G. Savickas ir A. Sakalauskas ragina atsargiai elgtis prie aukštos įtampos laidų | KaunoDiena.lt

G. SAVICKAS IR A. SAKALAUSKAS RAGINA ATSARGIAI ELGTIS PRIE AUKŠTOS ĮTAMPOS LAIDŲ

  • 0

Aktoriai Giedrius Savickas ir Arūnas Sakalauskas tapo informacinės kampanijos „9 gyvybes turi tik katės“ veidais ir ragina visuomenę saugiai elgtis prie aukštos įtampos laidų. 

Kampanija siekiama priminti, kad į Eifelio bokštą panašios atramos ir aukštos įtampos elektros laidai kelia pavojų žmogaus gyvybei ir turtui.

Penkiuose šmaikščiuose filmukuose aktoriai demonstruoja, kaip reikia saugiai elgtis prie aukštos įtampos įrenginių. Besifilmuojant visai filmavimo komandai taip pat reikėjo išklausyti saugumo instruktažą. Po jos aktoriai net šiek tiek baiminosi įžengti į 110 kV įtampos transformatorių pastotę, kur vyko filmavimas.

„Ne kartą teko praeiti tokias aptvertas teritorijas, tačiau nebūčiau pagalvojęs, kad čia taip pavojinga. Besibaigiant filmavimui, supratau, kad šiuos filmukus turi pamatyti kiekvienas, nes grėsmė gyvybei gali kilti netgi žvejojant. Gal mūsų suvaidintos situacijos iš pirmo žvilgsnio ir atrodo juokingos, tačiau jos vaizduoja, kaip gerai nepagalvojus galima pakliūti į labai pavojingą padėtį“, – įspūdžiais dalinosi Giedrius Savickas.

Pasak Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ valdybos pirmininko ir generalinio direktoriaus Daivio Virbicko, situacijos filmukams buvo parinktos pagal dažniausiai pasitaikančius nesaugaus elgesio pavyzdžius: neatsargi žvejyba prie aukštos įtampos linijų, elgesys prie nutrūkusio laido, darbai su aukštesne nei leistina sunkiąja technika po elektros oro linijomis, draudimo patekti į elektros pastočių teritoriją nepaisymas.

„Pastebime tendenciją, kad kiekvienais metais nutinka panašių nelaimių, kurių būtų galima išvengti, laikantis saugaus elgesio taisyklių. Mūsų darbuotojai atsimena neįtikėtinų istorijų, pavyzdžiui, kai žmogus lipdamas į atramą norėjo paklausyti, „kaip kalba elektra“, ar į draudžiamą zoną ėjo pasiimti pamestų daiktų. Būtina atsiminti, kad toks elgesys gali baigtis mirtimi, nes elektra trenkia per atstumą“, – pasakojo D. Virbickas.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS