APIE V. SIEGEL NAMŲ VAGYSTĘ: DEJA, ŠĮ KARTĄ ŽMOGUI NEPASISEKĖ
- Kauno.diena.lt inf. 39
Verslininkė ir socialinėje erdvėje aktyvi nuomonės formuotoja Viktorija Siegel išgyvena nepavydėtiną laikotarpį. Kol ji lankėsi Jungtiniuose Arabų Emyratuose buvo apvogti jos namai. Vagys pridarė 137 550 eurų nuostolių.
Plačiau apie tai kalbėjo Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.
– Kada buvo įvykdytas nusikaltimas?
– Policijai buvo pranešta vakar (antradienį), tačiau nusikaltimas įvykdytas lapkričio 2 d. vakarą. Buvo gautas pranešimas, jog pastebėta, kad buvo prakirpta tvora, išlaužtos terasos durys ir įsibrovus į gyvenamąjį namą pavogta įvairaus turto už daugiau nei 137 tūkst. eurų.
– Kas buvo pavogta?
– Įvairūs daiktai. Tekstilės galanterijos dirbiniai, galbūt pavadinkim taip. Detalių nereikia žinoti.
LNK stop kadras.
– Viešoje erdvėje buvo paminėta, kad pavogtos dvi stebėjimo kameros. Kodėl?
– Sunku pasakyti kodėl, bet taip, tai tiesa.
– Kaip dažnai nutinka tokie nusikaltimai?
– Palyginti su praėjusiais metais, tai tas skaičius yra panašus. Šiuo metu turime 550. Iki metų pabaigos liko pora mėnesių, tai turbūt apie 700 tokių vagysčių per metus yra įvykdoma.
– Kaip pavyksta greitai išsiaiškinti ir rasti nusikaltėlius?
– Kiekvienas atvejis yra individualus ir unikalus. Priklauso nuo labai daug aplinkybių, ar buvo vaizdo kameros, kokiu paros metu įvyko nusikaltimas, ar kažkas ką nors matė. Visos tos detalės surenkamos ikiteisminio tyrimo metu ir bandoma išsiaiškinti, kas tokį nusikaltimą galėjo įvykdyti.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
– V. Siegel yra labai aktyvi socialinėje medijoje. Kaip dažnai reikia priminti žmonėms, kad savo asmeninę erdvę reikia saugoti nuo socialinių tinklų?
– Jeigu žmonės išvyksta ilgesniam laikui, tai jie tikrai turėtų pasirūpinti savo namų apsauga. Tiesiog užrakinti duris, įjungti signalizaciją, perspėti kaimynus, kad jie išvažiuoja ir jie šiek tiek prižiūrėtų jų turtą. Aišku, 100 proc. apsisaugoti nėra galimybės, tačiau, kuo daugiau pastangų žmogus įdės į saugumą, tuo tikimybė, kad jo namai bus apvogti, yra mažesnė.
Deja, šį kartą žmogui nepasisekė. O tai, kad žmogus viešinasi, kur jis tuo metu yra išvykęs, deda įvairias istorijas apie tai, tai aišku ilgapirščiams tik palengvina vagystės organizavimą. Aišku, dabar sunku pasakyti, ar jie tuo pasinaudojo, bet tikrai tai nėra atmestina galimybė.
– Ar buvo matomas suaktyvėjimas per šventines dienas?
– Įprastas savaitgalis, daug vagysčių nebuvo. Jeigu palyginti statistiką, kokia buvo prieš 10–15 metų, tai ta statistika ženkliai sumažėjo. Bet tikrai tokių vagysčių pasitaiko.
Daugiau apie šią situaciją komentavo „Infobalt“ direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Dirma.
– Turbūt nebūtina viešinti savo nuotraukų su drambliais ar kitais gyvūnais iš karto. Siūlyčiau nors keletą dienų palaukt, nes labai dažnai sukčiai stebi ir tą nori sužinot. Šiuo atveju, jeigu nuomonės formuotoja parodė ir parašė, kad jos nėra namuose, tai čia ta informacija nusikaltėliams ant lėkštutės pateikta.
Suprantama, nuomonės formuotojų namai yra jų darbo vieta, jiems sunku tą privatumą išlaikyti, o visiems juk įdomu, kas ir kur gyvena, su kuo gyvena. Žmonėms norėčiau parekomenduoti nesidalinti savo duomenimis, nes sukčiai tikrai nesnaudžia. Nuomonės formuotojų privatumo kartelė yra labai žema, todėl reikėtų pasirūpinti apsauga.
LNK stop kadras.
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
-
LNK inf.3 komentarai
-
77 komentarai
-
DMN inf.12 komentarai
Tetulė
Miško brolis
Anglas