B. Wilkin-Judickienė ir I. Jarmolenka: Lietuvos kaimams gresia visiškas išnykimas | KaunoDiena.lt

B. WILKIN-JUDICKIENĖ IR I. JARMOLENKA: LIETUVOS KAIMAMS GRESIA VISIŠKAS IŠNYKIMAS

  • 3

Liepos 11 dieną, 20 valandą, viename iš pačių atokiausių Lietuvos miestelių, Nemunėlio Radviliškyje, grupės „Funky“ solistė Beata Wilkin-Judickienė ir dainininkas Igoris Jarmolenka pradės socialinę akciją „Gyvuokit kaimai!“. Jos tikslas – atkreipti dėmesį į Lietuvos regionų problemas, kurios nesprendžiamos dešimtmečiais.

„Koncertuojant Lietuvos regionuose tenka dažnai lankytis įvairiuose miesteliuose ir kaimuose.  Išvykęs iš didžiųjų miestų,  atsiduri tarsi kitoje realybėje – keliai neasfaltuoti,  kaimeliai neapšviesti, nėra elementarių patogumų – vandentiekio ir nuotekų sistemos, nekalbant apie šildymą. Tačiau didžiausią nerimą kelia tiesiog nykstantys kaimai – jauni žmonės masiškai emigruoja, kadangi provincijoje nemato jokių perspektyvų. Trūksta darbo vietų,  praktiškai nėra pramogų. Maža to,  daugumoje rajonų savivaldybės, taupydamos lėšas, uždaro nedidelių miestelių bei kaimų bibliotekas, mokyklas, ambulatorijas, tuo pačiu palikdama šias gyvenvietes be ateities. Tiek parlamentas, tiek vyriausybė mažai dėmesio skiria regionams. Kaimai gyvuoja tik aktyvių vietos bendruomenių dėka“, – sako „Funky“ solistė B. Wilkin-Judickienė.

Dainininkas I. Jarmolenka pastebėjo, kad daugumos nedidelių Lietuvos miestelių ar kaimų praktiškai neįmanoma pasiekti viešuoju transportu. „Rajonų priemiestiniai autobusai į gyvenvietes vyksta vos kelis kartus per savaitę. Aš jau nekalbu, kad kai kuriuose rajonuose iki šiol keleivius vežioja sovietų laikus menantys PAZ autobusai.  Beje, nuvykti į kaimus asmeniniu transportu taip pat didžiulis iššūkis – keliai su žvyro danga prastai prižiūrimi ir  pavasarį,  rudenį, žiemą praktiškai nepravažiuojami. Vasarą gali visus dantis išbarstyti, kol pasieksi kelionės tikslą.  Valdininkai Vilniuje daug laiko skiria beprasmiams ginčams ir diskusijoms apie pliažus sostinės centre, tačiau ypatingai retai lankosi regionuose.  Ir tai dažniausiai atvyksta į šventes“, – teigia I. Jarmolenka. 

Pasak jo, ypatinga problema Lietuvos kaimų gyventojams tapo lauko tualetų problema. Valstybė  nepadeda gyventojams jos spręsti ir šiuolaikiškai sutvarkyti nuotekų sistemas. Vietoj to siunčia į kaimus aplinkos apsaugos inspektorius, kurie masiškai baudžia gyventojus  už lauko tualetus. Kaip žinia, Lietuva nevykdo Europos komisijos nuotekų direktyvos reikalavimų. Dauguma miestelių, kur gyvena daugiau nei tūkstantis žmonių, neturi centralizuotos vandentiekio ir nuotekų sistemos. O ką kalbėti apie nedidelius kaimus.

„Nemokamais koncertais norime padovanoti nedidelių Lietuvos miestelių gyventojams gerų emocijų ir viltį, kad Lietuvos vyriausybė atkreips dėmesį į šalies regionus ir neleis kaimams išnykti“, – sako B. Wilkin-Judickienė ir I. Jarmolenka. Kartu su jais Nemunėlio Radviliškyje pasirodys ir reperis Julian Verdee.

GALERIJA

  • B. Wilkin-Judickienė ir I. Jarmolenka: Lietuvos kaimams gresia visiškas išnykimas
  • B. Wilkin-Judickienė ir I. Jarmolenka: Lietuvos kaimams gresia visiškas išnykimas
Organizatorių nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Geras žmogus

Haliavnas koncertas - valio !

o

kodel patys lietuviai iki to nusirito juk salis tai musu o valdzia briuselio tai gal ats okim nuo eurosovientikum ir gelbekim sali 1 nuo perejunu nes jie ir zlugdo tauta o nacsaugumas su vsd nezinia kokiam ponui tarnauja jei d aleidzia tokius dalykus o imituoja /darba/ vejo laukuose matosi pagal bergklano nurodymus ir tu tautu kurios paci/os aneksuodamos svetimas teritorijas dar lenda ir i kitu valstybi/u politika apdergdamos tu saliu zmones tai gal saugumas susirupins tokiais patys o ne /virs kins/ patei/kta medziaga /kazkieno/ i/r tai /vsio zakonno/?...

Lietuvis

Dar viena šalava-užsienietiška paklodė prabilo.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS