Vos per porą sekundžių galite prarasti savo pinigus: papasakojo istoriją ir pasidalijo patarimais | KaunoDiena.lt

VOS PER PORĄ SEKUNDŽIŲ GALITE PRARASTI SAVO PINIGUS: PAPASAKOJO ISTORIJĄ IR PASIDALIJO PATARIMAIS

  • 2

Kaip vos per porą sekundžių galima prarasti dalį savo banko kortelėje turėtų pinigų? Policijos virtualus patrulis pasidalijo patarimais, kaip nuo to apsisaugoti.

„Mūsų herojus, pavadinkim jį Antanu, mėgsta užsisakyti prekių iš įvairiausių užsienio elektroninių parduotuvių, tokių kaip AliExpress, ebay ir kt. Vieną dieną Antanas gavo kenkėjišką trumpąją SMS žinutę iš „nulaužtos“ DHL siuntų tarnybos, kurioje buvo prašoma suvesti tik 15 minučių galiojantį „slaptą kodą“, kad patvirtintų savo paskyroje naudojamą telefono numerį. Asmuo paspaudė atsiųstą nuorodą ir nieko neįtardamas suvedė prašomus banko kortelės duomenis, tad per keletą sekundžių iš savo banko gavo pranešimą, kad nuo jo sąskaitos ką tik buvo nuskaičiuoti 345,85 eurai, o po dar keleto sekundžių ir antras pranešimas – nuskaičiuoti dar 415,25 eurai. Pervedimo paskirtyje buvo nurodyta neaiškios elektroninės parduotuvės adresas, iš kurios jis niekada nieko įsigijo ir jokios siuntos artimiausiu metu net nelaukė. Antanas ir pats negali paaiškinti kodėl taip pasielgė, teigė, kad nieko neįtarė, nes manė, jog buvo „nukreiptas“ į oficialią kurjerių svetainę, o kad tapo sukčių auka suprato tik tuomet, kai nuo sąskaitos buvo nuskaičiuoti pinigai“, – skelbia policijos virtualus patrulis.

Primenama, kad jokios oficialios organizacijos niekada neprašo jūsų atskleisti savo banko kortelės duomenų, todėl primygtinai rekomenduojama neatidarinėti įtartinų nuorodų ir nevesti banko kortelės duomenų.

Jeigu kyla bent mažiausias įtarimas – pirma apsilankykite bet kuriame oficialiame siuntų tarnybos tinklapyje, kur rasite informacijos apie tokius bei panašius kenkėjiškus laiškus ir kaip juos atskirti.

Nukentėjus nuo sukčių – kuo greičiau apie tai praneškite policijai, naudojantis elektroninių paslaugų portalu www.epolicija.lt.

GALERIJA

  • Vos per porą sekundžių galite prarasti savo pinigus: papasakojo istoriją ir pasidalijo patarimais
  • Vos per porą sekundžių galite prarasti savo pinigus: papasakojo istoriją ir pasidalijo patarimais
Policijos virtualaus patrulio nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Simas

Laurynas parauka aferistas atsargiai su juo apgaudineja

V.

Nesupratau. Prašė patvirtint telefono numerį o suvedė banko kortelės duomenis. Kažkas nelogiško.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS