Zarasuose atidaryta paroda, skirta legendinio žurnalisto V. Gedgaudo gyvenimui ir kūrybai | KaunoDiena.lt

ZARASUOSE ATIDARYTA PARODA, SKIRTA LEGENDINIO ŽURNALISTO V. GEDGAUDO GYVENIMUI IR KŪRYBAI

Zarasų krašto muziejuje atidaryta paroda „Laiko sūpuoklėse“, skirta legendinio žurnalisto, redaktoriaus Vytauto Gedgaudo (1912-1999) gyvenimui ir kūrybai.

Paroda sukurta naudojantis dokumentine medžiaga iš ilgamečio JAV lietuvių tautinės minties laikraščio „Dirva“ vyriausiojo redaktoriaus V. Gedgaudo asmeninio archyvo. Parodoje eksponuojamos nuotraukos, dokumentų kopijos iš šio archyvo, dalis prierašų – paties V. Gedgaudo mintys, lyg asmeniškas komentaras kai kuriems gyvenimo etapams. Ekspozicijoje pateikiama ištrauka iš V. Gedgaudo rašytos, bet taip ir likusios darbastalyje, neišleistos knygos apie tarnybą Prancūzijos svetimšalių legione „Pirmyn, arba mirk“ Antrojo pasaulinio karo metais. Papildoma informacija prie nuotraukų, kaip ir ekspozicija, parengta parodos sumanytojos ir autorės, V. Gedgaudo kūrybinio palikimo tyrinėtojos, Vilniaus universiteto doc. dr. Jolantos Mažylės.

Zarasų apskrityje, Salako valsčiuje, prasidėjo per 300 kilometrų įveikusio ką tik Mažeikių gimnaziją baigusio V. Gedgaudo savarankiškas gyvenimas. Zarasuose užsimezgė jo pirmieji kultūrinės ir literatūrinės veiklos daigai.

Parodoje „Laiko sūpuoklėse“ ne tik chronologiškai dėliojamas V. Gedgaudo biografinis pasakojimas, bet ir to būtojo laiko atšvaitai jau kitais jo gyvenimo tarpsniais. Visa tai ataidi laiškais, nuotraukomis, atsiminimais.

Antroji parodos dalis – iki šiol visuomenei nežinomi V. Gedgaudo meninės fotografijos darbai iš ciklo Vienas modelis, viena meilė, vienas gyvenimas. Nuotraukose vienintelis modelis – zarasietė, Vytauto gyvenimo bendrakeleivė, bičiulė ir kantrioji talkininkė spaudos baruose žmona Stefanija Juodvalkytė-Gedgaudienė (1927-2020).

Parodos rengėjai – Lietuvos žurnalistų sąjunga ir VšĮ „Atminties brasta“.

Parodos dalyvius sveikindamas Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos pirmininkas Dainius Radzevičius sakė, kad 2022-uosius Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija ketina skelbti Vytauto Gedgaudo metais. Taip siekiama deramai pagerbti V. Gedgaudo darbus Lietuvai kitąmet minint jo gimimo 110-ąsias metines.

 

GALERIJA

  • Zarasuose atidaryta paroda, skirta legendinio žurnalisto V. Gedgaudo gyvenimui ir kūrybai
  • Zarasuose atidaryta paroda, skirta legendinio žurnalisto V. Gedgaudo gyvenimui ir kūrybai
  • Zarasuose atidaryta paroda, skirta legendinio žurnalisto V. Gedgaudo gyvenimui ir kūrybai
J.Lingio nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS