Iš Italijos – lietuvių pasakojimai apie tai, kodėl užsikrėtusiųjų skaičius taip auga | KaunoDiena.lt

IŠ ITALIJOS – LIETUVIŲ PASAKOJIMAI APIE TAI, KODĖL UŽSIKRĖTUSIŲJŲ SKAIČIUS TAIP AUGA

Pasaulį bauginantis koronavirusas paniką sėja ir Europoje. Italijoje nuolat auga užsikrėtusiųjų skaičius, jau pranešta apie 11 mirčių. Italijoje gyvenančios lietuvės Ingrida ir Gintarė sutiko papasakoti, kaip bėga dienos įtampos apimtoje šalyje, atšaukiamus planus ir tikrąją grėsmę.

Iš Garliavos kilusi Gintarė Italijoje atsidūrė prieš dešimtmetį – Lietuvoje ji susipažino su italu, o vėliau meilės keliai merginą atvedė į Milaną. Šiame mieste Gintarė atlieka ir svarbią misiją. Ji – Milano lietuvių bendruomenės pirmininkė.

Moteris pasakoja, kad dėl koronaviruso visuotinės panikos šalyje nėra, tačiau visi jaučia nemenką nerimą. „Viskas prasidėjo praėjusį trečiadienį, kai buvo oficialiai paskelbta apie pirmąjį atvejį. Paskui tas skaičius pradėjo sparčiai augti ir tai sukėlė nemažai nerimo Milane. Viena iš priežasčių, kodėl užsikrėtusiųjų skaičius auga taip sparčiai, mano manymu, yra tai, kad užkrato židiniai susidarė ligoninėse. Žmonės, kurie jau turėjo virusą, to dar nežinojo, ėjo į pagalbos punktus, galbūt gulėjo ligoninėse dėl plaučių uždegimo ir jiems tik po kiek laiko buvo atliktas koronaviruso tyrimas“, – svarstė Gintarė.

Milano gatvės  ištuštėjusios

Situacija labai bloga. Kaukių nėra, jų neįmanoma nusipirkti. Vaistinėse siūloma jų užsisakyti, bet pristatymo terminai – nežmoniškai ilgi.

Moteris pasakoja, kad žodžiais valdžia stengiasi visus raminti, yra imtasi ir tam tikrų prevencijos priemonių. Lombardijos apskrityje šiuo metu uždarytos mokyklos, universitetai, sporto klubai, muziejai. Uždaryta ir pagrindinė Milano aikštė. Pagal koronaviruso paplitimo lygį Italija suskirstyta tam tikromis zonomis – šalia Milano esantys mažesni miesteliai paskelbti raudonąja zona – ten žmonės privalo būti namuose, sustojęs visas gyvenimas. Milanas, tuo tarpu, yra priskirtas geltonajai zonai – mieste vyrauja apribojimai, tačiau privataus ir viešojo sektoriaus veikla bei viešojo transporto veikla nėra sustabdyta. Tačiau, pasak Gintarės, mieste žmonių tikrai mažiau. Akivaizdu, kad gyventojai vengia viešų vietų, stengiasi būti namuose. 

Scanpix nuotr.

Gintarė atvira – iškilus koronaviruso grėsmei pasikeitė ir jos įprasta diena. „Mano vaikas eina į antrą klasę, o mokyklų veikla šiuo metu sustabdyta. Informacinių technologijų įmonė, kurioje dirbu, sudaro sąlygas dirbti namuose. Daug įmonių, kurios turi tokią galimybę, leidžia žmonėms dirbti namuose“, – sakė moteris ir svarsto, kad smulkiajam verslo sektoriui koronavirusas tikrai turės pasekmių.

Maisto prekių parduotuvės  iššluotos

Vis daugiau šalių skelbia apie apsauginių kaukių stygių, panašu, kad tokia pati padėtis vyrauja ir Italijoje. „Situacija labai bloga. Kaukių nėra, jų neįmanoma nusipirkti. Vaistinėse siūloma jų užsisakyti, bet pristatymo terminai – nežmoniškai ilgi. Situacija prasta ir maisto prekių parduotuvėse – čia geriausiai galima pajusti žmonių nerimą. Prieš grįždama namo buvau užsukusi į parduotuvę –  lentynos tuščios: nei daržovių, nei mėsos, nei makaronų ir kitų būtinų maisto prekių nėra. Prekybos centrai nebuvo pasiruošę tokiai panikai, todėl, greičiausiai, lentynos taip greitai ištuštėjo“, – pasakojo lietuvė.

Situacija prasta ir maisto prekių parduotuvėse – čia geriausiai galima pamatyti žmonių nerimą.

Gintarė, kaip jau minėta, yra Milano lietuvių bendruomenės pirmininkė. Ši bendruomenė, pasak moters, yra pati didžiausia Italijoje. Užregistruotų tautiečių – beveik tūkstantis. Paklausta, kaip į šalyje kilusią įtampą reaguoja kiti tautiečiai, moteris sako, kad didžioji dalis į situaciją žvelgia racionaliai. „Žinau žmonių, turinčių lėktuvo bilietus į Lietuvą – jie svarsto skrydžio atidėjimo galimybę. Skaitome ir renkame informaciją“, – komentavo lietuvė.

Asmeninio archyvo nuotr.

Piktinasi dėl valdžios rekomendacijų

Kita lietuvė – Ingrida – gyvena beveik 8 tūkst. gyventojų turinčiame Toscolano Maderno mieste. Pasak moters, visi gyventojai domisi informacija apie koronaviruso grėsmę, bet pasitaiko ir tokių, kurie piktinasi dėl per didelių valdžios taikomų prevencinių reikalavimų. 

„Rodoma daug informacinio pobūdžio laidų, nuolat atnaujinami straipsniai. Vyriausybė išties ramina. Visuomet pabrėžia, kad visi reikalavimai yra prevencinio pobūdžio, kad nėra motyvo kelti paniką. Daugelis gydytojų sako, kad sezoninis gripas nusineša daug daugiau gyvybių, nei pagal savo produktyvumą tai galėtų padaryti koronavirusas“, – sakė Ingrida.

Asmeninio archyvo nuotr.

„Mūsų miestas – turistinis. Dauguma vietos verslų verčiasi būtent is turizmo, bet sezonas dar neprasidėjo, todėl sunku vertinti, ar sumažėjo žmonių. Visi aplink Gardos ežerą esantys miesteliai – turistiniai. Visgi, pirmadienį, daugelis vyko į darbus, tad nejauki tyla, tvyrojusi sekmadienį uždraudus visus karnavalus, kaip ir liovėsi. Na, o vaikai visi namuose, nes mokyklų ir darželių veiklos sustabdytos“, – situaciją komentavo lietuvė.

Koronavirusas pakeitė ir ateities planus

Kelionę turime atidėti, nes didelė tikimybė likti karantine dėl neaiškumo, kur ir kada gali atsirasti naujų užsikrėtusiųjų.

Paklausta, kaip šiuo metu atrodo jos šeimos įprastas apsipirkimas maisto prekių parduotuvėje, moteris sakė, kad stengiasi apsirūpinti didesniais kiekiais svarbiausių prekių. „Pirkinių krepšeliai didesni. Ir visų didesni. Gerokai... Turiu pripažinti, ir mes pasirūpinome būtiniausiais produktais. Savaitgalį, kai prasidėjo įvairiausi apribojimai, daug žmonių vyko į maisto parduotuves apsipirkti. Šaldyti produktai, mėsa, makaronai, miltai, pomidorų pasta, vanduo, higienos prekės tikriausiai kiekviename prekių vežime, taip pat ir mūsų“, – vardijo Ingrida.

Pasak moters, dėl šalyje tvyrančios koronaviruso grėsmės pasikeitė ir ateities planai. Už savaitės ji planavo vykti darbo ir poilsio tikslais centrinės Italijos link.

„Kelionę turime atidėti, nes didelė tikimybė likti karantine dėl neaiškumo, kur ir kada gali atsirasti naujų užsikrėtusiųjų. O ir mes, lombardiečiai, turėtume susilaikyti nuo lankymosi kituose regionuose. Dirbame iš namų“, – apie tai, kokius koronaviruso grėsmės padarinius junta, pasakojo lietuvė.

Primename, kad karantinas šiuo metu taikomas 11 Italijos miestelių: 10 Lombardijoje ir viename kaimyniniame Veneto regione. Maždaug 50 tūkst. jų gyventojų draudžiama išvykti.

Scanpix nuotr.

Abiejų regionų valdžia liepė uždaryti tokias įstaigas kaip barai, restoranai, kino teatrai ir naktiniai klubai.

Dėl viruso plitimo Italijoje buvo sutrikdyti kai kurie svarbūs renginiai, įskaitant Milano mados savaitę ir Venecijos karnavalą, o lygos „Serie A“ futbolo varžybos buvo atidėtos. Taip pat teko atšaukti spektaklius garsiajame Milano operos teatre „La Scala“.

Paveiktuose regionuose buvo atšauktos mišios bažnyčiose, o dalyvauti mirusiųjų laidotuvėse buvo leista tik jų artimiausiems giminaičiams.

GALERIJA

  • Iš Italijos – lietuvių pasakojimai apie tai, kodėl užsikrėtusiųjų skaičius taip auga
  • Iš Italijos – lietuvių pasakojimai apie tai, kodėl užsikrėtusiųjų skaičius taip auga
  • Iš Italijos – lietuvių pasakojimai apie tai, kodėl užsikrėtusiųjų skaičius taip auga
Scanpix ir asmeninio archyvo nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (28)

To JONUI

Tamsta niekam nieko nesiulyk,nes nepajusi kai tamsta pati visa tai suras.Tik labai blogas zmogus gali kitam blogio linketi.Gal tamsta augai be tevu,jei net tokio paprasto supratimo neturi.Nuo labai senu laiku yra sakoma palinkejai zmogui blogo-jis kaip mat tuoj sugris pas tave.Taip,kad nuosirdziai atsiprasyk siu zmoniu ir gyvenk taikoje,nes negali zinoti nei dienos,nei valandos kada kas gali atsitikti.Ramybes tau zmogaus.

Alis...

vingių jonas išlindo... jukšt į būdą...

Jonas

Aš labai prisimenu vieną dalyką bet geriau pasakoti nėra reikalo tik galiu pasakyti kad man labai patinka Karolis Virusas ir laukiu kol visus Karolis Virusas nubaus pirmą nubaus tokius kurie pridarė aibių sunibiu Karolis Virusas turi sąrašą ilgą kurie pridarė aibių sunibiu pora pasakysiu kaikuriu vardus Karbauskis Skvernelis Požėla Misiūnas Tamaciuniene Veriga Pasilius ir kiti yra Karolio Viruso sąraše arba kaip sakoma viruso armijos juodame sąrašuose virusas atleisti nemoka o Skvernelis buvo prakeiktas kad susirgti vėžiu to žmogaus prakeiksmas veikia visuomet melskitės pedafilai virusui bet jau po laiko viruso nereikėjo zaginti vaikų zinojote kad virusas atvažiuos į Lietuvą vizito reikalais dislokuoti savo kariuomenę vetoj NATO matote visas pasaulis sutartis padarė su Karoliu Virusu ir dislokuotos viruso kariuomenė bet svarbiausia kad pas virusą visą technika kalba tai laimingai sakau pasimatuoti su virusu ir virusas minėtiems padarys mirties nuosprendį
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS