Šiaulietis teisiamas už receptų psichotropinėms medžiagoms gauti klastojimą | KaunoDiena.lt

ŠIAULIETIS TEISIAMAS UŽ RECEPTŲ PSICHOTROPINĖMS MEDŽIAGOMS GAUTI KLASTOJIMĄ

Šiaulietis stojo prieš teismą dėl kaltinimų suklastojus septyniolika recepto blankų kopijų vaistams su psichotropinėmis medžiagomis gauti.

Kaip nurodoma bylos kaltinamajame akte, nusikaltimas galėjo būti padarytas nuo 2019 metų spalio 13 iki 2020 metų liepos 17 dienos, pirmadienį pranešė Šiaulių apygardos teismas.

34 metų J. Ch. kaltinamas tuo, kad spalviniu lazeriniu spausdinimo aparatu išsispausdino 17 recepto blanko kopijų su Šiaulių mieste esančių kelių gydymo įstaigų ir jų gydytojų rekvizitais.

Pasak teismo, ilgai netrukus jaunas vyras savo namuose šiuose receptų blankuose įrašė žinomai melagingus duomenis. Jie nurodo, jog realiai neegzistuojantiems asmenims tariamai išrašyti ir skirtas gydymas vaistiniais preparatais, o jų sudėtyje yra psichotropinių medžiagų.

Suklastotame recepte buvo nurodoma, jog recepte įrašytam realiai neegzistuojančiam piliečiui skiriamas psichotropinis preparatas „Lorazepam“, „Zopiclone“.

Per ikiteisminį tyrimą nustatyta, kad įsigyti labai didelį kiekį psichotropinių vaistų pagal tokius receptus J. Ch. padėdavo draugas D. P. ir nenustatyti kiti asmenys. Pareigūnai išsiaiškino, jog D. P. pats sutiko apgaule vaistinėse pirkti tokius preparatus, kuriuos jis vėliau perduodavo savo draugui. Psichotropinės medžiagos buvo perkamos įvairiose Šiaulių miesto vaistinėse.

Pagal J. Ch. pagamintus receptus buvo nupirkta 840 tablečių, kurių sudėtyje yra psichotropionės medžiagos lorazepamas ir zopiklonas. Vien D. P. savo draugui nupirko ir jam perdavė 150 tokių tablečių.

Per ikiteisminį tyrimą šiauliečiai savo kaltės neneigė. D. P. teigė nežinantis, nuo kada draugas pradėjo klastoti receptus. Jis tik žinojęs, kad J. Ch. kažkur išeinąs pasidaryti recepto kopijų.

Anot jo, kartą jam teko matyti, kaip draugas receptų kopijas atsispausdino vienoje parduotuvėje, kurios pavadinimo jis prisiminti negalėjo. D. P. teigė žinojęs, kad receptai yra suklastoti, bet nemanęs, jog daro kažką blogo. D. P. sakė, jog šių vaistų jie niekam neplatino.

Kaltinamajam D. P. yra pareikšti kaltinimai ir dėl vagystės, paaiškėjo, kad jis 2019 metų rugsėjį vienoje Šiaulių mieste esančioje parduotuvėje jis pagrobė 379 eurus kainuojantį elektrinį paspirtuką.

Kaltinamasis J. Ch. neneigė, kad galėjęs suklastoti 17 receptų, šiaulietis teigė, jog pats vaistų nepirkdavo, tačiau kas tai darydavo, jis pasakyti negalėjo. Pamena, kad kelis kartus vaistus jam pirkęs draugas D. P. Kaltinamasis tvirtino, jog vaistus vartojantis pats.

Per teismo posėdį pirmadienį abu vyrai savo kaltę teisme pripažino ir sutiko duoti parodymus. Abu šiauliečiai anksčiau neteisti. Byloje paskelbta pertrauka iki rugpjūčio 3 dienos.

Nuo liepos psichotropiniai vaistai popierinėse formose bus išrašomi ant specialaus blanko, pirmadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Anot ministerijos, dėl to vaistų skyrimas taps skaidresnis, o padirbti receptą bus itin sudėtinga.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS