Pasaulio lyderiams grojanti pianistė I. Dūdaitė: už gražių suknelių slepiasi parduota vaikystė | KaunoDiena.lt

PASAULIO LYDERIAMS GROJANTI PIANISTĖ I. DŪDAITĖ: UŽ GRAŽIŲ SUKNELIŲ SLEPIASI PARDUOTA VAIKYSTĖ

Pastaraisiais metais pianistės Ievos Dūdaitės pavardę Lietuva išgirsta vis dažniau. Tikriausiai, taip būtų nutikę ir anksčiau, tačiau daug metų žinoma atlikėja gyveno ne Lietuvoje ir buvo geriau pažįstama prestižinei užsienio publikai. Ievos istorija – įrodymas, jog sujungus valią ir tikslus, galima pasiekti aukštumų.

Pasaulinis Ievos pripažinimas turėjo savo milžinišką kainą. „Yra ta glamūrinė dalis, neslėpsiu, gražios suknelės, Toskana, Florencija, gražiausia terasa, iš kurios visa Florencija kaip ant delno, po atviru dangumi. Temsta, žvaigždės, juodas fortepijonas. Kas už to slepiasi? Visa vaikystė parduota, visa paauglystė paaukota. Kiek valandų grota, kiek kartų neišeita į lauką su draugais, kiek sėdėta prie to instrumento, konkursai, 8-10 valandų grojimo per dieną. Tai būdavo kasdienybė“, – kalbėjo pianistė. 

Manau, kad jie bandė ištestuoti, kaip valdaisi kritinėse situacijose.

Ieva ne tik profesionali pianistė, jos sąskaitoje – krūva diplomų. Nuo pat vaikystės ji tėvų buvo skiepyta turėti atsarginį planą ir nesikliauti tik savo begaline aistra muzikai, todėl atsakingai žiūrėjo ir į mokslus. Dvyliktą klasę baigė ne savo mokykloje, o įstojo į tarptautinį bakalaureatą Italijoje. Prisimindama stojamuosius egzaminus į šias prestižines studijas, Ieva sakė: „Klausimai buvo įvairūs ir šokiruojantys. Tarkim, tavęs klausia, kada į Lietuvą atkeliavo Jėzuitų ordinas? O  tada staiga šauna tokį klausimą – ką tu manai apie benamius? Kiek kainuoja prezervatyvai? Ką manai apie Putiną? Kaip jaustumeisi, jeigu ryte tavo kambario draugė musulmonė penktą ryto nusistatytų žadintuvą ir pradėtų melstis? Manau, kad jie bandė ištestuoti, kaip valdaisi kritinėse situacijose.“ 

LNK nuotr. 

Baigusi šias studijas, Ieva iškeliavo į Olandiją, kurioje vienu metu studijavo ir muzikos konservatorijoje, ir viename žymiausių pasaulio universitetų krimto politikos mokslus. Vėliau baigė ir du magistrus, o supratusi, kad trūksta dar vieno, išvyko į Vokietiją studijuoti modernios muzikos.

„Modernioje muzikoje viskas įmanoma. Man studijų metu teko išbandyti įvairiausias įdomybės, groti savo plaukais, įvairiausiais puodais, šaukštais, grandinėmis brazdinti per klavišus. Arba  atsitiktinumų teorijos – tarkim, mesti kamuoliuką ir žiūrėti, kiek kartų jis nukris. Kiekvieną kartą tai reiškia, kad yra nenuspėjama. Tu nežinai, koks bus rezultatas. Repeticijos metu gali skambėti vienaip, o koncerto metu – visiškai kitaip“, –  pasakojo I. Dūdaitė. 

Baigusi šiuos mokslus, Ieva netrukus išgarsėjo visame pasaulyje ir buvo pradėta kviesti į prestižines vietas, o pačioje savo sėkmės viršūnėje sutiko ir būsimą vyrą Marijoną, su kuriuo šiandien augina dukrelę Mariją. Pasikeitęs šeiminis statusas moters karjeros nesustabdė.

LNK nuotr.

„Kartais pašiepdama mus vadinu čigonais. Nes kai mes keliaujame, važiuojame su krūva daiktų. Ant mašinos stogo – dviratis, vaiko rakandai, būtinai – elektrinis pianinas. Yra daug dėliojimo, planavimo, tačiau džiaugiuosi, kad mes su vyru labai gražiai turim tą pasidalinimą, o jo darbas ganėtinai lankstus ir jis gali dirbti nuotoliniu būdu. Per pirmus Marijos metus mes buvome apkeliavę dvylika šalių, dukra dalyvavo visur“, – sakė Ieva.. 

Kaip jaučiasi Ieva grodama pasaulio lyderiams ir prezidentams? Kodėl koncerto pabaigoje atsisveikina su kiekvienu koncertą stebėjusiu žmogumi? Ir ko šiandien turėtume pasimokyti iš moters, įveikusios didžiausius gyvenimo iššūkius? Antradienį, 20 val., laidoje „Bus visko“ per LNK.  

 

 

GALERIJA

  • Pasaulio lyderiams grojanti pianistė I. Dūdaitė: už  gražių suknelių slepiasi parduota vaikystė
  • Pasaulio lyderiams grojanti pianistė I. Dūdaitė: už  gražių suknelių slepiasi parduota vaikystė
LNK nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (1)

žemas lygis

Jei kas parašyta, yra tiesa, tai menininkų pasaulis yra pasaulis iškripusiuju ir klausimai byloja apie Zosiu-Zekavu mentalitetą, žemas lygis

SUSIJUSIOS NAUJIENOS