Kaip susitvarkyti su daiktų gausa namuose? Pataria kainų žinovai | KaunoDiena.lt

KAIP SUSITVARKYTI SU DAIKTŲ GAUSA NAMUOSE? PATARIA KAINŲ ŽINOVAI

  • 0

Ar kada žvilgtelėjote į visus daiktus, kuriuos nusipirkote, paveldėjote ar gavote dovanų, ir, užuot džiaugęsi, pasijutote prislėgti jų gausos? Kai namai užgriozdinti daiktais, nebelieka erdvės, dažnai jaučiatės suvaržyti ir prislopinti. Ką daryti? Visų pirma, reikia keisti savo požiūrį į daiktus ir su pirkimu susijusius įpročius bei išmokti priimti kitokius sprendimus. Pamėginkite naujai pažvelgti į kiekvieną stalčių, spintą, kambarį ir paklausti savęs, ar tikrai naudojate visus šiuos daiktus.

Paskolų kainų palyginimo platforma Financer.com rekomenduoja namuose esančius daiktus suskirstyti į kategorijas. Tai padės ne tik susitvarkyti su daiktų gausa namuose, bet daiktų skirstymas į kategorijas taip pat yra pirmas žingsnis, padėsiantis išsiugdyti gerus taupymo ir biudžeto valdymo įgūdžius.

Naudingi daiktai

Naudingi daiktai yra būtini buityje, pavyzdžiui, pagrindiniai baldai, virtuvės ir vonios įranga, smulki buitinė technika, elektronika ir kita. Žinoma, neišsiversite ir be drabužių bei avalynės, bet, ko gero, jūs dėvite mažiau nei pusę savo spintos turinio. O ir spinta namuose yra, tikriausiai, ne viena. Tad kritiškai įvertinkite, kurie daiktai yra tikrai jums naudingi ir būtini. Lengvai atpažinti naudingus daiktus galite sau uždavę klausimą, ar naudojotės šiuo daiktu per paskutinius šešis mėnesius?

Dovanos, paveldėtos šeimos vertybės ir suvenyrai

Būkime sau atviri ir pripažinkime, kad šiai kategorijai mes priskirtumėme nedažnai naudojamus (arba visai nenaudojamus) daiktus, susijusius su tam tikrais prisiminimais, mums brangiais žmonėmis, įvykiais ar vietovėmis. Jeigu saugote juos tik iš pareigos, tai dar kartą kritiškai juos įvertinkite – ar tikrai visus juos reikia saugoti?

Turbūt visi esame sukaupę daiktų iš praeities, kurie įrodo mūsų pasiekimus ar nukeliautus kilometrus. Tačiau šie daiktai paprastai guli dėžėse tamsiuose sandėliukuose ir niekam nieko neįrodo. Jeigu išmesite neskoningą ir dulkes renkančią statulėlę, parsivežtą iš kelionės ar gautą dovanų iš kolegos, dar nereiškia, kad pamiršite savo kelionę ar bendradarbį.

Geriau pinigus leiskite prisiminimams kurti, kelionėms, įdomioms ir dar niekad nepatirtoms pramogoms, neragauto maisto ir vyno degustacijoms, nematytų vietovių aplankymui ir pan. „Pinigai, išleisti prisiminimų kūrimui, yra kur kas geresnė investicija“, – teigė Financer.com.

„O gal prireiks“ daiktai

Nenaudingų arba „o gal prireiks“ daiktų grupė turi vieną ”funkciją”- tiesiog užimti vietą. Atsisakykite to, kas nevertinga ir pasilikite tik geriausius ir nuolat naudojamus daiktus. Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad visi mūsų daiktai yra naudingi. Bet atminkite, kad daiktas būtų naudingas – jis turi būti naudojamas.

Geriau apsižvalgę po namus, pamatysite, kad turite nemažai daiktų, kuriuos labai retai naudojate arba visai nenaudojate. Jie tiesiog yra “dėl visa ko”, “o gal prireiks“. Daiktus, kurių nauda abejojate, sudėkite į dėžę. Jei šios dėžės neatidarysite bent pusmetį, daiktais atsikratysite kur kas lengviau. Gera žinia, jog nenaudojamus daiktus galite parduoti sendaikčių turguje ar internetinėse išparduotuvėse – taip prisidursite prie artėjančio savaitgalio pramogų ar kelionės. O jeigu atiduosite labdaros organizacijoms, papildysite savo „Karmos piniginę“. Tačiau atminkite, kad daiktų išmetimas nėra efektyviausias būdas. Norint sumažint daiktų kiekį, reikia paprasčiausiai jų nepirkti.

Apribokite naujų daiktų pirkimą

Manote, kad visada apsiperkate racionaliai ir apgalvotai, tačiau dienos pabaigoje maisto ir drabužių prisiperkate tiek, kad užtektų visą giminę pamaitinti ir aprengti? Keiskite savo įpročius ir sumažinkite daiktų pirkimą.

Paklauskite savęs, kas nutiks, jei namuose bus perpus mažiau daiktų? Ogi namuose bus dvigubai mažiau dulkių, dvigubai mažiau laiko sugaišite tvarkydamiesi bei sutaupysite pinigų. Kad ir kaip sunku, pasistenkite atsispirti pirkimo ir kaupimo manijai. Išmokite susilaikyti nuo neplanuotų pirkinių “nuotaikai pakelti”, nemokamų dovanų, prekių su akcija ir visų kitų daiktų, kurių jums nereikia.

Tyrimais nustatyta, kad „užgriozdintų” namų poveikis yra daug didesnis, nei galima būtų pagalvoti. Nereikalingi daiktai kenkia psichinei ir fizinei sveikatai, nes netvarka gali sukelti nerimą, sutrikdyti miegą, sumažinti gebėjimą susitelkti, apdoroti informaciją. Susitvarkę namus jausitės lengvesni, tarsi namuose būtų daugiau gryno oro. Švarūs namai jums padovanos ne tik teigiamas emocijas, skaidrias mintis, ramų miegą ir kūrybiškumą, bet ir geresnius taupymo įgūdžius ir kritišką požiūrį į pirkinius. Būtent šie aspektai yra svarbūs kiekvieno individo asmeninių finansų valdyme.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS