Kirgizijos ir Armėnijos piliečiai nuteisti už neteisėtą žmonių gabenimą per Lietuvos sieną | KaunoDiena.lt

KIRGIZIJOS IR ARMĖNIJOS PILIEČIAI NUTEISTI UŽ NETEISĖTĄ ŽMONIŲ GABENIMĄ PER LIETUVOS SIENĄ

  • 3

Kirgizijos ir Armėnijos piliečiai nuteisti aštuonių mėnesių laisvės atėmimu už neteisėtą žmonių gabenimą per Lietuvos sieną.

Panevėžio apygardos teismas, išnagrinėjęs šią bylą, praeitą penktadienį abu teisiamuosius pripažino kaltais.

Jiems abiem skirta po aštuonis mėnesius laisvės atėmimo. Iš Kirgizijos piliečio nuspręsta konfiskuoti per 3 tūkst. eurų, o iš Armėnijos piliečio – 10 tūkst. 370 eurų bei abiejų vyrų mobiliojo ryšio telefonus, pranešė prokuratūra.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dar gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Du užsieniečiai – 47 metų Kirgizijos Respublikos pilietis ir 44 metų Armėnijos Respublikos pilietis – buvo nuteisti dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną veikiant bendrininkų grupėje.

Jie teisėtvarkos pareigūnų buvo sulaikyti netoli Panevėžio, kai dviem automobiliais iš Latvijos į Vokietiją vežė septynis neteisėtus migrantus.

Šiemet, gegužės 30 dienos popietę, Panevėžio miesto aplinkkelyje policijos pareigūnai sustabdė patikrinimui du automobilius. Juose be vairuotojų važiavo septyni Irako piliečiai.

Pastarieji maždaug prieš mėnesį neteisėtai buvo patekę į Latviją iš Baltarusijos, jie savavališkai pasišalino iš pabėgėlių centro Rygoje ir bandė išvykti į Vakarų Europą.

Ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto žmonių gabenimo per Lietuvos valstybinę sieną atliko Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių pasienio rinktinės pareigūnai, o tyrimui vadovavo ir valstybinį kaltinimą teisme palaikė Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Mantas Jurkėnas.

Ir ikiteisminio tyrimo metu, ir bylą nagrinėjant teisme, kaltinamieji savo kaltę pripažino. Jie teigė atsiliepę į nepažįstamo asmens skelbimą vežti žmones. Už kiekvieną iš Latvijos į Vokietiją pervežtą asmenį jiems buvo pažadėtas 700-800 eurų atlygis.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Prisiveza

"specialistu" is svetur,paskui trukdo ju veiklai... Nonsensas!?

geriausia

Bausme deportuoti ,be teises niekada neatvykti i europa .

aha 'nuteisti'

puse Kauno vien siauraakiai ir ru kalbos myletojai,apie Vilniu nera ir kalbos senai surusejo.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS