Kino apdovanojimai „Sidabrinė gervė 2023“ pradeda paraiškų priėmimą | KaunoDiena.lt

KINO APDOVANOJIMAI „SIDABRINĖ GERVĖ 2023“ PRADEDA PARAIŠKŲ PRIĖMIMĄ

  • 0

Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA ir Lietuvos kino centras pradeda paraiškų priėmimą 14-iesiems nacionalinio kino apdovanojimams „Sidabrinė gervė“.

Lietuvos kino kūrėjai kviečiami teikti nacionalinių filmų paraiškas iki kovo 10 dienos.

Pasak asociacijos AVAKA direktoriaus Dariaus Vaitiekūno, didelių pokyčių šiemet nenumatyta.

„Pagaliau kino bendruomenės apdovanojimai stojo į savas vėžias. Nusistovėjo aiški kasmetinė filmų teikimo data, kategorijos ir net ta pati apdovanojimų ceremonijos data“, – Kino centro pranešime antradienį sakė jis.

Iškilminga „Sidabrinės gervės“ apdovanojimų įteikimo ceremonija vyks birželio 4 dieną. Jos vieta dar derinama. 

Į apdovanojimus pretenduoti gali ilgametražiai ir trumpametražiai filmai, pateikti viešoms kino peržiūroms Lietuvos kino teatruose arba buvo pasiekiami vartotojams ne trumpiau nei 30 dienų užsakomųjų vaizdo paslaugų platformos programoje nuo 2022 metų  gegužės 2 dienos iki šių metų gegužės 1 dienomis.

„Lietuviškas kinas kasmet tampa vis labiau matomas. Jis aprėpia gausybę tiek Lietuvai, tiek pasauliui aktualių temų, pradedant nuo tarpasmeninių ir bendražmogiškų paieškų ir baigiant globaliomis tarptautinėmis problemomis. Džiugu matyti, jog lietuviškas kinas klesti tiek užsienyje, tiek Lietuvoje, į kino sales pritraukdamas vis daugiau žiūrovų“, – sako Lietuvos kino centro direktorius Laimonas Ubavičius.

Pateiktus filmus vertins ir nominacijų trumpuosius sąrašus sudarys devynių asmenų komisija.

Birželio 4 dieną, sekmadienį, paaiškės 22-ių kategorijų laureatai. Kaip ir praėjusiais metais, ceremonijos metu bus apdovanotas ir žiūroviškiausias filmas, sulaukęs daugiausiai žiūrovų kino teatruose ir kurio daugiausiai mokamų peržiūrų įsigyta užsakomųjų vaizdo paslaugų platformose. Taip pat bus įteiktas specialus apdovanojimas nominacijoje Metų indėlis į kino industriją bei „Auksinė gervė“ už viso gyvenimo nuopelnus.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS