Biografinės knygos apie V. Adamkų autorius: aš jį matau kaip didingą istorinį herojų | KaunoDiena.lt

BIOGRAFINĖS KNYGOS APIE V. ADAMKŲ AUTORIUS: AŠ JĮ MATAU KAIP DIDINGĄ ISTORINĮ HEROJŲ

Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje ketvirtadienio vakarą pristatyta biografinė knyga apie kadenciją baigusį Lietuvos prezidentą Valdą Adamkų.

Biografijos „Adamkus“ autorius, istorikas Egidijus Aleksandravičius sako buvusį šalies vadovą matantis kaip „didingą istorinį herojų“.

„Bet tokį mačiau ir pradėdamas knygą. Dėl ir to pradėjau rašyti biografiją. (...) V. Adamkus iki dabar yra vienas populiariausių Lietuvos politikų, kažkoks fenomenas“, – BNS sakė rašytojas.

„Nedaug mes turim tokių herojų, kuriais galėtume patikėti iki gelmės“, – pridūrė jis.

E. Aleksandravičiaus teigimu, tai skatina kelti klausimą, kodėl taip yra, ir bandyti į jį atsakyti.

„Ar tai yra dėl išskirtinių kadencijos metų ir nuotykių Daukanto aikštėje, ar tai yra dar dėl ko nors kito? Ir jei taip – ar tas populiarumas vienodas ir čia, postsovietinėje Lietuvoje, ir kur nors kitur, ypač Jungtinėse Amerikos Valstijose, kur V. Adamkus nėra užmirštas“, – dėstė istorikas.

Ši knyga – pirmoji kadenciją baigusio šalies vadovo biografija. Pasak autoriaus, joje bandoma suprasti, ką reiškia „vienoks ar kitoks V. Adamkaus gyvenimo veiksmas, kokie buvo didieji jo gyvenimo iššūkiai, kaip jis tapo toks, koks yra“.

Knygos pristatyme dalyvavo ir pats V. Adamkus. Žurnalistams jis sakė kol kas spėjęs perskaityti ketvirtadalį knygos.

„Perskaičiau šimtą puslapių, o keturi šimtai puslapių yra – dar tik pradžia. Knygą gavau vakar, nebuvo laiko viską perskaityti. Skaitau ir atrodo, kad nėra tokio didelio nuotolio nuo tų įvykių, tačiau kai kuriuos dalykus priminė, kuriuos buvau primiršęs“, – kalbėjo buvęs šalies vadovas.

„Iš dalies jaudinanti knyga, nes tas laikotarpis buvo įvairus, kaip aš sakau, gyvenimas bangavo ir tas bangavimas atsišviečia knygoje“, – pridūrė jis.

Trečiadienį V. Adamkus minėjo 95-ąjį gimtadienį.

1929 metais Kaune gimęs kadenciją baigęs prezidentas sovietų okupacijos metus praleido Jungtinėse Amerikos Valstijose, o grįžęs į Lietuvą dvi kadencijas ėjo prezidento pareigas bei daug prisidėjo prie šalies siekio tapti Europos Sąjungos (ES) ir NATO nare.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (10)

Tam jukš

Kuo, sakei, tatos klynas kvepia? O batai ar saldūs tatos? Dar pakartok.

To Be abejo, nezabitauskams

jukš, komunistiniai paršai, į Rusiją, jums ten gyvent ir šikt bus maloniau, geriau ir tauriau! Von iš Lietuvos, išsigimėliai!

Pažiūrėkite į knygos pavadinimą

Kaip galima taip tyčiotis iš garbingo ir Lietuvai nusipelniusio žmogaus? Bjauru žiūrėti.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS