A. Grigorian mama I. Milkevičiūtė: užaugini vaikus ir reikia mokėti juos paleisti | KaunoDiena.lt

A. GRIGORIAN MAMA I. MILKEVIČIŪTĖ: UŽAUGINI VAIKUS IR REIKIA MOKĖTI JUOS PALEISTI

  • 0

Vaikai nėra atsakingi už tėvų laimę – taip sako psichologai. Kiek kartų per dieną, savaitę, mėnesį yra normalu paskambinti tėvams? Kaip numalšinti amžiną kaltę, kuri apsigyvena dažnos atžalos širdyje, kad per mažai dėmesio skiriama tėvams? Kaip tėvams išgyventi ištuštėjusio lizdo sindromą, o nuolat užsiėmusiems vaikams neapleisti savo gimdytojų? Apie tai TV3 laidoje „Visi mes žmonės“ kalbės Asmik Grigorian mama Irena Milkevičiūtė, psichoterapeutė Daiva Rudokaitė ir Arūnas Valinskas.

„Užaugini vaikus ir reikia mokėti juos paleisti“, – sako operos dainininkė I. Milkevičiūtė, užauginusi sūnų ir dukrą – garsią pasaulyje operos dainininkę A. Grigorian.

I. Milkevičiūtei pažįstamas jausmas, kai nori paskambinti vaikams, bet susilaiko, nes žino, kokie jie yra užimti. Šeimos nariai stengiasi susiburti per didžiąsias metų šventes.

„Svarbiausia pačiam būti užimtam, o aš veiklos turiu – dėstau studentams. Žinau, kad vaikai myli, stengiasi dėl manęs, didžiuojasi ir yra man, kaip mamai, dėkingi. Nereikia žodžių. Aš pati be jų su vaikais bendrauju kasdien – meldžiuosi už juos, dieną pradedu būtent nuo maldos už vaikus. O jei nori išgirsti savo vaiko balsą – pats paimk ir paskambink, pasikviesk pietų – pats imkis iniciatyvos“, – pasakoja I. Milkevičiūtė.

Pasak jos, tėvai neturi užkrauti vaikų savo rūpesčiais, nebent tai būtų liga ar nelaimė. Bet ir tai ji yra numačiusi jau dabar – susirado, kaip pati sako, gerus namus, kur senatvėje ja būtų tinkamai pasirūpinta, nes nenori, kad vaikams tektų vargti, nors šiuos toks mamos sprendimas kol kas dar trikdo.

„Nėra recepto, kaip dažnai bendrauti tėvams ir suaugusiems vaikams. Išvengti nepatogių situacijų padėtų susitarimas“, – įsitikinusi aktorė bei psichoterapeutė Daiva Rudokaitė.

„Tėvai yra pirma stotelė, kai tau reikia užuojautos ir paguodos, turint tai galvoje reikėtų pasistengti abiem pusėms, kad nepriimtume vieni kitų lyg duotybės“, – įsitikinęs Vilniaus miesto tarybos narys Arūnas Valinskas.

Apie visa tai – laidoje „Visi mes žmonės“ sekmadienį 17.30 val. per TV3.

GALERIJA

  • A. Grigorian mama I. Milkevičiūtė: užaugini vaikus ir reikia mokėti juos paleisti
  • A. Grigorian mama I. Milkevičiūtė: užaugini vaikus ir reikia mokėti juos paleisti
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS