Mėnuo Atlanto vandenyne: A. Valujavičius – apie svorį, delfinus ir įveiktą sudėtingą atkarpą | KaunoDiena.lt

MĖNUO ATLANTO VANDENYNE: A. VALUJAVIČIUS – APIE SVORĮ, DELFINUS IR ĮVEIKTĄ SUDĖTINGĄ ATKARPĄ

„Nenustok gyventi“ – frazė, įprasminanti kiekvieną Aurimo Valujavičiaus sprendimą. Lygiai 30 dienų jis yra pasinėręs į didžiausią savo gyvenimo kelionę – vienas plaukia Atlanto vandenynu valtimi, varoma tik žmogaus jėga. Sėkmingai įveikęs itin sudėtingą atkarpą nuo Ispanijos krantų iki Kanarų salų, keliautojas savo sąskaitoje turi 1000 jūrmylių ir su nekantrumu laukia kitų Atlanto jam mestų iššūkių. Prieš krisdamas miegoti po 14 valandų irklavimo, A. Valujavičius pasidalijo mintimis apie atvirame vandenyne praleistą mėnesį.

A. Valujavičius šia kelione siekia vienviete irkline valtimi perplaukti Atlanto vandenyną nuo Europos iki Šiaurės Amerikos žemyno per 110 dienų ar greičiau ir tokiu būdu paminėti 90-ąsias S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio metines, užfiksuoti Lietuvos ir pagerinti pasaulio rekordą. Tai įgyvendinęs, keliautojas taps pirmuoju tokį maršrutą įveikusiu lietuviu ir trečiuoju žmogumi pasaulyje.

Dabar jau laukiu, kada pavyks pamatyti banginį.

„Su rutina jau įsivažiavau, panašu, kad organizmui irgi aišku, ką aš čia darau. Svoris krenta, bet viskas normalu, būtų keista, jeigu nekristų. Jėgų užtenka – palaikau mitybos režimą ir vartoju vitaminus. Yra smulkių technikos gedimų, bet nieko rimto ir kelionėje problemų jie nekelia. Dienomis toliau man kompaniją palaiko muzika ir podcastai. Kartais ir delfinai – vakar jau visas būrys linksmino mane. Gaila, kad ilgiau 5 minučių jie šalia neišbūna, bet dabar jau laukiu, kada pavyks pamatyti banginį.

Laivų drastiškai sumažėjo, dabar kartais per parą pamatau tik vieną kitą. Gaila, kad su „Ambersail 2“ nepavyko susisiekti, bet susirašėme žinutėmis: pasilinkėjome vieni kitiems gero vėjo. Tikiuosi, dar su jais pavyks prasilenkti. Džiugu, kad per 25 dienas pavyko sėkmingai įveikti atkarpą „Ayamonte-Kanarai“. Šiuo metu jau esu pasiekęs 1000 įveiktų jūrmylių ribą. Dabar ateinančias 3000 jūrmylių bus labiau palankus vėjas ir bangos, aišku, audrų tikimybė tikrai neatkrenta“, – pasakoja keliautojas.

Asmeninio archyvo nuotr.

Labai lauktas, bet neįvykęs pasitikimas Kanaruose

Sausio 18–19 dienomis A. Valujavičius kirto Kanarų salas. Šio kelionės momento itin laukė ir jam ruošėsi vietos lietuviai – aktyviai rinko žmones, norinčius sutikti keliautoją atvirame vandenyne, ieškojo jachtų ir kapitonų, galinčių plukdyti į Atlanto gilumą, nepertraukiamai derino įvairias išplaukimo detales ir pasirūpino dovanomis: lietuviška duona bei obuoliais.

Dėl saugumo priežasčių iš anksto numatytą maršrutą A. Valujavičius pakeitė į tą, kuris „eina“ tarp Tenerifės ir La Gomeros salų, tačiau situacija dar kartą pasikeitė naktį iš sausio 18-osios į 19-ąją. Dėl per stipraus šiaurės rytų vėjo keliautojas nespėjo reikiamu metu pasiekti vakarinio Tenerifės krašto ir atlikti 180 laipsnių posūkio, kad už Tenerifės salos galėtų pasislėpti nuo vėjo ir bangų. Tad teko grįžti prie pradinio maršruto ir plaukti aplink La Gomera salą, dėl to vietos lietuviai turėjo priimti itin skaudų sprendimą.

„Apsvarstę visus variantus, nusprendėme, kad didžiausia tikimybė mums sutikti Aurimą tuo metu, kai jis bus už La Gomera salos. Dėl to numatyta kelionės trukmė pailgėjo iki 12–16 valandų, bet tai mūsų užsidegimo pasitikti Aurimą nestabdė, visgi viskas apsivertė aukštyn kojom, kai sulaukėme orų prognozės. Vandenyne mūsų laukė galima audra su iki 70 km/val. priešpriešiniu vėju ir iki 2 m siekiančiomis bangomis. Tai kėlė grėsmę ne tik jachtai, bet ir ja plaukiančių įvairaus amžiaus žmonių sveikatai – negalėjome ja rizikuoti, tad plyštančia širdimi teko atšaukti pasitikimą ir linkėjimus bei palaikymą Aurimui perduoti virtualiai“, – pasakojo lietuvių bendruomenės Tenerifėje „Casa Lituana de Tenerife“ valdybos narė ir viena A. Valujavičiaus pasitikimo organizatorių Urtė Aleksandravičiūtė.

„Ačiū už linkėjimus. Oras tikrai labai prastas – čia kaip skalbimo mašinoje“, – tą kartą į žinutę sureagavo ir jį pasitikti norėjusiems lietuviams atsakė keliautojas.

A. Valujavičiaus plaukimą per Atlanto vandenyną realiu laiku galite stebėti ČIA.

GALERIJA

  • Mėnuo Atlanto vandenyne: A. Valujavičius – apie svorį, delfinus ir įveiktą sudėtingą atkarpą
  • Mėnuo Atlanto vandenyne: A. Valujavičius – apie svorį, delfinus ir įveiktą sudėtingą atkarpą
  • Mėnuo Atlanto vandenyne: A. Valujavičius – apie svorį, delfinus ir įveiktą sudėtingą atkarpą
  • Mėnuo Atlanto vandenyne: A. Valujavičius – apie svorį, delfinus ir įveiktą sudėtingą atkarpą
Asmeninio archyvo nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (21)

PypiausMakeušė

Pritariu komentatoriui "PASTABUS". Tikrai pas vaikėzą išsilavinimas jokio pėdsako makiaušėje nepaliko. Tūpas narcizas tik save rodo per visus savo įrašus, na būtų įdomu jei apie svetimą šalį kažką būtų galima sužinoti, bet ne. Prisidengdamas ale nauja šalimi vėl narcizas įspraudęs kamerą į save tik. Fui, kaip liguista. ir dar kažkas juo žavisi. tai turėtų būti suprantama kaip labai blogas, nesiektinas pavyzdys. Na ir šitoj valty šneka atrytum atrajoja, kojos nudepiliuotos, veide jokių nuovargio ženklų. tai arba ta valtis pati plaukia turėdama motorą arba ten imitacija kokia arba suvaidinta arba jis kokiam gal kruize naktį miega. nebus čia jokipo rekordo pasaulinio, akivaizdu , kad tai yra imitacija. Naivekai Jūs.

jOANA

Didelė pagarba tau jaunuoli Visas tavo keliones ir dviračiu sekiau buvo labai įdomu daug pasakojai rodei tiesiog buvo nuostabu Aišku kaip išgirdau apie vandenyna baisu pasidarė Tai reikia daug ištvermės jėgos supratimo ko tau jaunuoli ir netruksta Pačiu nuoširdžiausiu linkėjimu ir laimės tau Sugryšk laimyngas ir atvežk garbe lietuvai prieš visa pasauli

Reda Za

patikslinsiu, mes lietuviai norėjome prie Tenerifės salų labai simboliškai ir ne arčiau kaip per 100 metrų pamatyti Aurimą su lietuviška atributika, palydėti jį į platųjį Okeaną, tačiau tikrai neperduoti nei obuolių, nei duonos. Aurimas siekia solo rekordo, kur tokie veiksmai griežtai draudžiami ir būtų nepamatuojamo didumo meškos paslauga. Nors labai gaila, kad nepavyko pasimojuoti. Galutinis sprendimas neplaukti buvo priimtas likus mažiau nei valandai iki numatyto išplaukimo. Tačiau dėl to nebeliko galimų spekuliacijų ir dezinformacijos :)
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS