekio nuteistas šešeriems metams nelaisvės / Scanpix nuotr.

Pirmadienį Panevėžio apygardos teismas šešeriems metams laisvės atėmimo nuteisė 37 metų biržietį, kuris pripažintas kaltu su nusikalstamos grupuotės nariais grobstęs naftos bendrovės – dyzeliną – ir jį pardavinėjęs.

Kaip pranešė Panevėžio apygardos prokuratūra, tyrimo duomenimis, 2002–2003 metais neteisėtai prisijungus prie magistralinio produktotiekio „Polockas-Ilukstė-Ventspilis“ vamzdyno Biržų, Rokiškio ir Zarasų rajonuose, buvo pagrobta daugiau kaip 255 tūkst. litrų dyzelino, kuris vėliau parduotas. Bendrovei buvo padaryta žala už beveik 390 tūkst. litų.

Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorės Jolantos Činčikienės teigimu, nusikalstamo susivienijimo bendrininkai, grobstę didelės vertės naftotiekio turtą, pasinaudodavę pažintimis su pareigūnais, sužinodavo informaciją apie sienos apsaugos tarnybos, policijos pareigūnų budėjimą, planuojamus veiksmus.

Generalinė prokuratūra šiems didelės vertės naftotiekio grobstymams ištirti buvo sudariusi bendrą Specialiųjų tyrimų tarnybos ir Policijos departamento Kriminalinės policijos biuro Nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnų tyrimo grupę. Ikiteisminis tyrimas buvo atliekamas bendradarbiaujant su Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnais.

Nuteistojo J.T. bendrininkai jau prieš penkerius metus yra sulaukę laisvės atėmimo bausmių. Nusikalstamo susivienijimo vadovui V.T. buvo paskirta trylikos metų, jo bendrininkui B.V. - septynerių metų ir šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmės. Už korupcinio pobūdžio veikas bausmių neišvengė ir grobstytojams padėdavę pareigūnai.-

Prokurorė J.Činčikienė vienuolika nusikalstamų veikų kartu su grobstytojų susivienijimo bendrininkais įvykdžiusį kaltinamąjį prašė nuteisti septynerių su puse metų laisvės atėmimu.

Baudžiamasis kodeksas už didelės vertės svetimo turto pagrobimą numato laisvės atėmimo bausmes iki aštuonerių metų, už dalyvavimą nusikalstamo susivienijimo veikloje – nuo trejų iki 15 metų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra