Pabradėje per užsieniečių sukeltus neramumus panaudotos ašarinės dujos | KaunoDiena.lt

PABRADĖJE PER UŽSIENIEČIŲ SUKELTUS NERAMUMUS PANAUDOTOS AŠARINĖS DUJOS

  • 8

Užsieniečių registracijos centre Pabradėje trečiadienį vakare grupei užsieniečių sukėlus neramumus, pareigūnams teko panaudoti ašarines dujas ir imtis kitų drausminimo priemonių.

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) pranešė, kad apgyvendintiems užsieniečiams nepaklusus pasieniečių reikalavimams bei bandant veržtis prie išėjimo iš centro, VSAT pareigūnai panaudojo ašarines dujas ir iššovė du šūvius iš pompinio ginklo į orą. Medicinos pagalbos niekam neprireikė.

Grupė vadinamajame palapinių miestelyje apgyvendintų prieglobsčio prašytojų, pirminiais duomenimis, pradėjo reikšti nepasitenkinimą teisiniu statusu Lietuvoje, teismo taikomais apribojimais.

„Tai kelios dešimtys, ko gero, susibūrusių užsieniečių pradėjo elgtis pakankamai agresyviai, triukšmavo, bandė pasiekti išėjimą iš Užsieniečių registracijos centro, nepakluso budinčios pamainos pasieniečių reikalavimams“, – BNS komentavo centro vadovas Aleksandras Kislovas.

Pasak jo, pakankamai greitai užsieniečiai grįžo į palapines, situacija normalizavosi.

LRT televizija skelbia, kad dviem paroms sulaikius šešis Irako piliečius, kurie prašydami prieglobsčio neteisingai nurodė duomenis, jų tėvynainiai centre ėmė piktintis, susibūrė į didelę grupę, šūkavo, reikalavo paleisti irakiečius.

A. Kislovas BNS patvirtino, kad „dauguma jų yra Irako piliečiai“.

„Galbūt ta situacija jau buvo šiek tiek įkaitusi, nes jie buvo nepatenkinti savo statusu, daugumai iš jų teismas taiko alternatyvią sulaikymui priemonę, tai ko gero, gal tas paskutinis šešių užsieniečių sulaikymas jis ir buvo paskutinis taškas ir jie pradėjo reikšti nepasitenkinimą“, – sakė A. Kislovas.

Jis teigė, kad galimiems neramumams buvo rengiamasi iš anksto.

Į URC atvyko pajėgos iš specialiai tokiems incidentams parengtos VSAT Specialiosios paskirties komandos, artimiausių VSAT užkardų, policijos, Viešojo saugumo tarnybos.

Šiuo metu nustatinėjami, izoliuojami ir apklausiami galimi nepasitenkinimo apraiškų iniciatoriai.

Rašyti komentarą
Komentarai (8)

Spaliukas

Priristi prie stulpo ir liepti kad patys savus plaktu Su tais babajais tiktai bizuno politika...

Kaip įspūdinga

Ašarinės dujos, keli šūviai ... Ar negalėjo vyrai gerai "pavaišinti" bananais, kad kitiems būtų pamoka ?

Rolandas

Radzeviciu nusiuskyt su savo pideru komanda padarys tvarka
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS