Didžiausia šventinė puošmena – jaukumas | KaunoDiena.lt

DIDŽIAUSIA ŠVENTINĖ PUOŠMENA – JAUKUMAS

  • 0

Šiemet Kalėdos bus kitokios – tylesnės, kuklesnės. "Ar kada turėjome geresnę progą pasitikrinti savo gebėjimus, kaip paskleisti po namus šventinio jaukumo burtus?" – kviečia ne liūdėti, o kūrybingai nusiteikti floristė, dekoratorė Aurelija Buragienė.

Pašnekovė apgailestauja, kad nemenka dalis žmonių, ruošdamiesi didžiausioms žiemos šventėms, daugiausia dėmesio ir pastangų skiria maistui ruošti.

"Ta patiekalų gausa, tas apsivalgymas prie gero nepriveda... Todėl šiemet, kai gyvename pandemijos sąlygomis, per Kalėdas itin pasistenkime dėl sveikatos, gaminkime nedaug, bet sveikesnių patiekalų. Geriau daugiau laiko ir energijos skirkime stalui ir namams papuošti", – ragina A.Buragienė.

Mažiau yra daugiau – tai tendencija, kuri dar ilgai neišeis iš mados.

Floristė įsitikinusi, kad šventes pasitinkant namuose svarbiausia ne puošmenų gausa, o jaukumas. "Mažiau yra daugiau – tai tendencija, kuri dar ilgai neišeis iš mados", – sako dekoratorė, neįsivaizduojanti Kalėdų be natūralaus miško kvapo.

"Parsineškite iš miško žalumos, kankorėžių. Pastaruosius šiek tiek pakaitinus orkaitėje, jie gražiai prasiskleidžia ir skleidžia namuose kvapnų sakų aromatą, dezinfekuojantį aplinką, naikinantį bakterijas", –  įvardija dar ir naudą.

Floristė siūlo naudoti cinamono lazdeles, orkaitėje padžiovintus apelsinų griežinėlius, kad per žiemos šventes būtų gražu akiai ir kvapnu nosiai.

Aurelija drauge su savo aštuonmete dukrele kurs jaukumą ir pačių keptais sausainukais. Paspalvins juos ryškiu cukraus glajumi, kabins ant eglutės, padėlios ant šventinio stalo.

Netikėta: vietoj eglutės – jos portretas ant sienos. Šis sprendimas patiks ne tik ankštai gyvenantiems, bet ir drąsiai mąstantiems žmonėms.

Ant jo būtinai bus gyvų eglės šakelių girlianda arba mišku kvepiantis vainikas su žvakėmis, be kurio ji neįsivaizduoja šventės ir kurį kasmet – vis kitokį – gamina su savo dukrele. "Naudojame viską: riešutus, giliukus, kaštonus, samanas, kankorėžius, akmenėlius", – vardija dekoravimo meistrė.

Tegul būna šviesu širdyse!

Didžiausiu savo pagalbininku atliekant prieššventinius darbus ji vadina karštų klijų pistoletą, kuriuo prie eglės šakelių klijuoja visus kitokius papuošalus.

"Pasidaryk pats" filosofiją floristė vadina atsaku vis didėjančiam vartotojiškumui. Be to, tai puiki galimybė pabendrauti su šeima, kokybiškai praleisti laisvą laiką. O stačia galva pasinėrus į kūrybą, tikina floristė, namų puošimo idėjos gimsta viena po kitos.

Dauguma žmonių guodžiasi, kad norėtų, bet neturi kur statyti tikros eglės. Jiems dekoratorė turi originalų pasiūlymą: "Jei nėra vietos, netelpa – pažiūrėkite į šią problemą kūrybiškiau. Susiraskite seną paveikslo rėmą, pagrindą, karštais klijais pritvirtinkite eglutės šakeles, prie jų – cinamono lazdeles, kankorėžius, džiovintų apelsinų griežinėlius, pridėkite žaisliuką – ir ant sienos kabės originalus Kalėdų eglutės portretas."

Kad ir kaip puoštume namus, kad ir kiek lempučių įžiebtume, svarbiausia, anot dekoratorės, – kita šviesa. "Tegul būna šviesu širdyse!" – linki A.Buragienė.

GALERIJA

  • Didžiausia šventinė puošmena – jaukumas
  • Didžiausia šventinė puošmena – jaukumas
  • Natūralumas: iš gamtinių medžiagų paruoštas Kalėdų vainikas dovanoja miško kvapą ir kuria ypatingą jaukumą.
Asmeninio archyvo nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS