Dubajuje dirbanti lietuvė gydytoja gyvena įtampoje: kišenėje visada – pasas ir bilietas į Lietuvą | KaunoDiena.lt

DUBAJUJE DIRBANTI LIETUVĖ GYDYTOJA GYVENA ĮTAMPOJE: KIŠENĖJE VISADA – PASAS IR BILIETAS Į LIETUVĄ

  • 2

Indijos garbės konsulo Lietuvoje Rajinderio Kumaro Chaudhary žmona Lina Škutaitė-Chaudhary yra vienintelė JAE praktikuojanti medikė iš Baltijos šalių. Prieš dvylika metų palikusi gerą darbą, vyrą, vaikus ir namus gydytoja išvyko dirbti į Abu Dabį, tačiau pradžia buvo tokia sunki, kad ne kartą su ašaromis norėjo grįžti namo. LNK laidoje „Bus visko“ šį antradienio vakarą, 20 val., daktarė prisipažins, kad ją Emyratuose sulaikė itin motyvuojantis atlyginimas ir papasakos apie darbą Al Ruwaiso mieste, kuriame išgaunama nafta, žmonės beprotiškai turtingi, tačiau visiškai neišsilavinę ir gimdo po dvidešimt apsigimusių vaikų.

Kai vienoje tarptautinėje konferencijoje susirinkę gydytojai akušeriai ginekologai dalijosi apie pakartotinus gimdymus ir pasakojo apie motinas, sulaukusias septynių, aštuonių vaikų, daktarė Lina pasidalijo savo patirtimi, kai priėmė dvidešimtąjį gimdyvės kūdikį.

„Pas mane atėjo 46-erių moteris, kuri jau turėjo 26 nėštumus. Al Ruwaise išgaunama nafta, žmonės beprotiškai turtingi ir nuo senų laikų sėslūs. Jie gimdo vaikus su savo giminaičiais. Dėl kraujomaišos ši moteris turėjo visas vadovėliuose aprašytas ligas ir vis tiek toliau gimdė apsigimusius vaikus“, – savo praktika Abu Dabio Emyrate dalinsis gydytoja akušerė ginekologė Lina.

Pastaruosius dešimt metų Lina dirba Dubajuje, privačioje klinikoje, kur gimdymo kaina prasideda nuo 10 tūkst. dolerių. Lietuvė priima milijonierių ir karališkų šeimų atžalas. Daktaro specialybė ten itin gerbiama, tačiau viena pavojingiausių. JAE dirbantys chirurgai iš Vakarų į darbą eina su asmens pasu ir lėktuvo bilietu iš šalies. Savo vardu neturi jokio turto ir nelaiko pinigų asmeninėje banko sąskaitoje. Medicinoje liūdnos baigtys yra neišvengiamos, tačiau jeigu operacija baigiasi nesėkmingai, visa kaltė atitenka daktarui ir jokios klaidos nėra atleidžiamos.

„Visada turiu pasą šalia savęs ir du lėktuvo bilietus – į Lietuvą ir į Vokietiją“, – interviu metu atskleis daktarė, kuri Dubajuje dirba jau dešimt metų.

Laidoje „Bus visko“ Lina pasidalins nelaimingai pasibaigusiomis kolegų istorijomis, kai vienai amerikietei priteisė 2,5 mln. eurų baudą ir užkirto galimybę kada nors išvykti iš JAE, o kita, supratusi, kad operacija baigėsi nesėkmingai, iš operacinės išvyko tiesiai į oro uostą ir paskambino Linai.

„Gydytoja iš Švedijos ryte atliko operaciją, vakare ji man paskambino iš oro uosto. Sako, man reikia, kad parduotum mano automobilį ir pasirūpintum kate. Kai tai pasakė, supratau, kas įvyko. Į Emyratus ji niekada nebegrįžo“, – laidoje pasakos Lina.

Per dvylika metų gydytoja akušerė ginekologė savo darbe prisižiūrėjo visko. Bene didžiausią nuostabą kėlė mergystės plėvės atstatymo operacijų paklausa, bet šios operacijos šiandien JAE jau yra uždraustos. Mat tuokiantis labai svarbu, kad nuotaka būtų nepraradusi nekaltybės. Šių operacijų prašydavo ne tik jaunos arabės. Didžiausią nuostabą daktarei sukėlė daugiavaikė mama, kuri antrą kartą tuokėsi su milijonieriumi iš Saudo Arabijos.

„Atėjo mano sena pacientė su drauge. Sako, daktare, tai gyvybės ir mirties klausimas, turit padaryti taip, kad mano draugė būtų nekalta. Aš joms sakau, jūs visai jau iškvailėjot, iš to didelio rašto išėjot iš krašto“, – situaciją prisimins Lina.

Moterys įkalbėjo daktarę bent apžiūrėti. Nors pacientė buvo natūraliai pagimdžiusi du vaikus, techniškai buvo įmanoma atstatyti mergystės plėvę. Pasitarusi su klinikos direktore, Lina gavo palaiminimą šiai operacijai. „Direktorė sako, daryk, bet paprašyk labai daug pinigų. Už dešimt tūkstančių eurų atlikau šią operaciją. Po trijų mėnesių sulaukiau didžiulės puokštės gėlių su rašteliu: daktare, jūs esate genijus. Supratau, nuo ko ir už ką“, – prisiminimais dalysis gydytoja Lina.

Vaiko gimimas JAE yra didžiausia šventė. Tėvai su dizainerių pagalba įrengia gimdymo palatas, dvi dienas naujagimio motiną lanko giminės. Trisdešimtą dieną yra didžiausia šventė, susirenka kartais net penki šimtai žmonių pasveikinti naujo giminės piliečio ir neša dovanas.

„Vaikai apipilami papuošalais ir brangenybėmis, kurių užtenka visam gyvenimui, o tėvams dovanoja jachtas, prabangius automobilius. Ten visiškai kitoks pasaulis“, – pasakos gydytoja iš Lietuvos.

Kadangi JAE gyventojai nemoka mokesčių, nėra nemokamo sveikatos draudimo ir visos medicinos paslaugos yra brangiai apmokamos, klesti privačios klinikos. Ne kiekviena ten dirbanti ir gyvenanti užsienietė gali sau leisti gimdyti Dubajuje, todėl dažniausiai grįžta į savo šalį. Na, o tos kurios gimdo, susimokėję mažiausiai 10 tūkst. už gimdymą visada papildomai atsidėkoja savo daktarei ir tai nėra laikoma kyšiu ar nederamu elgesiu.

„Jeigu nepriimčiau dovanos iš pacientės, tai būtų laikoma įžeidimu. Dovanoja subtilius juvelyrinius dirbinius, laikrodžius, rečiau pinigus. Tai nebūna didelės sumos, 2-3 tūkst. dolerių“, – apie savo darbą pasakos daktarė Lina.

JAE labai populiarūs gimdymai su cezario pjūviu, mat taip paprasčiausiai pelningiau privačioms klinikoms. Daktarė Lina išgarsėjo natūralių gimdymų populiarinimu. Dubajuje nelegalu gimdyti namuose. Apie abortus negalima net kalbėti. O pastojus nesusituokus, sodinama į kalėjimą. Netaikomos jokios išimtys net atostogų atvykusioms turistėms.

„Turėjau patirtį, kai į ligoninę atvežė besilaukiančią amerikietę. Jai prasidėjo kraujavimas, moteris persileido. Paguldžiau ją į intensyvios priežiūros palata ir atvyko policija. Paaiškėjo, kad moteris buvo netekėjusi, o ligoninė iškart privalo informuoti atitinkamas institucijas. Visą naktį greta pacientės durų prastovėjo policija, o būklei stabilizavusis ją išvežė į kalėjimą. Po mėnesio amerikietę iš kalėjimo parsivežė atvykę tėvai“, – viena iš istorijų pasidalys gydytoja Lina.

Jau šį antradienio vakarą, 20 val., LNK laidoje „Bus visko“ gydytoja akušerė ginekologė L. Škutaitė-Chaudhary papasakos, kodėl gydytojai privalo gyventi brangiausiuose rajonuose, į darbą vaikščioti pasipuošę, vairuoti prabangų automobilį, atskleis, kodėl negrįžta į Lietuvą ir kur praleis savo senatvę. 61-erių moteris atskleis, kad kartais dirba po 18 valandas per dieną ir žino, jog negaus jokios pensijos.

GALERIJA

  • Dubajuje dirbanti lietuvė gydytoja gyvena įtampoje: kišenėje visada – pasas ir bilietas į Lietuvą
  • Dubajuje dirbanti lietuvė gydytoja gyvena įtampoje: kišenėje visada – pasas ir bilietas į Lietuvą
Laidos kūrėjų nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Audaras

Ar jau issemtos visos temos,kad senus straipsnius vel keliat?

Ne_emygeriams

Ta prasme kas diena vis perka po nauja bilieta, ar kazkoks bilietas yra, kuris galioja bet kuriai dienai? Ir kaip tos daktares sugeba pabegti, negi jie sistemos nesukuria, kad iskart blokuotu skrydi?

SUSIJUSIOS NAUJIENOS