Londono lietuvė – apie atsainų požiūrį: mus vadina avių banda, išsigandusia gripo | KaunoDiena.lt

LONDONO LIETUVĖ – APIE ATSAINŲ POŽIŪRĮ: MUS VADINA AVIŲ BANDA, IŠSIGANDUSIA GRIPO

Koronavirusas Europoje vis labiau sėja paniką – daugiausia užsikrėtimo ir mirčių atvejų Italijoje, tačiau baimė kausto ir kitas šalis. Lietuvė Viktorija gyvena Londone, tačiau Italija jai nesvetima – moters vyras italas, todėl šioje šalyje pora lankosi dažnai. Tiesa, koronavirusas pakoregavo planus – dabar lietuvė nebegali nuvykti į Italiją, kur šiuo metu sunkiai serga Viktorijos vyro tėvas.

„Situacija ten tikrai nejauki. Uošvis neseniai gulėjo ligoninėje, vežiojo is vienos ligoninės į kitą, kol pagaliau rado vietą“, – pasakoja moteris.

Viktorijos vyro tėvas ligoninėje atsidūrė dėl plaučių ir širdies raumenų uždegimo. „Kadangi skubios pagalbos reikia tiems, kurie patys nekvėpuoja, tai „mažiau svarbūs“ yra atidedami. Labai trūksta lovų bei pačių specialistų. Ligonių lankymas iš pradžių buvo draudžiamas. Vėliau ribojamas, ir lankyti galima tik patiems dėvint chalatą“, – situaciją dėsto lietuvė.

Paklausta, ar vyro tėvui buvo atliktas tyrimas dėl koronaviruso, moteris sako, kad testo neprireikė – ligos simptomai neatitiko koronaviruso požymių. Šiuo metu vyras išleistas gydytis į namus, tačiau, kaip pasakoja Viktorija, vis dar jaučiasi itin prastai. Pora buvo suplanavusi kelionę į Italiją, aplankyti vyro tėvo, tačiau dėl koronaviruso grėsmės privalėjo ją atšaukti. „Buvome suplanavę. Bet gaila, kad nepavyko. Ypatingai, kai uošvis ligoninėje, o vyras net nuvykti negali“, – pasikeitusius planus dėsto moteris.

Vakar manęs klausė, ar žinau, kodėl atšaukė tiek daug skrydžių į Italiją. Neva tai keleivio teisė rinktis – keliauti ar ne.

„Vakar manęs klausė, ar žinau, kodėl atšaukė tiek daug skrydžių į Italiją. Neva tai keleivio teisė rinktis – keliauti ar ne. Dar pakomentavo, jog esame tik avių banda, išsigandusi gripo. Taigi, dalinuosi keletu nuotraukų iš vienos ligoninės Italijoje, kur gydytojai bei seseles dirba po 12-14 valandų. Kur trūksta aparatūros gyvybei palaikyti. Palaikyti kvėpavimą, nes iš 100 šiandien atvežtų ligonių, 24 jau patys nekvėpuoja. Kur trūksta kardiologų ir anesteziologų, o be jų net turimos aparatūros neįmanoma pajungti. Tai ar tikrai verta keliauti, rizikuoti savo bei artimųjų sveikata ar net gyvybe?“ – klausia lietuvė.

Viktorija išraiškingomis nuotraukomis iš ligoninių palatų pasidalijo ir socialiniame tinkle „Facebook“. Netrukus pasipylė komentarai – vieni piktinosi dėl neva keliamos panikos, kiti baiminosi galimo viruso protrūkio Lietuvoje. Tačiau buvo ir tokių, kurie negailėjo padėkos žodžių medikams.

„Facebook“ nuotr.

„Nenorėčiau ir nelinkėčiau niekam atsidurti nei šitų sergančiųjų vietoje, nei personalo. Įsivaizduokit, kokiomis sąlygomis jie dirba, tikrai nemanau, kad patys vieni tą apranga užsideda be pagalbos, ir įsivaizduokit – kiekviena pertrauka, kiekvienas vizitas i tualetą yra kaip į žygį, apie patogumą ir komfortą nėra kalbų. Jei kažkas kažką praleidžia, jie patys atsiduria tiesioginiam pavojuje užsikrėsti, tų medikų darbas neįkainojamas“, – rašė internautė Silvija.

Buvo ir tokių žmonių, kurie piktinosi lengvabūdišku lietuvių požiūriu į koronaviruso grėsmę. „Bet reikia lietuvaičiams skristi. Bilietai pirmyn ir atgal – 5 eurai. Nu, reikia pasinaudoti. Nors selfį oro uostuose pasidarys. Pigiai juk skrydis“, – kritikos strėles leido kita moteris.

Viktorija sako, kad Londone, kur ji ir gyvena, žmonės taip pat apimti panikos. „Čia tiek sergančių nėra, bet panikos netrūksta. Neįmanoma nusipirkti rankų skysčio, muilo ir, kažkodėl, tualetinio popieriaus. Lentynos iššluotos. Žmonės parduotuvėse agresyvus“, – situaciją apie padėtį Londone pasakoja lietuvė.

Moteris dalijasi ir Londone pastebėtomis priemonėmis, kuriomis siekiama, kad iš tualetų nebūtų pavogti prie prausimosi kriauklių pastatyti muilai. Indeliai sužymėti specialiais žetonais, kurie, muilą bandant išsinešti iš parduotuvės, sukeltų apsaugos priemonių įspėjamąjį garsą. „Juokas pro ašaras“, – nuotrauką komentuoja Viktorija.

„Facebook“ nuotr.

Užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų Europoje jau yra daugiau kaip 22 tūkst., o Italija tebėra labiausiai paveikta šalis, rodo naujienų agentūros AFP kaupiami duomenys.

Patvirtintų užsikrėtimo atvejų Europoje skaičius padidėjo iki 22 307, o mirties atvejų yra 930, rodo duomenys, kaupiami iš oficialių šaltinių. Italijoje užsikrėtimo atvejų skaičius padidėjo iki 12 462, o mirties atvejų – iki 827. Šie skaičiai buvo paskelbti trečiadienio vakarą.

GALERIJA

  • Londono lietuvė – apie atsainų požiūrį: mus vadina avių banda, išsigandusia gripo
  • Londono lietuvė – apie atsainų požiūrį: mus vadina avių banda, išsigandusia gripo
  • Londono lietuvė – apie atsainų požiūrį: mus vadina avių banda, išsigandusia gripo
  • Londono lietuvė – apie atsainų požiūrį: mus vadina avių banda, išsigandusia gripo
  • Londono lietuvė – apie atsainų požiūrį: mus vadina avių banda, išsigandusia gripo
  • Londono lietuvė – apie atsainų požiūrį: mus vadina avių banda, išsigandusia gripo
„Facebook“ nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (16)

Jonas

ANonimas tu nesveikas burliokas esi

Jonas..

Bjauru skaityti zmoniu parasymus...sako juokiasi tas kas paskutinis.....

Anonimas

Drebėkit, lietuviai. Iki metų galo išmirsit visi iki vieno. Atsiras vietos migrantams...
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS