Kultūros bendruomenė prašo Vyriausybės parengti konkretų planą dėl karantino atlaisvinimo | KaunoDiena.lt

KULTŪROS BENDRUOMENĖ PRAŠO VYRIAUSYBĖS PARENGTI KONKRETŲ PLANĄ DĖL KARANTINO ATLAISVINIMO

  • 0

Kultūros bendruomenė kreipėsi į Vyriausybę, kad ši parengtų konkretų planą su datomis dėl karantino režimo atlaisvinimo šiam sektoriui.

„Pažymime, kad toks planas reikalingas, nes reikšmingos dalies kultūrinės veiklos organizavimui yra būtini parengiamieji darbai ir jie dėl atskirų sričių specifikos negali įvykti kitą dieną po priimto sprendimo atlaisvinti veiklas“, – teigiama penktadienį išplatintame pranešime.

„Tam, kad renginiai, koncertai galėtų vykti nuo vasaros, būtinas nuoseklus planavimas, etapinis laisvinimas, o kai kuriuose sektoriuose, pavyzdžiui, repeticijų, kastingų ir panašias veiklas būtina pradėti atnaujinti jau dabar“, – rašoma jame.

Penkiolikos įvairias sritis vienijančių kultūros ir kūrybinio sektoriaus asociacijų atstovai siūlo sudaryti darbo grupę iš Sveikatos apsaugos, Kultūros bei Ekonomikos ir inovacijų ministerijų, kultūros bei kūrybinio sektoriaus atstovų parengti detalų ir konkretų šalies kultūrinės veiklos atlaisvinimo planą.

Anot kreipimosi autorių, šis planas galėtų būti pradėtas įgyvendinti nuo balandžio mėnesio.

Jų teigimu, dabartinis Vyriausybės kultūros sektoriaus atlaisvinimo planas, susietas su naujų susirgimo atvejų skaičiumi bei testavimų rezultatais, nėra pagrįstas argumentais, nes panašiomis sąlygomis veikiančios verslo paslaugų vietos, prekybos įstaigos atvertos taikant kitus kriterijus.

Pagal Vyriausybės siūlymą, kultūros įstaigos galėtų atnaujinti veiklą, kai naujų COVID-19 atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų būtų ne daugiau kaip 200.

Statistikos departamento duomenimis, dabar šis rodiklis yra  247,9 atvejo.

„Kultūros sektorius praėjusio karantino metu jau įrodė, kad gali dirbti saugiai ir atsakingai, laikytis visų būtinų reikalavimų ir užtikrinti tiek darbuotojų, tiek lankytojų saugumą“, – teigiama kreipimesi.

Jį pasirašė teatrų, kūrybinių industrijų, kino, muzikos, scenos meno, renginių organizatorių, muziejų, meno galerijų, bibliotekų, kultūros vadybininkų, kultūros centrų asociacijų vadovai.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS