Veisėjai teismas smogė antrąkart: konfiskuoti 38 košmariškomis sąlygomis laikyti šunys | KaunoDiena.lt

VEISĖJAI TEISMAS SMOGĖ ANTRĄKART: KONFISKUOTI 38 KOŠMARIŠKOMIS SĄLYGOMIS LAIKYTI ŠUNYS

Išnagrinėjęs apeliacinį skundą, Kauno apygardos teismas nusprendė iš gyvūnų veisėjos Alos Perederij konfiskuoti 38 šunis.

Teismas taip pat nuo 700 iki 1025 eurų padidino moteriai skirtą baudą, rašoma antradienį paskelbtame pranešime.

Konfiskavo ne iš karto

Kauno apylinkės teismo Jonavos rūmai šiemet sausį A. Perederij buvo nubaudę už žiaurų elgesį su gyvūnais ir dėl to, kad ji nepateikė privalomų augintinių priežiūros ir veisimo apskaitos dokumentų.

Vis dėlto, pirmosios instancijos teismas buvo nutaręs nekonfiskuoti gyvūnų. argumentuodamas, kad A. Perederij bylos nagrinėjimo metu padarė išvadas ir įsipareigojo užtikrinti gyvūnams tinkamas laikymo sąlygas, surado tinkamas patalpas ir išnuomojo konteinerius šunims laikyti, įsigijo gyvūnams kilimėlių.

Be to, atsižvelgta ir į tai, kad veisėja administracine tvarka anksčiau nebuvo bausta, gana ilgą laiką buvo registruota kaip gyvūnų veisėja ir užsiėmė šunų auginimu ir priežiūra.

Jonavos rūmų nutarimą Kauno apygardos teismui apskundė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Kauno departamento Jonavos skyrius bei administracinėn atsakomybėn patraukto asmens atstovai.

Atnaujino tyrimą

Atnaujinęs įrodymų tyrimą, apeliacinės instancijos teismas apklausė administracinėn atsakomybėn patrauktą moterį, liudytojus, prijungė šalių pateiktus papildomus įrodymus.

Paskirtą gyvūnų konfiskavimą Kauno apygardos teismas argumentavo tuo, kad A. Perederij neįrodė jos pasirengimo tinkamai rūpintis gyvūnais.

„Nors, kaip nurodyta skundžiamame nutarime, A. P. šunų auginimu bei priežiūra užsiėmė ilgą laiką, tačiau bylos duomenys patvirtina, jog ji tą darė netinkamai ir tokiu būdu, kuris nesuderinamas su gyvūnų gerovės principais, todėl pažeidėjos įsipareigojimai dėl gyvūnų laikymo sąlygų pagerinimo neįrodo, kad gyvūnų laikymo sąlygos ilguoju laikotarpiu pasikeis“, – rašoma teismo pranešime.

Teismas pažymi, kad A. Perederij viso bylos nagrinėjimo metu savo kaltės dėl žiauraus elgesio su gyvūnais nepripažino.

Primename, kad praėjusių metų rudenį Jonavos rajone aptikta gyvūnų daugykla gerokai šokiravo net visko mačiusius – šunys buvo laikomi visiškoje nepriežiūroje, be vandens. Kaip jau minėta, nors buvo pateiktas prašymas keturkojus konfiskuoti, jie grąžinti daugintojams.

Tokiu sprendimu pasipiktino ir žinomas žurnalistas, laidų vedėjas Andrius Tapinas. Nuomonę jis išsakė savo feisbuko paskyroje.

„Vakar sulaukiau šimtų žinučių po absoliučiai skandalingo Kauno apylinkės Jonavos rūmų teismo sprendimo, kuris nusprendė grąžinti per bendrą VMVT, policijos, gyvūnų prieglaudų VšĮ „Dogspotas“ Gyvūnų globos organizacijos „LESĖ“,  „Nuaras Lietuva“, prieglaudos „Nojus“, Kauno gyvūnų gerovės namų atstovų  „Laisvės TV“ reidą konfiskuotus šunis jų daugintojai.

Neskubėjau draskytis marškinių ir rėkti, kad čia bananų šalis, nes kova dar nebaigta ir laimėti ją galima šaltais veiksmais, o ne emocijomis ar peticijomis. Vakar naktį gavau teismo sprendimą, išsamiai išsistudijavau ir šiandien pateikiu pirmąsias savo išvadas ir tolimesnį veiklos planą. Pradėkim nuo fakto – reido, kuriame dalyvavo ir Laisvės TV, metu iš daugintojos Alos Perederij buvo paimti 55 siaubingomis sąlygomis laikyti šunys.

Tyrimo metu buvo nustatyta, kad šunys buvo neprižiūrėti, gyveno kažkokiam košmare, kur vienam šuniui narve buvo skiriama 0,14 kvadratinio metro, 9 šunys gyveno ant grotuotų grindų, boksuose laikyti šunys patyrė ypatingą kančią, nes, pavyzdžiui, 0,4 metro ūgio bulterjeras buvo laikomas 0,37 aukščio bokse. Trys šunys buvo laikomi aklinoje tamsoje, Šunys buvo pleiskanoti, nuplikę, suluošinti, letenos ištinę, turėjo pragulas, šnervių stenozę, skausmingas pragulas, ausyse seniai susiformavusius polipus, pūlingas išskyros aplink lytinius organus, gyveno savo išmatose, turėjo akių uždegimus ir ragenos pažeidimus, viduriavo krauju, kai kuriems tuštinantis iškrisdavo tiesioji žarna“.

Rašyti komentarą
Komentarai (7)

As

Duokit man viena pasirūpinsiu. Turėčiau galimybė visus paimčiau

komas

kad laikymo sąlygos košmariškos, paprastai nustato tie, kuriems augintiniai, dažniau šunys, perduodami laikyti. Po to gyvūnai dingsta, žiūrėk, atsiranda užsieny-Vokietijoj ar Danijoj. Ne už dyką, manau

Jep

O negali smogt galutinai? Kad gyvenime jokio gyvūno neturėtų teisės laikyt! Čia su tais įstatymais ir teismais- kaip šikt į dilgėles,- viskas akivaizdu, bet kol prisitaiko…
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS