Europos kino mugės dėmesio centre – Baltijos šalys | KaunoDiena.lt

EUROPOS KINO MUGĖS DĖMESIO CENTRE – BALTIJOS ŠALYS

  • 2

Kultūros viceministrė Daina Urbanavičienė dalyvavo 75-ojo tarptautinio Kanų kino festivalio renginiuose ir darbiniuose susitikimuose, taip pat pasirašant Baltijos šalių kino institucijų susitarimą su Europos kino mugės (European Film Market) atstovais.

Juo susitarta 2023 m. Berlyno kino festivalio metu vyksiančioje Europos kino mugėje akcentuoti Baltijos šalis – Lietuvos, Latvijos ir Estijos kino menas ir industrijos bus plačiai pristatomos specialioje „Country in Focus“ programoje.

„Kitais metais Berlyne Baltijos šalių kino industrijos gaus išskirtinę matomumo ir medijų platformą. Tai neabejotinai padidins šių valstybių kino industrijų žinomumą, padės įtvirtinti savo pozicijas tarp Europos kino profesionalų. Lietuvai, kaip ir daugumai kitų šalių, Europos kino mugė yra vienas pagrindinių metų kino renginių, svarbus ne tik europiniu, bet ir pasauliniu mastu“, – sako kultūros viceministrė.

D. Urbanavičienė lankėsi Kanų kino festivalio Lietuvos stende, kviečiančiame lankytojus susipažinti su lietuviško kino naujienomis ir palankiomis filmų gamybos sąlygomis Lietuvoje, pabrėžiant itin sėkmingus pelno mokesčio lengvatos filmų gamybai mūsų šalyje rezultatus. Lietuva taip pat prisidėjo prie Ukrainos, kuriai Kanų kino festivalyje skiriamas ypatingas dėmesys, paviljono įrengimo.

Viceministrė dalyvavo Ukrainoje nužudyto režisieriaus Manto Kvedaravičiaus filmo „Mariupolis 2“  premjeroje, taip pat susitiko su naujuoju Kanų festivalio mugės vadovu Guillaume‘u Esmiolu, Lietuvos kino industrijos atstovais, Ukrainos filmų kūrėjais.

Kanuose kultūros viceministrė D. Urbanavičienė kartu su Latvijos, Estijos ir kitų šalių kultūros ministrais dalyvavo susitikime su Europos vidaus rinko komisaru Thierry Bretonu. Susitikime akcentuota būtinybė užkirsti kelią Rusijos karo propagandai ir dezinformacijai, taikant sankcijas jų skleidimo priemonėms ir remiant Ukrainos žiniasklaidą.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Anonimas

nu ir baisos bobos!!!

juk

durna ir baznycioje musa tai ir randama juk sumokes vasalai nes jie 1 is 2 galo ir grazu bei naudinga juk gyvename kapitalgriu vanciame pasauly kur geris bei blogis susimaise ir nera kam atskirt?===

SUSIJUSIOS NAUJIENOS