Nuo kandžių gelbsti ne tik gaudyklės Pereiti į pagrindinį turinį

Nuo kandžių gelbsti ne tik gaudyklės

Nuo kandžių gelbsti ne tik gaudyklės
Nuo kandžių gelbsti ne tik gaudyklės / Aurelijaus Madzeliausko nuot.

No­rint apsaugoti namus nuo kandžių ir jų lervų, pirmiausia būtina išnaikinti pastarąsias. Tai pa­ta­rė bend­ro­vės „De­zin­fa" Vil­niaus pa­da­li­nio va­do­vas Ed­mun­das Skar­džius.

Kan­dys bū­na dvie­jų rū­šių: dra­bu­ži­nės ir mais­ti­nės.

No­rint iš­veng­ti dra­bu­ži­nių kan­džių, E.Skar­džius pa­ta­rė nuo­lat vė­din­ti pa­tal­pas, ku­rio­se lai­ko­mi dra­bu­žiai. Šioms įsi­vei­sus rei­kia nau­do­ti purš­kia­mas ae­ro­zo­li­nes che­mi­jos prie­mo­nes, fe­ro­mo­ni­nes gau­dyk­les - spe­cia­lius lip­du­kus, pa­deng­tus fe­ro­mo­no sluoks­niu. Ant jų nu­tū­pu­sios kan­dys il­gai­niui žūs­ta. Ta­čiau ši į spin­tas de­da­ma prie­mo­nė pa­de­da iš­nai­kin­ti tik skrai­dan­čius suau­gu­sius ken­kė­jus, o jų ler­vos ir to­liau gy­ve­na.

„Tai neišsp­ren­džia bė­dos - jei ler­vos ne­pa­ša­lin­tos, kan­dys ir to­liau plis", - aiš­ki­no „De­zin­fos" at­sto­vas. E.Skar­džiaus tei­gi­mu, efek­ty­viau­sias bū­das at­si­kra­ty­ti dra­bu­žius grau­žian­čių ken­kė­jų ir jų ler­vų - de­zin­se­kuo­ti pa­tal­pas.

Tai at­lie­ka spe­cia­lios tar­ny­bos. Į kan­džių už­ka­riau­tą bu­tą, na­mą, par­duo­tu­vės san­dė­lį at­vy­kę spe­cia­lis­tai dezinsekuoja pa­tal­pas spe­cia­lio­mis me­džia­go­mis. Kiek jų bus su­nau­do­ta, pri­klau­so nuo to, ko­kia ap­dai­la: iš be­to­no, me­džio, da­žy­ta ar ta­pe­tais kli­juo­ta. „Kuo pa­vir­šius la­biau po­rė­tas, tuo dau­giau su­ge­ria me­džia­gų, nau­do­ja­mų kan­dims nai­kin­ti, to­dėl prie­mo­nių rei­kia dau­giau", - pa­sa­ko­jo spe­cia­lis­tas.

Tai­gi kiek kai­nuos pa­tal­po­se at­lik­ti de­zin­sek­ci­ją, pri­klau­sys ne tik nuo jų plo­to, kam­ba­rių skai­čiaus, bet ir ap­dai­los, su­nau­do­tų prie­mo­nių kie­kio. Į ap­dai­los me­džia­gas at­si­žvel­gia­ma at­lie­kant de­zin­sek­ci­ją ko­mer­ci­nė­se pa­tal­po­se, pa­vyz­džiui, dra­bu­žių par­duo­tu­vių san­dė­liuo­se. At­lik­ti to­kią pro­ce­dū­rą dvie­jų kam­ba­rių bu­te už­truk­tų va­lan­dą, o kai­nuo­tų apie 120 li­tų. Ko­mer­ci­nė­se pa­tal­po­se, ku­rių plo­tas sie­kia 200 kv. m, - apie 180 li­tų.

Jei ler­vos už­si­vei­sė mais­to pro­duk­tuo­se, ge­riau­sia bū­tų juos iš­mes­ti. Prie­šin­gu at­ve­ju vie­nin­te­lis bū­das jas pa­ša­lin­ti - at­lik­ti fu­mi­ga­ci­ją. „Ta­čiau tai da­ry­ti ga­li­ma tik ge­rai pa­si­ruo­šus, už­da­ro­se pa­tal­po­se, kad žmo­nių ne­bū­tų, nes tai pa­vo­jin­ga. To­dėl fu­mi­ga­ci­ja, kai nau­do­ja­mos spe­cia­lios du­jos, at­lie­ka­ma tik stam­bio­se įmo­nė­se" - aiš­ki­no E.Skar­džius.

Spe­cia­lioms tar­ny­boms at­li­kus to­kias pro­ce­dū­ras, iš­kart ne­ga­li­ma ei­ti į pa­tal­pas. Ge­riau­sia pa­lauk­ti va­lan­dą ar še­šias.

Ar to­kie kan­džių nai­ki­ni­mo bū­dai veiksmingi? „Spe­cia­lios tar­ny­bos kan­dis ir jų ler­vas ga­li vi­siš­kai su­nai­kin­ti, ta­čiau nė­ra ga­ran­ti­jų, kad pa­tal­po­se neat­si­ras ki­tų rū­šių ken­kė­jų. Juk jų yra la­bai daug", - tvir­ti­no E.Skar­džius.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų