B. Burgis: jeigu būčiau nusileidęs – neišgyvenčiau | KaunoDiena.lt

B. BURGIS: JEIGU BŪČIAU NUSILEIDĘS – NEIŠGYVENČIAU

  • 18

Prieš keletą metų Lietuvą apskriejo rezonansinė žinia: mokytojas baugino mokinę. Tik vėliau paaiškėjo šios istorijos detalės: prestižinės KTU gimnazijos moksleivė užklupta rūkanti, o laikytis pasirašytos sutarties sąlygų pareikalavęs direktorius buvo priverstas išeiti iš darbo.

„Tai buvo KTU valdybos patvirtinta sutartis, kurią pasirašė pati mergaitė, jos mama ir aš. Toks susitarimas mums – beveik konstitucija, kurią ji sulaužė nesilaikydama taisyklių. Kodėl turėjo būti daromos išimtys vienam vaikui, nors kiti moksleiviai, kurie buvo pastebėti rūkantys, pasielgė garbingai ir patys išėjo iš gimnazijos?“ – savo veiksmų teisumu įsitikinęs vienas iš KTU gimnazijos įkūrėjų ir ilgametis jos vadovas Bronislovas Burgis, išgyvenęs tikrą pragarą – kelis metus trukusį bylinėjimąsi, dėl to pašlijusią sveikatą ir tris operacijas. O galiausiai Aukščiausiajame teisme išgirdęs verdiktą: nekaltas.

„Neįsivaizduoju, kurioje dar valstybėje galimas toks baisus išteisinimas – niekas net nepaklausė, kokio dydžio kompensaciją sumokėjo Burgis, už ką ta kompensacija. Galų gale, kodėl mano advokatas savo noru pasitraukė iš gyvenimo? Tačiau, jei pasakysiu, kaip mane išteisino, galiu vėl atsidurti kalėjime. Juk viena Pravieniškių šeima parklupdė visus: universitetą, ministeriją, prokuratūrą“, – Lietuvos teisėsauga nebepasitiki B. Burgis.

Būčiau išdavęs ne tik tuos gimnazistus, kuriuos mokiau 25-erius metus, bet ir savo vaikus bei anūkus.

Didžiulę patirtį turintis 68-erių pedagogas LRT pokalbių laidos „Svarbios detalės“ studijoje pasakojo norėjęs prasižengusiai mergaitei padėti – juk vaikas turi žinoti, kad kiekvienas veiksmas turi pasekmes, kurias žmogus privalo prisiimti.

„Pagalvokite, kaip ta mergaitė dabar gyvens? Ką ji savo vaikams sakys – kad galima pasityčioti iš mokyklos, kitų vaikų, jų tėvų tik todėl, kad turi užnugarį, – baisėjosi B. Burgis, nepaisant visų sunkumų nė akimirką nepasigailėjęs, kad buvo principingas. – Jeigu būčiau nusileidęs – neišgyvenčiau. Be to, būčiau išdavęs ne tik tuos gimnazistus, kuriuos mokiau 25-erius metus, bet ir savo vaikus bei anūkus.“

Vis tik šiandien B. Burgis sako esantis laimingas – buvęs KTU gimnazijos direktorius sulaukė didžiulio kitų gimnazistų, jų tėvų ir net nepažįstamų žmonių palaikymo ir buvo, paties žodžiais tariant, išlydėtas kaip karalius.

Atviras B. Burgio pasakojimas apie patirtą pragarą – jau šį vakarą, 21.30 val. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Svarbios detalės“. Laidą veda Živilė Kropaitė.

Rašyti komentarą
Komentarai (18)

Elena

Pagarba PEDAGOGUI !

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com

Pakartokim ir susigaudykim. Su 25 metų patirtimi pedagogas grasina mokinę padaryti NEPAKALTINAMA visam gyvenimui ir dar tą dar viešai, eidamas į klasę. Nes matai jis "B. Burgis: jeigu būčiau nusileidęs – neišgyvenčiau", kitaip tariant negali nusileisti. Net pagatavas save nusižudyti, kad tik jo viršus būtų. Tai ar čia pedagogo pozicija? Reikėjo tokį durnių seniai vyti iš mokyklos. O dar norėjo į Vilniaus taryba neteisėtai patekti. Suprantu gausiu daug neigiamų įvertinimų. Bet ar iškreipiau Burgio žodžius?

Aleksas

Bravo
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS