Šmeižimu ir partizanų niekinimu kaltinamas A. Paleckis laikosi savo pozicijos – kaltės nepripažįsta | KaunoDiena.lt

ŠMEIŽIMU IR PARTIZANŲ NIEKINIMU KALTINAMAS A. PALECKIS LAIKOSI SAVO POZICIJOS – KALTĖS NEPRIPAŽĮSTA

Kauno apylinkės teismui tęsiant Algirdo Paleckio bylą dėl šmeižto ir partizanų niekinimo, kaltinamasis toliau neigia savo kaltę.

„Posėdžio metu buvo apklaustas kaltinamasis Algirdas Paleckis, jis kategoriškai neigia savo kaltę dėl jam pareikštų kaltinimų“, – Eltai sakė Kauno apylinkės teismo atstovė Tautvilė Merkevičiūtė.

Jos teigimu, posėdžio metu taip pat buvo apklausta ir viena iš liudytojų.

„Teismo posėdžio metu buvo apklausta liudytoja – Lietuvos teismo ekspertizės centro atstovė. Ji patvirtino išvadas, duotas ikiteisminio tyrimo metu“, – nurodė teismo atstovė.

ELTA primena, kad už rengimąsi šnipinėti Rusijai kalintis A. Paleckis teismo nagrinėjamoje byloje kaltinamas šmeižimu bei viešu pritarimu tarptautiniams nusikaltimams, SSRS ar nacistinės Vokietijos nusikaltimams, jų neigimu ar šiurkščiu menkinimu.

Kaip anksčiau pranešė prokuratūra, ši byla teismui perduota praėjusių metų lapkritį. Anot teisėsaugos, ikiteisminio tyrimo duomenimis, 2022 m. rugsėjį A. Paleckis, atlikdamas laisvės atėmimo bausmę Kauno kalėjime, per visuomenės informavimo priemonę telefoninio pokalbio metu, įtariama, šmeižė Seimo narį, NSGK pirmininką L. Kasčiūną.

Vieno socialinio tinklo kanale kaltinamasis, manoma, tyčia viešai išsakė apie jį melagingus, tikrovės neatitinkančius bei jį žeminančius teiginius. Anot prokuratūros, tyrimo metu taip pat buvo surinkta pakankamai duomenų, leidžiančių pagrįstai teigti, kad 2022 m. spalį A. Paleckis viešai pritarė tarptautiniams nusikaltimams, SSRS ar nacistinės Vokietijos nusikaltimams, juos neigė ar šiurkščiai menkino.

Tyrimo duomenimis, per tą pačią viename socialiniame tinkle transliuojamą visuomenės informavimo priemonę, iš laisvės atėmimo vietos telefoninio pokalbio metu, pasisakydamas apie Lietuvos pokario ginkluotą rezistenciją, A. Paleckis pateikė Lietuvos pokario ginkluotą rezistenciją kaip JAV padarytą žalą Lietuvai, įtariama, menkino pokario ginkluotos rezidencijos dalyvius, priskirdamas jiems tik neigiamus kovos motyvus ir nutylėdamas rezistencinės kovos tikslą ginti Lietuvos laisvę.

Vyro atsakomybę sunkina tai, kad nusikalstamą veiką jis padarė, būdamas teistas už tyčinį nusikaltimą neišnykus teistumui, t. y. būdamas recidyvistu. Už žmogaus šmeižimą A. Paleckiui gresia laisvės atėmimas iki vienerių metų, o viešą pritarimą tarptautiniams nusikaltimams – iki dvejų metų.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (16)

Tegul sėdi tyliai,

mėšlo gabalas.

NELAIMINGAS ŽMOGUS

JAM JAU DEMENS/C/IJA

tilekyt,kaip jus dar zeme nesioja,

Cia ,tie rasinetojai,pasakikyt,jeigu KGB,NKVD,nieko deti tai ko bijot viesinti sarasus,jus isdavikai,jus patys palaikot lietuvos parazytus,KGB,NKVD,ko neviesinat jeigu esat svarus,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS