Cigaretęs vežęs kaunietis melavo, kad tai – anglys | KaunoDiena.lt

CIGARETĘS VEŽĘS KAUNIETIS MELAVO, KAD TAI – ANGLYS

  • 0

Šiaulių apskrities policijos komisariato pareigūnai praėjusią savaitę iš apyvartos paėmė per 5000 pakelių kontrabandinių cigarečių, skirtų nelegaliai Šiaulių ir Kelmės rinkai.

Kaip pranešė policija, kelyje Ariogala-Raseiniai-Kryžkalnis dirbusių Raseinių policijos komisariato pareigūnų dėmesį patraukė greitį viršijęs automobilis „Audi A5“. Minėtame kelio ruože greitis ribojamas iki 70 kilometrų per valandą, o automobilis važiavo gerokai didesniu greičiu.

Tikrindami dokumentus, pareigūnai ant galinės automobilio sėdynės pastebėjo audiniu uždengtus maišus. Automobilį vairavęs 33 metų Kauno rajono gyventojas, išgirdęs klausimą, ką veža maišuose, akivaizdžiai sutriko ir pasakė, kad tai – anglys.

Policijos pareigūnai panoro pamatyti anglis, tačiau, atrišus maišą, iš jų pabiro Lietuvos įstatymų numatyta tvarka nepaženklinti cigarečių „Fest“ pakeliai. Vairuotojas prisipažino, kad iš viso jis salone ir bagažinėje veža dešimt maišų kontrabandinių cigarečių. Anot jo, 3500 pakelių cigarečių jis įsigijo Gariūnų turgavietėje ir gabeno perparduoti į Kelmę.

Vyrui dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis pradėta administracinė teisena. Dėl šios neteisėtos veiklos jis prieš keletą metų jau teistas du kartus.

Kitą vyrą su kontrabandiniais rūkalais policininkai sulaikė Šiaulių geležinkelio stotyje.

Baugščiai į šalis besižvalgantis 55 metų Trakų rajono gyventojas su savimi turėjo porą lagaminų. Patikrinę jų turinį, pareigūnai rado 1590 pakelių cigarečių „Fest“ ir „NZ gold superslim“, kurių bendra rinkos lyginamoji vertė – per 4000 eurų. Už akcizais apmokestinamų prekių įsigijimą ir gabenimą, pažeidžiant nustatytą tvarką, jam surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas.

Už tokio kiekio kontrabandinių rūkalų gabenimą galima bauda nuo 2896 iki 5792 eurų su šių prekių konfiskavimu ir gabenimo priemonės, kuria šios prekės buvo neteisėtai gabenamos, konfiskavimu. Sprendimą dėl nuobaudos priims teismas.

Manoma, kad šis vyras yra kontrabandinių cigarečių tiekėjas Šiauliuose jais prekiaujantiems asmenims. Prieš mėnesį jį pareigūnai su svetimos šalies rūkalais taip pat buvo sulaikę Šiauliuose. Tada jis prarado 1800 pakelių cigarečių, kurių bendra rinkos lyginamoji vertė – 4647 eurai.

Iš viso per pusmetį Šiaulių apskrities policijos pareigūnai iš nelegalios apyvartos paėmė beveik 30 000 pakelių kontrabandinių cigarečių. Palyginti su praėjusių metų analogišku laikotarpiu, tai – pusantro karto didesnis kiekis.

GALERIJA

  • Cigaretęs vežęs kaunietis melavo, kad tai – anglys
  • Cigaretęs vežęs kaunietis melavo, kad tai – anglys
Šiaulių policijos nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS