Šokio festivalis pristatys šešiose užsienio šalyse kuriančius lietuvius | KaunoDiena.lt

ŠOKIO FESTIVALIS PRISTATYS ŠEŠIOSE UŽSIENIO ŠALYSE KURIANČIUS LIETUVIUS

  • 0

Gegužės 3 d. į Vilnių atkeliauja tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis „Naujasis Baltijos šokis '16“, kuriame savo darbus pristatys šešiose užsienio šalyse kuriantys lietuvių choreografai.

Svečiai iš Briuselio, Niujorko, Bochumo 

Per dvi festivalio dienas, gegužės 7-ąją ir 8-ąją,bus parodyti keturi lietuvių spektakliai, edukacinėje programoje paskaitą skaitys viešnia iš Vokietijos, vyks Lietuvos šokio „Pitch Sessions“.

Gegužės 7 d. Menų spaustuvėje bus parodytas pirmasis Lizos Baliasnajos Kauno šokio teatrui „Aura“ sukurtas spektaklis „(Be)kulminacijų“. L. Baliasnaja yra porą metų šokusi „Auros“ trupėje, vėliau studijavusi „Artez“ menų akademijoje Nyderlanduose, o šiuo metu – P.A.R.T.S. Briuselyje, Belgijoje.

Gegužės 8 d. festivalio viešnia – Niujorke gyvenanti ir dirbanti, sparčiai su performansais per žymiausias pasaulio dailės galerijas keliaujanti Ieva Misevičiūtė. Lietuvos publikai ji atveža savo darbą „Jautienos valdovas“, kurio premjera praėjusiais metais įvyko LAXART meno centre Los Andžele. Ieva yra performanso menininkė, dirbanti vizualiųjų menų ir teatro srityse, įgijusi du magistro laipsnius – kultūros analizės ir politikos mokslų – Kauno ir Amsterdamo universitetuose. 

Neįprastas festivalio atradimas – Rūro universiteto Teatro katedros (Bochumas, Vokietija) mokslinių tyrimų asistentė dr. Jurgita Imbrasaitė, gegužės 7 d. Menų spaustuvės Infotekoje skaitysianti paskaitą „Nesusipratimai apie baletą, arba Šiuolaikinio šokio ištakos“. Gegužės 6 ir 7 d. Menų spaustuvės III studijoje vyks Lietuvos šokio „Pitch Sessions“. Čia trumpai žodžiu, pasakojimu ar ištrauka iš spektaklio prisistatys 20 tėvynėje ir svetur gyvenančių bei kuriančių lietuvių choreografų ir trupių.

Šiųmetė premjera ir sugrįžimas

Gegužės 7 d. Lietuvos nacionaliniame dramos teatre šokio gerbėjai išvys klaipėdiečių šokio teatro „PADI DAPI Fish“ naujausią darbą „Dior in Moscow“, kurio premjera įvyko vasarį. Jį kartu kūrė dviem „Auksiniais scenos kryžiais“, o šiemet ir Boriso Dauguviečio auskaru įvertinta choreografė Agnija Šeiko ir žymiausia lietuvių šiuolaikinio šokio kritikė, dramaturgė, šiuo metu Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Šokio ir judesio katedrai vadovaujanti Ingrida Gerbutavičiūtė. Spektaklyje jo kūrėjos analizuoja šiuolaikinės moters identitetą ir jį formuojančias aplinkybes. 

Šiemet į festivalį grįžta ir vienas populiariausių pastarųjų metų Menų spaustuvės spektaklių, 2013 m. „Auksinį scenos kryžių“ Metų scenos meno reiškinio kategorijoje pelnęs „Contemporary?“. Agnės Ramanauskaitės, Pauliaus Tamolės ir Manto Stabačinsko darbas tapo puikiu Lietuvos šiuolaikinio šokio veidrodžiu ir ambasadoriumi. 

Lietuvos šokio gairės užsienyje

Spektaklis „Contemporary?“, jau rodytas Estijoje, Latvijoje, Baltarusijoje, Ukrainoje, Azerbaidžane, Jungtinėje Karalystėje, Vokietijoje, o šiemet vyksiąs į Italiją, Kiniją, Albaniją ir Bulgariją, liudija per pastaruosius du tris sezonus ryškėjantį lietuvių šiuolaikinio šokio bumą. Pernai septynios šokio organizacijos iš Lietuvos 14-oje valstybių 48 kartus parodė 10 skirtingų spektaklių.

Šiemet ši statistika turėtų nuteikti dar smagiau: numatoma, kad aštuonios organizacijos iš Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos 20-yje Europos, Azijos ir Šiaurės Amerikos šalių pristatys 14 spektaklių. Šiųmečiai maršrutai apima ir ilgesnes gastroles. Šokio teatras „Dansema“ neseniai grįžo iš Kinijos, kur per savaitę parodė 17 spektaklių, o vasarą Airijoje per tris savaites ketina surengti 32 pasirodymus. Menų spaustuvė spektaklius „Contemporary?“ ir „Feel Link“ planuoja dvi arba tris savaites rodyti garsiajame Edinburgo „Fringe“ festivalyje, „Feel Link“ įvairiuose Prancūzijos miestuose bus rodomas dešimt kartų. Vien tik Kinijoje per šiuos metus numatoma pristatyti aštuonis skirtingus šokio spektaklius iš Lietuvos.

„Prieš du dešimtmečius pradėdami šį festivalį sakėme, kad pagrindinis jo tikslas yra anuomet mūsų visuomenei visiškai naujos meno rūšies – šiuolaikinio šokio – atvedimas į Lietuvą ir aplinkines valstybes. Galima įvairiai vertinti mūsų veiklas, bet akivaizdu – šis tikslas pasiektas“, – džiaugėsi festivalio vadovas Audronis Imbrasas.

Jubiliejinį tarptautinį šiuolaikinio šokio festivalį „Naujasis Baltijos šokis '16“ globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. 

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS