Airijoje gyvenančią lietuvę atleido dėl nėštumo: privalės išmokėti kompensaciją | KaunoDiena.lt

AIRIJOJE GYVENANČIĄ LIETUVĘ ATLEIDO DĖL NĖŠTUMO: PRIVALĖS IŠMOKĖTI KOMPENSACIJĄ

  • 3

Šiaurės Airijoje jauna lietuvė buvo atleista dėl priežasties, susijusios su jos nėštumu. Darbdaviai pripažinti kaltais ir privalės išmokėti buvusiai darbuotojai kompensaciją.

Kaip praneša anglija.today, Laura Gruzdaitė praėjusių metų pradžioje įsidarbino už 25 mylių į pietvakarius nuo Belfasto Tandragee miestelyje esančioje bendrovėje, kuri verčiasi didmenine gėlių prekyba.

2018-ųjų spalio pradžioje moteris sužinojo, kad laukiasi ir apsilankė pas gydytoją iš anksto suplanuotai apžiūrai. Praėjus pora dienų po vizito pas specialistą lietuvė iš darbdavio sužinojo, kad yra atleidžiama, vadovai ją kaltino tuo, kad ji darbo metu lankosi kitur, o kalbas apie nėštumą ignoravo.

Nė viena moteris neturėtų prarasti darbo tik todėl, kad yra nėščia.

Tačiau darbo netekusi L. Gruzdaitė nesijautė kalta ir sprendimą ginčijo, į procesą įsitraukė ir moters pusėn stojo Šiaurės Airijos lygybės komisija (Equality Commision).

Darbo ginčų tribunolas galiausiai nusprendė, kad lietuvės nėštumas darbovietėje buvo traktuojamas negatyviai, ji po apsilankymo pas gydytoją buvo kamantinėjama be jokios priežasties – besilaukiant moteris teisintis dėl to teisintis neprivalo.

Toks darbdavio požiūris pripažintas diskriminaciniu, už tai, tribunolo sprendimu, kompanija L. Gruzdaitei privalės išmokėti 27 917 svarų sterlingų dydžio kompensaciją.

„Atleidimas iš darbo tuo metu, kai sužinojau apie nėštumą, sukėlė didžiulį stresą, baiminausi komplikacijų ir net persileidimo.

Nė viena moteris neturėtų prarasti darbo tik todėl, kad yra nėščia“, – po tribunolo sprendimo sakė lietuvė, kuriai šiuo metu 28 metai.

Tačiau lygybės komisija tikina, kad Šiaurės Airijoje darbdaviai „vis dar per dažnai“ diskriminuoja moteris ir bando pasinaudoti jų nėštumu kaip neigiama aplinkybe.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

...

Nereikėjo po šefo sūneliu palįst.

tam Blindai

Ta ko neini su sakemis, laido riteri :))

Blinda

Kas dave teise "Sodrai" is varganos ligonio pasalpos, isskaiciuoti 15% gyventoju pajamu mokesti ir 6% privalomojo sveikatos draudimo mokesti? Dar vietoje 80%, imta moketi 60%. Apiplesimas vidury dienos. Zmonems laikas eiti i gatves su sakemis rankose.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS