10-metę pražudžiusios avarijos byloje – nuosprendis: išteisinta motina, kaltas manevravęs vyras | KaunoDiena.lt

10-METĘ PRAŽUDŽIUSIOS AVARIJOS BYLOJE – NUOSPRENDIS: IŠTEISINTA MOTINA, KALTAS MANEVRAVĘS VYRAS

Alytaus apylinkės teismo Prienų rūmai kaltu dėl dešimtmetės mergaitės žūties avarijoje pirmadienį pripažino septynių mašinų koloną lenkusį vilnietį Justiną Valašiną.

Jam skirta trejų metų laisvės atėmimo bausmė, vykdymą atidedant pusantrų metų laikotarpiui, vyras įpareigotas tęsti darbą, per bausmės atidėjimo laikotarpį be pareigūnų žinios neišvykti iš gyvenamosios vietos, BNS pranešė Alytaus apylinkės teismo administracijos sekretorė Jurgita Urbanavičiūtė.

Taip pat nuteistajam atimta teisė vienerius metus vairuoti transporto priemones.

Teismo nuosprendyje taip pat pažymima, kad nuo 2017 metų vasario iki 2020 metų spalio J. Valašinas buvo baustas administracinėmis nuobaudomis už greičio viršijimą.

Tragiška avarija įvyko 2014 metų lapkričio 1 dieną Varėnos kelyje ties Naujaisiais Valkininkais, kai į kairę posūkį dariusį automobilį, kuriuo važiavo žuvusi mergaitė su tėvais, atsitrenkė mašinų koloną lenkęs visureigis „Audi Q7“.

Pirmą kartą dėl mažametės žūties 2014 metų rudenį kaltinimai buvo pareikšti jos mamai – mergaitės mama vairavo automobilį, kai į jį atsitrenkė visureigis. Tačiau visų instancijų teismai moterį išteisino, dabar prieš teismą stojo į šeimos automobilį atsitrenkęs visureigio vairuotojas.

Žuvusios mergaitės mama dabar byloje yra pripažinta nukentėjusiąja, nukentėjusiojo statusas suteiktas ir vaiko tėčiui.

Alytaus policijos nuotr.

Senaties terminas šioje baudžiamojoje byloje sueina po septynių mėnesių – 2022 metų lapkričio 1 dieną.

Šiemet vasarį prokuratūra pranešė, kad Kauno apygardos prokuratūra perdavė teismui baudžiamąją bylą, kurioje J. Valašinas kaltinamas nesilaikęs Kelių eismo taisyklių ir 2014 metų lapkričio 1 dieną sukėlė avariją, per kurią žuvo kitu automobiliu važiavusi dešimties metų mergaitė.

Iškart po įvykio buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuris buvo baigtas pateikus kaltinimus automobilį „Toyota“ vairavusiai žuvusios mergaitės mamai.

2020 metų pabaigoje Alytaus apylinkės teismo Varėnos rūmų teismas moterį išteisino, konstatuodamas, kad kaltinamoji nepadarė veikos, turinčios nusikaltimo požymių. 2021 metų pavasarį šį pirmos instancijos teismo sprendimą paliko galioti ir apeliacine tvarka baudžiamąją bylą išnagrinėjęs Kauno apygardos teismas.

Kauno apygardos teismo teisėjų kolegijos vertinimu, pirmosios instancijos teismas išsamiai ištyrė bylos aplinkybes, objektyviai ir nešališkai įvertino surinktus įrodymus.

Teisėjų kolegija taip pat pažymėjo, kad moteris važiavo saugiu greičiu, rodė posūkio signalą, nedarė jokių staigių manevrų, kurie būtų galėję klaidinti kitus vairuotojus, ir negalėjo numatyti, kad kito automobilio vairuotojas lenks automobilių koloną ženkliai viršydamas leistiną greitį.

Šiam teismo nuosprendžiui įsiteisėjus, pirmosios instancijos teismo nutartis buvo išsiųsta Kauno apygardos prokuratūros Alytaus apylinkės prokuratūros vyriausiajam prokurorui pranešant, kad, teismo vertinimu, „Audi Q7“ vairuotojo J. Valašino veiksmuose galbūt yra nusikalstamos veikos požymių.

Alytaus policijos nuotr.

Naujas ikiteisminis tyrimas Kauno apygardos prokuratūroje buvo pradėtas 2021 metų gegužę. Per jį įvykio aplinkybės tirtos papildomai, gauti nauji tyrimui reikšmingi duomenys, tarp kurių ir ekspertų išvados dėl didesnio, nei buvo anksčiau nustatyta, „Audi Q7“ greičio įvykio metu.

Kaltinimai J. Valašinui pareikšti pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį, numatantį, kad tas, kuris vairuodamas transporto priemonę pažeidė kelių eismo saugumo ar transporto priemonės eksploatavimo taisykles, jeigu dėl to įvyko eismo įvykis, dėl kurio žuvo žmogus, gali būti nubaustas laisvės atėmimu iki aštuonerių metų.

GALERIJA

  • 10-metę pražudžiusios avarijos byloje – nuosprendis: išteisinta motina, kaltas manevravęs vyras
  • 10-metę pražudžiusios avarijos byloje – nuosprendis: išteisinta motina, kaltas manevravęs vyras
  • 10-metę pražudžiusios avarijos byloje – nuosprendis: išteisinta motina, kaltas manevravęs vyras
  • 10-metę pražudžiusios avarijos byloje – nuosprendis: išteisinta motina, kaltas manevravęs vyras
Alytaus policijos nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (20)

reikia matyt kelią

ir nebūsi dukros žudikė. Teko man tokia. Gerai kad per "duokite kelią" ir tiesiai po ratais. Iš mano auto liko laužas. Nedaug trūko ir tai durnei. Smūgis į vairuotojo pusės tarpą tarp durų. Truputį į priekį ir mažiausiai reanimacija. Į ką žąsis žiūrėjo?

hmmmm

10 metų augini vaiką, o paskui dar 10 metų bylinėjiesi su žudiku... kuris tave kaltina, kad privertei jų nužudyti tavo vaiką... Kaip tiems protingiesiems teisėjams gaunasi taip susidėlioti prioritetus?...

kaip jie drįso??

apkaltinti vertelgą dėl kažkokio menko incidento, kuris dar ir atsitiko prieš aštuonerius metus????Kur žiūri telefoninė teisėsmauka???? greitutis tiesiog privalo kreiptis į Europos žmogaus teisių teismą, kartu su visais to kaimo "šerlokais holmsais. "
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS