Buvusi emigrantė – apie standartų laužymą ir tapimą mama sulaukus 48-erių | KaunoDiena.lt

BUVUSI EMIGRANTĖ – APIE STANDARTŲ LAUŽYMĄ IR TAPIMĄ MAMA SULAUKUS 48-ERIŲ

  • 0

„Standartus laužyti man teko ne sykį, visų pirma, tai mano išvykimas į Norvegiją, kai du iš trijų tuometinių vaikų buvo paaugliai, o mažiausiam buvo 10 metų. Žinoma, tuomet man labai padėjo tėvai, mano buvęs vyras, bet aš priėmiau iššūkį išvykti ir į gyvenimą pažiūrėti kitaip. Mano antroji santuoka – vėlgi iššūkis aplinkai ir man pačiai, nes vyras jaunesnis, ir aišku, mano ketvirtasis vaikas, gimęs kai man buvo 48-eri. Manau, kad daug tų standartų esu sulaužiusi...“ – jau laidoje „Nuo... Iki...“ pasakos 50-metė slaugytoja Jurga Valery.

Buvusios emigrantės, Kretingoje gyvenančios J. Valery istorija galėtų tapti įkvėpimu kiekvienai, bijančiai keisti gyvenimą. Nesvarbu, ar tai reikštų nemėgstamo darbo metimą, kardinalius išvaizdos pokyčius, ar sprendimą skirtis ir pamilti iš naujo.

Dar vieno vaiko atsiradimas šeimoje atrodo lyg ir nieko neįprasto, jei ne Jurgos amžius. Ketvirtą kartą mama Jurga tapo 48-erių, tuomet, kai dauguma tokio amžiaus lietuvių moterų apie motinystę nė pasvajoti nedrįsta ir kur kas dažniau ima laukti anūkų bei pensijos. „Tai ne vėlyva, o brandi motinystė..“ – paaiškina Jurga. Tarp pirmojo ir ketvirtojo Jurgos vaiko – net 26-erių metų skirtumas. Vyresnioji dukra, pasak Jurgos, labai laukė sesutės, o sūnūs didžiavosi jos sprendimu. Susilaukti vaikelio brandžiame amžiuje Jurgos nesustabdė moksliniai tyrimai įspėjantys apie galimą riziką.

Kardinalūs gyvenimo pokyčiai Jurgos gyvenime prasidėjo nuo emigracijos. Į Norvegiją slaugytoja Lietuvoje dirbusi moteris išvyko per patį ekonominės krizės įkarštį, 2009-aisiais, kai Lietuvoje jos atlyginimas už atsakingą, daug jėgų reikalaujanti darbą buvo apverktinas. Nors tuometinis jos vyras šeimos išlaikymui uždirbdavo pakankamai, tačiau Jurgai buvo svarbi finansinė nepriklausomybė, be to, santuoka buvo jau ant griūties ribos. Tuo metu palikusi tris vaikus vyro ir tėvų priežiūrai, Jurga išvažiavo ieškoti laimės.

Gyvenimo būdo laida „Nuo...Iki...“ – jau šį pirmadienio vakarą, 20 val., per LNK.

GALERIJA

  • Buvusi emigrantė – apie standartų laužymą ir tapimą mama sulaukus 48-erių
  • Buvusi emigrantė – apie standartų laužymą ir tapimą mama sulaukus 48-erių
  • Buvusi emigrantė – apie standartų laužymą ir tapimą mama sulaukus 48-erių
Laidos kūrėjų nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS