Pasienyje su Baltarusija rasti du afganistaniečiai nušalusiomis kojomis | KaunoDiena.lt

PASIENYJE SU BALTARUSIJA RASTI DU AFGANISTANIEČIAI NUŠALUSIOMIS KOJOMIS

  • 6

Pasienyje su Baltarusija, netoli Lavoriškių užkardos, pasieniečiai ketvirtadienį vakare sulaikė keturis afganistaniečius, du iš jų buvo nušalusiomis kojomis, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

VSAT vaizdo stebėjimo sistema užfiksavo, kaip iš Baltarusijos pusės pribėgę trys veidus pridengę asmenys, kaip manoma, šios šalies pareigūnai, kirto sieną ir perkirpo tvoros segmentą ir koncertiną. Tuomet iš Baltarusijos pusės buvo pakviesti keturi vyrai, kuriems nurodyta neteisėtai kirsti Lietuvos sieną.

Patys baltarusiai grįžo į savo teritoriją.

Neteisėti migrantai į Lietuvos gilumą spėjo paėjėti keliasdešimt metrų ir po kelių minučių miške buvo sulaikyti Lavoriškių pasieniečių. Paaiškėjo, kad tai keturi pilnamečiai vyrai iš Afganistano.

 

 

Trys iš jų skundėsi sveikatos būkle – du dėl kojų problemų, vienas – dėl vidaus organų skausmų. Ketveriukė kalbėjo ir apie galvų, rankų ir kitus skausmus dėl Baltarusijos pareigūnų prieš juos panaudoto fizinio smurto.

Tai dar vienas pavyzdys, kaip Baltarusijos pareigūnai ne tik nuolat gadina Lietuvos pusėje įrengtą fizinį barjerą, bet ir elgiasi su būriais prie sienos pačių atgabentų migrantų.

Vienam vyrui kraujavo nosis, nes, kaip teigė užsienietis, Baltarusijos pareigūnas prieš tai jam smogė į veidą.

Atvykę medikai po pirminės apžiūros tris neteisėtus migrantus nugabeno į Respublikinę Vilniaus universitetinę ligoninę Lazdynuose.

Anot VSAT, Baltarusijos pasieniečiai į Lietuvą įstūmė du afganistaniečius, kuriems, įtariama, buvo nušalusios kojos. Vienas migrantas dėl to buvo paguldytas į ligoninę.

Kitam buvo suteikta skubi pagalba, jis išleistas ir pasieniečių pervežtas į VSAT užkardą. Pirminiais duomenimis, jo būklė bus stebima, kojos periodiškai medikų perrišamos.

Į užkardą kartu pasieniečiai parsivežė ir vidaus organų skausmais besiskundusį migrantą, kuriam, pirminiais duomenimis, gydytojai nenustatė rimtesnių sveikatos sutrikimų.

Dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo VSAT Vilniaus pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas.

„Tai dar vienas pavyzdys, kaip Baltarusijos pareigūnai ne tik nuolat gadina Lietuvos pusėje įrengtą fizinį barjerą, bet ir elgiasi su būriais prie sienos pačių atgabentų migrantų“, – teigiama pranešime.

Iš viso į Lietuvą nuo šių metų sausio bandė patekti beveik 11,1 tūkst. neteisėtų migrantų, jie į šalį nebuvo įleisti.

Nuo praėjusių metų rugpjūčio 3 dienos, kai Lietuvos pasieniečiai įgijo teisę apgręžti neteisėtus migrantus, jų iš Baltarusijos į šalį neįleista daugiau kaip 19,2 tūkstančio. Dalis užsieniečių į Lietuvą patekti bandė ne vieną kartą.

VSAT teigia, kad Baltarusijos pareigūnai aktyviais veiksmais prisideda prie neteisėtos migracijos į Lietuvą ir ES, kurią šalies institucijos vadina hibridine ataka.

Praėjusiais metais iš Baltarusijos į Lietuvą neteisėtai atvyko beveik 4,2 tūkst. migrantų.

Rašyti komentarą
Komentarai (6)

Lietuvis

Reikėjo nušauti kad nesikankintų

Anonimas

Landzberginiai fasistai karo pabegeliams nukerta kojas ir palieka kad susaltu.

Matyt \\\\\.../////

negalvojo apie ukrainą.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS