Šeši lietuviai nuteisti dėl prekybos žmonėmis: du iš jų pardavė vaikus Pereiti į pagrindinį turinį

Šeši lietuviai nuteisti dėl prekybos žmonėmis: du iš jų pardavė vaikus

2025-07-10 17:32
ELTOS inf.

Lietuvos apeliacinis teismas panaikino apygardos teismo nuosprendžio dalį ir užsienyje vogtų automobilių parvairavimą iš užsienio į Lietuvą organizavusius asmenis pripažino kaltais dėl prekybos žmonėmis.

Šeši lietuviai nuteisti dėl prekybos žmonėmis: du iš jų pardavė vaikus
Šeši lietuviai nuteisti dėl prekybos žmonėmis: du iš jų pardavė vaikus / Asociatyvi freepik nuotr.

Apeliacinio teismo nuosprendžiu Tomas Labanauskas, Mantas Genys, Aronas Auga buvo nuteisti už prekybą žmonėmis, Arūnas Mačiulis – už prekybą žmonėmis ir padėjimą tai atlikti, Arnas Navickas nuteistas už prekybą žmonėmis ir vaiko pardavimą, Karolis Kisnėrius – už vaiko pardavimą.

Šioje byloje T. Labanauskas, M. Genys A. Navickas, A. Mačiulis, A. Auga buvo kaltinami prekyba žmonėmis, tačiau apygardos teismas jų veiksmuose neįžvelgė prekybos žmonėmis požymių ir juos pripažino kaltais dėl disponavimo nusikalstamu būdu gautu turtu.

A. Navickas, kuris kartu su K. Kisnėriumi buvo kaltintas vaiko pardavimu, buvo išteisintas, o K. Kisnėrius buvo pripažintas kaltu dėl vaiko įtraukimo į nusikalstamą veiką.

Vis dėlto, išnagrinėjęs bylą Lietuvos apeliacinis teismas konstatavo, kad pirmosios instancijos teismas neišsamiai ištyrė visas teisingam bylos išsprendimui svarbias aplinkybes ir nutartį pakeitė.

„Nustatyta, kad, siekiant vogtus automobilius pargabenti iš užsienio į Lietuvą, buvo ieškoma asmenų tokiam neteisėtam veiksmui – parvairuoti vogtą automobilį – įvykdyti. Vieni nuteistieji ieškodavo ar verbuodavo aukas – nukentėjusiuosius (jų šioje byloje yra keturi, vienas jų įvykių metu buvo nepilnametis), kiti kartu važiuodavo į užsienį ar koordinuodavo veiksmus“, – konstatavo teismas.

Apeliacinis teismas taip pat pažymėjo, kad nuteistieji žinojo apie visų nukentėjusiųjų pažeidžiamumą – vienų neįgalumą, kitų sunkią finansinę padėtį ar teistumus, psichologines problemas, net amžių – ir tuo pasinaudojo.

Nukentėjusieji buvo išvežti į šalį, kurios kalbos nemokėjo, ir visą laiką buvo prižiūrimi nuteistųjų. Nors nukentėjusiųjų dokumentai nebuvo paimti, judėjimo laisvė nebuvo apribota, tačiau jiems buvo aiškiai nurodyta, ką ir kada turi daryti. Kai kuriais atvejais, jei nesutikdavo su pasiūlymu ar nevykdydavo nurodymų, jiems buvo grasinama.

Apeliacinio teismo nuosprendžiu T. Labanauskui paskirta subendrinta 3 metų 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, M. Geniui – 3 metų laisvės atėmimo bausmė, A. Augai ir A. Mačiuliui – 3 metų 3 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, A. Navickui – 4 metų 2 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, K. Kisnėriui – 3 metų 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmė.

Nukentėjusiesiems iš nuteistųjų taip pat solidariai priteista atlyginti 7 tūkst. eurų neturtinę žalą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
tokius

išgamas pakart reikejo kaip pasiutusius šunis , o ne po supis........tus 3 metus kalejimo dalint ... Lietuvos Teismas vaikiagrobiu , pedofilu ir iskrypeliu su narkomanais --fabrikas-gamykla.
1
0
Visi komentarai (1)