„Dingusio Štetlo“ muziejaus vystytojai tobulina projektą | KaunoDiena.lt

„DINGUSIO ŠTETLO“ MUZIEJAUS VYSTYTOJAI TOBULINA PROJEKTĄ

  • 1

Radviliškio rajone, Šeduvoje, kuriamo litvakų miestelių istorijos, kultūros bei atminimo muziejaus „Dingęs Štetlas“ („The Lost Shtetl“) vystytojai nusprendė tikslinti techninį projektą ir kol kas vykdyti tik minimalios apimties darbus.

Pasak „Dingusio Štetlo“ direktoriaus Jono Dovydaičio, Šeduvos žydų memorialinio fondo rėmėjai ne tik laiduoja visišką statybų finansavimą, bet ir rūpinasi, kad visi atliekami darbai atitiktų pasaulinius kokybės standartus. Statybos bus atnaujintos, kai tik šiame analogų pasaulyje neturinčiame projekte bus patikslinti kai kurie techniniai aspektai, susiję su sudėtingomis elektros, vandentiekio ir kitomis komunikacijos sistemomis.

Moderniausiomis technologijomis paremto litvakų miestelių istorijos, kultūros bei atminimo muziejaus statybos pradėtos praėjusių metų gegužę.

Pasak projekto vadovo Sergejaus Kanovičiaus, žymiausių pasaulio muziejininkų ir architektų kuriamas muziejus, remdamasis Šeduvos žydų istorija, papasakos ir primins panašių miestelių išnaikintų bendruomenių istoriją. Čia bus atkurtas kažkada vienos didžiausių Europoje žydų diasporos miestelių gyvenimas.

Muziejų atidaryti numatoma 2022 metais.

Pasak S. Kanovičiaus, tarptautinė komanda „Dingusiame Štetle“ atkuriamą istoriją pateiks suprantamai ir įtaigiai, naudojantis šiuolaikinėmis technologijomis. Siekiama, kad muziejus taptų traukos centru ne tik viso pasaulio žydams ir jų palikuoniams, bet ir visai Europai.

„Apsilankymas čia prilygs istorijos pamokoms, papildytoms moderniomis inovatyviomis priemonėmis. Čia vyks aktyvus kultūrinis ir visuomeninis gyvenimas“, – teigia S. Kanovičius.

„Dingęs Štetlas“ jau įtrauktas į prestižinį Europos memorialinių vietų sąrašą, kurį pildo Berlyne esančio Holokausto memorialo informacinis centras. Šeduvos žydų memorialinis fondas taip pat tapo Europos žydų muziejų asociacijos nariu.

Bendras numatomas muziejaus plotas – beveik 3 tūkst. kv. metrų.

Litvakai – iš buvusios Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės teritorijos kilę žydai, kurių palikuonys išsibarstę po visą pasaulį ir praturtinę daugelio pasaulio šalių istorijas.

Šeduvos žydų kapinėse amžinojo poilsio atgulė keli Vilniaus Gaono palikuonys, žinomi rabinai, kantoriai. Iš Šeduvos yra kilę ir buvusio Izraelio prezidento Haimo Herzog’o seneliai bei dabartinio Izraelio premjero Benjamino Netanyahu senelė.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

kauniete

na,vokietijoje ,nacizmo irshtvoje fashizmo lizde ir turi buti statomi zydu religiniams kankiniams atminti muziejai paminklai ir kita grasinant ifashistu palikuonims kartuvemis[[kaip po Niurnbergo Teismo]]kad jie amzinai prakeiksmu minetu savo vokiskuju fashistu prigimti..Seduva Lietuvos miestas ir jame buvo lygus tarpusavyje VISI.. kodel lietuvoszmones gali noreti tureti savo ZEMEJE svetimtauciu muzieju??? marazmas,,,,ar jau pamirshome ---kas nusiaube visa Europa? o bebegdami atvilko paskui save rusu mishrunu ordas,,vokieciai,,ir jiems reikia zydu kankiniu atminciai muzieju ,kiekvienoje gatveje prisiminti savo kraugerius prosenelius

SUSIJUSIOS NAUJIENOS