A. Anušauskas su pirmąja Kanados ambasadore aptarė bendradarbiavimą saugumo srityje | KaunoDiena.lt

A. ANUŠAUSKAS SU PIRMĄJA KANADOS AMBASADORE APTARĖ BENDRADARBIAVIMĄ SAUGUMO SRITYJE

  • 2

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas su pirmąja Kanados ambasadore Lietuvoje aptarė stiprėjantį šalių bendradarbiavimą saugumo ir gynybos srityje, padėkojo už indėlį Baltijos šalių gynybai.

Kaip pranešė ministerija, susitikime su Jeanette Sautner (Žanet Sotner) A. Anušauskas aptarė Kanados indėlį į NATO pajėgų integravimo vienetą Lietuvoje, įsitraukimą į Baltijos gynybos koledžo veiklą, bendras pratybas, mokymus.

„Džiaugiuosi dėl naujos ambasados atidarymo, mūsų karinis bendradarbiavimas nuo šiol bus dar glaudesnis. Norėčiau padėkoti už Kanados indėlį į mūsų regiono saugumą, stiprinant NATO rytinio pakraščio gynybą ir dislokuojant karius Latvijoje“, – sakė ministras A. Anušauskas.

Kanada savo ambasadą Lietuvoje atidarė liepos mėnesį, iki tol Vilniuje veikė Kanados ambasados biuras, o ambasadorius Lietuvai rezidavo Rygoje.

Pasak ministerijos, susitikimo metu su ambasadore aptarti ir aktualūs NATO klausimai bei Kanados sprendimas įsipareigoti ginti rytinį Aljanso pakraštį.

Kanada vadovauja NATO priešakinėms pajėgoms Latvijoje, ji bus plečiama iki brigados dydžio vieneto. Ministerijos teigimu, tai yra „nemažas indėlis į Baltijos regiono saugumą“, kurį taip pat stiprina ir „Vokietijos pasiryžimas nuolatiniam buvimui dislokuoti brigadą Lietuvoje“.

Ministras ambasadorę patikino, kad sąjungininkų sprendimai būti regione yra itin svarbūs, nes jie prisideda prie atgrasymo.

Susitikimo metu taip pat kalbėta, kad regioninių gynybos planų įgyvendinimas dabar yra svarbiausias uždavinys, aptartas ir išankstinis įrangos ir amunicijos dislokavimas regione, parengtumas gynybai. Lietuva ragina glaudžiai dirbti šiuo klausimu visas priimančias ir siunčiančias šalis.

Aptartas ir su Rusija kovojančios Ukrainos klausimas, pagalba jai.

Kaip nurodo KAM, A. Anušauskas pripažino, kad Lietuva siekia glaudesnio bendradarbiavimo sprendžiant politinį NATO-Ukrainos klausimą. Ypač pabrėžta buriamos išminavimo koalicijos svarba, kuriai ieškoma partnerių, galinčių prisidėti savo ekspertize, pajėgumais ar finansavimu.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

O kaip ten

Su tais.naciu pagerbimais ( ilgai trunkančiais plojimais ) Canados parlamente ?

Klausimelis

Kur “Patriot”, “Atacams” sistemos? Jau uzteks imituoti darba, nesimato apciuopiamu rezultatu.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS