Šiemetinė šokių akcija kvies mokytis ukrainiečių liaudies šokio | KaunoDiena.lt

ŠIEMETINĖ ŠOKIŲ AKCIJA KVIES MOKYTIS UKRAINIEČIŲ LIAUDIES ŠOKIO

  • 10

Penktadienį prasidedanti liaudies šokių akcija „Visa Lietuva šoka“ kvies šokti ne tik lietuviškus šokius, bet ir išmokti ukrainiečių liaudies šokį „Grečaniki“, taip išreiškiant palaikymą Ukrainos tautai, teigiama Lietuvos nacionalinio kultūros centro (LNKC) pranešime.

„Mūsų renginyje šoksime populiarų ukrainietišką tradicinį šokį „Grečaniki“. Juoba kad jis rodo ne tik mūsų tautų skirtumus, bet ir bendrumus: Lietuvoje šokis „Gričenikė“ taip pat labai populiarus ir mėgstamas, ypač vakaronėse“, – teigė akcijos organizatorė LNKC atstovė Audronė Vakarinienė.

Anot organizatorių, akcijos „Visa Lietuva šoka“ metu šokami aukštaičių, dzūkų, sūduvių, žemaičių ir Mažosios Lietuvos šokiai.

Sostinėje penktadienį Tautų mugės metu Gedimino prospekte, ties Vinco Kudirkos aikšte, koncertuos įvairūs folkloro ansambliai.

Kaune miestiečiai ir jo svečiai pasirodymus stebėti galės Draugystės parke, Šiauliuose – centrinėje parko estradoje, Panevėžyje – Laisvės aikštėje, Alytuje – kultūros centre, Marijampolėje – poezijos parke.

Akcija „Visa Lietuva šoka“ pirmąkart įvyko 2015 metais.

Tuo metu Palangoje savaitgalį vyks tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely“, jame dalyvaus kolektyvai iš Lietuvos bei užsienio.

„Norime parodyti mūsų gražų kurortinį miestą, o Palangos gyventojams ir svečiams suteikti džiaugsmo, pristatant lietuvių ir įvairių tautų liaudies šokius bei tautinius kostiumus. Linkiu, kad visi apsilankę Palangoje šį savaitgalį atrastų šokio malonumą ir pasisemtų puikios nuotaikos“, – sakė renginio sumanytoja, organizatorė Palangos kultūros ir jaunimo centro liaudiškų šokių kolektyvų „Banguolis“ ir „Bočiai“ vadovė Janina Serapinienė.

Rašyti komentarą
Komentarai (10)

Pensininke

Palaikau ukrainiecius bet ju sokiu nesoksiu

AŪŪŪŪŪ -

kas čia vyksta - A T S I P E I K Ė K I T E !!! Kur tik pažvelgsi - visur okrai, jū vėliavos. ATSIBODO - turėkit savigarbos. Ar gal jau čia ne LIETUVA ???

:)))

o as noriu tumbujumbu liaudies sokio...
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS