Įmantri sistema — kaimynui paerzinti Pereiti į pagrindinį turinį

Įmantri sistema — kaimynui paerzinti

2008-01-14 00:00 kauno.diena.lt inf.

Vadinamosios protingų namų sistemos pastebimai tampa paklausesnės ir
individualiuose namuose, ir daugiabučiuose

Vadinamosios protingų namų sistemos pastebimai tampa paklausesnės ir individualiuose namuose, ir daugiabučiuose

Nekilnojamojo turto rinkos analitikų prognozės, kad rinkoje išliks tik stambiausi ir geriausius projektus siūlantys būstų statytojai, pildosi. Užuot paskubomis statę daugiabučių ir individualių namų kvartalus, šie ieško būdų, kaip prisivilioti pirkėjus ir pasiūlyti jiems išskirtinį būstą. Vienas būdų – naujos statybos namuose įdiegti vadinamąsias protingo namo sistemas. Šios leidžia sutaupyti energijos, suteikia komforto, o už šeimininką atlieka net kai kuriuos buities darbus.

Tobulina būstus

„Protingų“ namų sistemas parduodančių ir diegiančių verslininkų teigimu, statybas plėtojančios kompanijos statomuose būstuose instaliuoja sistemas arba tik parengia sistemoms reikiamą instaliaciją, kad ateityje naujakuriai galėtų patys pasirinkti, ko pageidauja.

Bendrovės „Schneider Electric Lietuva“ pardavimo inžinieriaus Šarūno Miknevičiaus manymu, rinkoje norintys išlikti statytojai klientams siūlys vis kokybiškesnį būstą. „Anksčiau jie nelabai domėjosi bendradarbiavimu diegiant vadinamąsias protingo namo sistemas. Statybininkai skubėjo pastatyti kuo daugiau, nenorėjo sukti galvos ir ieškoti žmogaus, kuris prižiūrėtų tokias sistemas. O dabar patys ieško galimybių, nes nori pasiūlyti išskirtinį produktą“, – pasakojo Š.Miknevičius.

Jam antrino ir bendrovės „Jung Vilnius“ projektų vadovas Rytis Misevičius. „Kol kas moderniomis technologijomis domisi pavieniai statytojai. Šiuo metu jiems dar nelabai apsimoka daug investuoti, juk visuomet geriau pigiai pastatyti ir brangiai parduoti būstą. O įdiegus vadinamąsias protingo namo sistemas išauga ir kvadratinio metro kaina. Tačiau tokių iniciatyvų daugėja, ypač daug projektuotojų kreipiasi norėdami pasikonsultuoti“, – aiškino R.Misevičius.

Bendrovės „Schneider Electric Lietuva“ atstovo Š.Miknevičiaus teigimu, įmonės specialistai padeda rengti „protingo“ namo projektus prie Kauno statomam indivi-
dualių namų kvartalui. Taip pat Klaipėdoje Žvejų gatvėje kylančiam namui, kurį stato bendrovė Statybų priežiūros agentūra.

Bendrovės „Jung Vilnius“ atstovas priminė, jog kai kuriose komplekso „Vilniaus vartai“ patalpose taip pat įdiegtos „intelektualios“ sistemos.

Taupo ir vaikosi prestižo

Š.Miknevičiaus įsitikinimu, ateityje daugelyje aukštesnės klasės parduodamų butų su visa apdaila jau bus įdiegtos ir vadinamosios protingo namo sistemos.

Šios kompanijos specialistai neseniai pritaikė „intelektualaus“ būsto sistemą viename sostinėje esančiame dviejų kambarių bute. Savininkams sistema atsiėjo apie 12 tūkst. litų. Šiuo metu statybų bendrovei „Eika“ padedamas rengti projektas dėl „intelektualių“ sistemų diegimo naujuose daugiabučiuose.

R.Misevičius taip pat įsitikinęs, kad bus parduodama daugiau „protingų“ būstų. Tačiau specialistas abejoja, kad naujos statybos daugiabučių rinkoje tai taps masiniu reiškiniu.

Šiuo metu dažniausiai „intelektualias“ sistemas renkasi individualių namų savininkai, būstą norintys paversti ne tik funkcionaliu, taupiu, ergonomišku, bet ir juo pasipuikuoti prieš kitus.

„Klientus galima suskirstyti į kelias kategorijas. Vieni nori visų įmanomų sprendimų, kad būstas būtų kuo įmantresnis. Kiti nori telefonu arba internetu gauti informaciją iš namų, nuotoliniu būdu namuose reguliuoti mikroklimatą, temperatūrą. Treti pageidauja tik viename kambaryje įdiegti šildymo, vėdinimo ir kondicionavimo valdymo sistemas, judesio daviklius“, – pasakojo bendrovės „Schneider Electric Lietuva“ pardavimo inžinierius Š.Miknevičius.

Bendrovės „Jung Vilnius“ atstovo R.Misevičiaus teigimu, dažniausiai klientai „intelektualias“ sistemas būste įsidiegia norėdami sutaupyti energijos. O mikroklimato valdymas – viena sričių, kuri padedanti tai pasiekti. Daugiausia sutaupoma automatizavus šildymo ir vėdinimo sistemų valdymą.

Individualiame name įdiegti „protingo“ namo sistemą gali atsieiti nuo keliasdešimties iki šimto ir daugiau tūkstančių litų.

Žada parduoti daugiau

Verslininkai tikisi, jog ilgainiui „protingo“ namo sistemos taps dar populiaresnės, ypač tarp individua-
lių namų kvartalus statančių bendrovių. Jų manymu, ateityje daugės ir komercinių patalpų, kuriose bus įrengtos automatizuotos, nuotoliniu būdu ir judesio davikliais valdomos sistemos. Tai šiandien labai populiaru užsienio šalyse.

Be to, šiandien „intelektualių“ namų rinka jau išsiskyrė į dvi sritis – „protingus“ namus ir „protingus“ biurus.

Intelektualių sistemų populiarėjimą įrodo ir didėjantis pardavimo mastas. Tokias sistemas diegiančios bendrovės džiaugiasi pernai dvigubai ar net trigubai padidėjusiu pardavimu.

Tokias sistemas parduodančios „Penkių kontinentų“ įmonių grupės projektų vadovas Vaidotas Bijūnas tvirtino, jog šiemet taip pat planuoja įgyvendinti daugiau projektų. „Per pirmą pusmetį turėtume visiškai įrengti penkis privačius namus. Be to, planuojame toliau šią sistemą diegti mūsų kompanijos rekonstruojamuose pastatuose. O ateityje tikimės sulaukti daugiau verslo sektoriaus dėmesio“, – kalbėjo V.Bijūnas.

Jo teigimu, augantį „intelektualių“ namų populiarumą įrodo ir per pastaruosius dvejus metus vykusios „Protingų namų“ parodos, kuriose susidomėjusių žmonių skaičius tik didėjo. Pernai į parodą žmonės ateidavo nešini brėžiniais, beveik suformuluotais reikalavimais ir žinojo, ko iš vadinamojo protingo namo galima tikėtis.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų