Kaip įsirengti skoningą būstą | KaunoDiena.lt

KAIP ĮSIRENGTI SKONINGĄ BŪSTĄ

  • 1

Interjero dizaineriai bet kokios būklės būstą geba paversti skoningu ir jaukiu, tačiau ne visiems tokia paslauga yra įkandama. Architektė, interjero dizainerė Martyna Kazlauskienė pataria, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, norint namus įsirengti skoningai, tačiau neišleidžiant didelės sumos.

Išgryninkite viziją

Neretai net ir skirdami didelį biudžetą namams įrengti žmonės susiduria su problema, kad įsigyti daiktai ar baldai tarpusavyje nedera ir nesukuria jaukios atmosferos. Dažna to priežastis – ne iki galo išgryninta vizija, kaip turi atrodyti jūsų būstas.

Prieš pradedant įrengimo darbus svarbu turėti aiškią viziją, kokio stiliaus interjero norite. Paprasčiausias būdas, kur ieškoti įkvėpimo, – žurnalai ir socialiniai tinklai. M. Kazlauskienė teigia, kad internete idėjų, kaip įsirengti namus, tik daugėja.

„Puikus įkvėpimo šaltinis yra turbūt geriausiai visiems žinomas ir daugiausia pavyzdžių skelbiantis interneto puslapis „Pinterest“. Tačiau pastaruoju metu vis daugiau idėjų apie namų įrengimą, baldų atnaujinimą ar interjero dekoravimą galima pamatyti ir „TikTok“ arba „Instagram“ programėlėse įkeltuose trumpuose vaizdo filmukuose“, – pasakoja architektė.

Jei jau turite viziją ir idėją, ją perkelti į realybę galite ir pasitelkę programėlių, kurios leidžia patiems virtualiai sudėlioti išsirinktus baldus ar buitinę techniką.

Naudokite kelias spalvas

Išsirinkus tinkamą stilių, svarbu nuspręsti, kokia spalvų schema vyraus kambaryje. Spalvų pasirinkimas yra labai asmeniškas ir neturi taisyklių, tačiau patariama palaikyti vos kelių spalvų ar atspalvių derinį.

„Kurdama interjero projektą dažniausiai naudoju keturias penkias spalvas: dvi pagrindinės spalvos naudojamos kaip erdvės fonas (tai šviesūs, pasteliniai sienų ar lubų dažai, grindys), likusios dvi ar trys – kaip papildančios, akcentinės spalvos. Jos gali būti ryškesnės, stipresnės. Interjeras atrodo išbaigtas ir harmoningas, kai spalvos skirtingomis kombinacijomis atsikartoja visose buto ar namo erdvėse“, – tikina specialistė.

Interjeras atrodo išbaigtas ir harmoningas, kai spalvos skirtingomis kombinacijomis atsikartoja visose buto ar namo erdvėse.

Ekspertė taip pat pabrėžia, kad skirtingoje aplinkoje jūsų išsirinkta spalva irgi gali atrodyti skirtingai. Norint geriausio rezultato, rekomenduojama spalvų pavyzdžių prieš įsigyjant nusivežti į namus.

„Norint sukurti vientisą interjerą, prieš užsakant medžiagas būtina į objektą atsivežti kuo daugiau pavyzdžių ir stebėti, kaip skirtingos spalvos atrodo jūsų namų erdvėje dienos metu, ar vizualinė dalis tenkina, ar pasirinktos spalvos dera tarpusavyje. Tai būtų grindų danga, plytelės, baldinės plokštės, sienų spalvos bandiniai, metalinės detalės, audiniai minkštiems baldams, kilimams, užuolaidoms ir t. t.“, – tikina M. Kazlauskienė.

Rinkitės stilingą techniką

Įsirengiant namus svarbu didelį dėmesį skirti kokybiškai buitinei technikai, kuri tarnautų ne vienus metus. Deja, dažnai ji būna grubaus dizaino ir apsunkina vientisą namų interjerą. M. Kazlauskienė siūlo dėl to galvos pernelyg nesukti – jei spalvos dera, technikos neverta bandyti slėpti.

„Kurti interjerą reikia kūrybiškai, žiūrėti kaip į žaidimą. Tikrai nereikia verstis per galvą ir nebūtina slėpti buitinės technikos už baldinių durelių, jeigu bendroje erdvėje buitinės technikos prietaisų spalvos dera su kitomis namų spalvomis“, – sako M. Kazlauskienė.

Specialistė priduria, kad buitinę techniką kartais net galima panaudoti kaip dekorą, jei ji dera prie bendros spalvų gamos ir aplinkoje vyraujančio stiliaus.

„Visuomet palaikau drąsius klientų norus ir pati rekomenduoju nebijoti eksperimentuoti, priimti originalias idėjas. Pavyzdžiui, buitinę techniką panaudoti kaip namų dekorą pasirinkus ryškias spalvas“, – teigia ji.

Atsižvelkite į dekoracijas

Paskutinis žingsnis įsirengiant namus – pasirinkti aksesuarus ir dekoracijas, kurios namams suteiktų jaukumo. Kiekvienam žmogui šis etapas individualus, o aksesuarų pasirinkimas priklauso nuo namuose vyraujančio stiliaus, tačiau M. Kazlauskienė pataria nepamiršti, kad dekoracijos ne visuomet yra tik vazos ar statulėlės.

„Namų dekoravimas dažniausiai suprantamas kaip vazų, augalų, knygų, paveikslų ir smulkių skulptūrų dėliojimas. Tačiau pagrindiniu namų dekoru ir erdvės akcentu gali būti išskirtinės valgomojo kėdės ar ryškios spalvos šaldytuvas, įspūdingas šviestuvas ar margo rašto kilimas“, – tvirtina specialistė.

Pasak jos, svarbu namus dekoracijomis jaukinti palengva, organiškai, kad atsivežami daiktai pasakotų istoriją. Ekspertai ragina lankytis galerijose ar sendaikčių krautuvėse ir tik po truputį kaupti dekoracijas, nes iš tiesų ne jos puošia namus, o ten gyvenantys žmonės.

GALERIJA

  • Kaip įsirengti skoningą būstą
  • Kaip įsirengti skoningą būstą
Interneto nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Nudažyt viską baltai

ir nusipirkt raudoną foteliuką....Patarėjai tipo "bull shit.."

SUSIJUSIOS NAUJIENOS