Į teisiamųjų suolą sės vyras, pasisavinęs išmokas iš globos namuose augusių jaunuolių | KaunoDiena.lt

Į TEISIAMŲJŲ SUOLĄ SĖS VYRAS, PASISAVINĘS IŠMOKAS IŠ GLOBOS NAMUOSE AUGUSIŲ JAUNUOLIŲ

  • 0

Šiaulių apskrities policija trečiadienį pranešė teismui perdavusi baudžiamąją bylą, kurioje svetimo turto įgijimu apgaule ir prekyba žmonėmis yra kaltinamas 35-erių vyras.

Policijos duomenimis, kaltinamasis 2013-2015 metais pasisavino trijų jaunuolių vienkartines socialines išmokas, skirtas jiems sulaukus pilnametystės ir palikus socialinės globos namus bei du iš jų išgabeno į Didžiąją Britaniją, kur išnaudojo ir neteisėtai pasisavino jų gautą darbo užmokestį.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad vyras užmegzdavo ryšį su Šiaulių vaikų globos namų auklėtiniais ir pažadėdavo jiems padėti surasti būstą bei darbą šiems sulaukus pilnametystės ir palikus globos namus.

Išėję iš globos namų jaunuoliai sulaukdavo vienkartinių savivaldybės išmokų, kurias kaltinamasis pasisavino.

Tokiu būdu iš trijų jaunuolių vyras pasisavino nuo 2,7 iki 4,4 tūkst. eurų siekiančias sumas, už kurias įsigijo įvairių baldų, buitinės technikos, vaizdo technikos ir mobiliųjų telefonų. Savo pažado padėti įsikurti ar pinigus investuoti kaltinamasis netesėjo.

Taip pat vyras organizavo dviejų vaikų globos namų auklėtinių išvežimą iš Lietuvos į Jungtinę Karalystę, kur įdarbino juos plovyklose, statybose ar konteinerių krovimo darbuose. Vaikinams kaltinamasis nurodė, kad jie jam yra skolingi už kelionės išlaidas, būsto nuomą, maistą, ir daugiau nei pusmetį reikalavo už šias skolas perduoti uždirbamus pinigus.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad dar vieno jaunuolio pinigus pasisavino 36-erių metų kaltinamojo draugas, jį Šiaulių apylinkės teismas atleido nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Už sukčiavimą kaltinamajam gresia viešieji darbai, bauda, laisvės apribojimas arba laisvės atėmimas iki trejų metų. Už prekybą žmonėmis – laisvės atėmimas nuo ketverių iki dvylikos metų.

Bylą nagrinės Šiaulių apylinkės teismas.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS