A. Veryga – apie G. Landsbergio atostogas: pažiūrėjus į problemas, jau anksčiau reikėjo pailsėti | KaunoDiena.lt

A. VERYGA – APIE G. LANDSBERGIO ATOSTOGAS: PAŽIŪRĖJUS Į PROBLEMAS, JAU ANKSČIAU REIKĖJO PAILSĖTI

  • 35

Tokių saugumo iššūkių kaip dabar Lietuva seniai neturėjo, bet pačiame jų įkarštyje itin svarbus užsienio reikalų ministras nusprendė atsipūsti – išėjo atostogų. Opozicija stebisi, kad ore pakibus Kaliningrado tranzito klausimui Gabrielius Landsbergis jį paliko spręsti kitiems. Beje, atostogoms ruošiasi ir krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas. Jis sako – ministrai irgi žmonės. Tokia audra dėl ministrų atostogų – ne pirma. Prieš porą metų, konservatorių itin pliektas per pandemiją atostogaujantis Aurelijus Veryga, praneša LNK.

Praėjusią savaitę Seimas pratęsė nepaprastąją padėtį Lietuvoje.

„Mes matome, kad geopolitinė situacija tikrai negerėja, ji net aštrėja“, – sakė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Taigi, nepaprastoji padėtis šalyje dar bus bent iki rugsėjo mėnesio vidurio.

Tuo tarpu užsienio reikalų ministras G. Landsbergis, opozicijos nuostabai, šiuo metu atostogauja.

„Ponas Emmanuelis Macronas, ponas Olafas Scholzas galvoja, ką dabar daryti su tuo Kaliningrado klausimu. Ir jie, matyt, šnekės su mūsų viceministrais ar ministro patarėjais. Kai ministras galvos, kur įsigyti skanesnių ledų ar gardesnį kebabą“, – kalbėjo opozicinės Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Gintautas Paluckas.

Ministras laisvadienius išsidėstė liepos mėnesį – atostogos liepos 1–5 dienomis, tada trumpam grįš, liepos 11 dieną vėl atostogaus ir vėl grįš. O nuo liepos 22-osios dienos atostogaus dar savaitę.

Ministras galvos, kur įsigyti skanesnių ledų ar gardesnį kebabą.

Seimo sesija baigėsi ir parlamentarai iš kasdienių kostiumų išsinėrė. Opozicijos atstovai sako, kad jų atsakomybė yra paprastesnė nei diplomatijos vadovo.

„Mes turime Kaliningrado problemą, liepos 10 dieną pradeda veikti šeštas sankcijų paketas, tuoj pat turėsime dar vieną skandalą. O mūsų ministras, kuris yra antras po prezidento, kuris turi būti atsakingas už užsienio politiką, jis tiesiog nusprendžia atostogauti“, – nepasitenkinimą reiškė Seimo narys, Regionų frakcijos atstovas Remigijus Žemaitaitis.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

Degant Kaliningrado tranzito klausimui ir vykstant karui Ukrainoje, užsienio reikalų ir krašto apsaugos ministrai laikomi itin svarbiais.

Krašto apsaugos ministras A. Anušauskas atostogaus dvi savaites nuo rugpjūčio 1-osios dienos.

„Ministrai – taip pat žmonės, kurie turi savo šeimas, turi savo įsipareigojimus, kuriuos irgi reikia vykdyti. Be abejonės, kiekvienas turi vaikų iš jų ir tiems vaikams irgi reikia dėmesio“, – komentavo A. Anušauskas.

Jis teigė, jog jei prireikia, ministrai iš atostogų sugrįžta.

„Mes jau šią praktiką taikėme ne vieną kartą. Man pačiam teko atsišaukti iš atostogų pernai. Atsišaukus jas daugiau galimybių atostogauti tais metais ir nebuvo“, – prisiminė krašto apsaugos ministras.

Bet tai, kad ministras bet kada iš atostogų gali grįžti, opozicijos nenuramina.

„Kam laikyti strese visą politinę komandą – gal telefonas išsikraus, gal smėlio pririnks, ar į sūrias jūros bangas įkris. Taigi visko gyvenime būna“, – baiminosi G. Paluckas.

Ministrai – taip pat žmonės, kurie turi savo šeimas, turi savo įsipareigojimus, kuriuos irgi reikia vykdyti.

Užpernai, per koronaviruso įkarštį penkių savaičių atostogų buvo išsiruošęs tuometinis sveikatos apsaugos ministras A. Veryga. Tada tie patys konservatoriai barė, kad atostogoms ne laikas, darbai nepadaryti.

„Kaip Ingrida Šimonytė, kaip G. Landsbergis tada išterliojo, visa spauda rašė“, – sakė R. Žemaitaitis.

Dabar opozicijoje esantis A. Veryga G. Landsbergio už atostogas tokiu įtemptu metu neteisia.

„Tuo metu G. Landsbergis buvo aštuonerius metus išsėdėjęs opozicijoje, tinginiavęs. Gal jam tuo metu neatrodė, kad žmonėms apskritai atostogų reikia“, – svarstė politikas.

A. Veryga ir tada apie save, ir dabar apie G. Landsbergį sako tą patį – poilsio reikia visiems.

„Gal jam anksčiau jau reikėjo pailsėti. Nes, panašu, kad Lietuva užsienio politikoje tikrai turi rimtų problemų. Ir gal čia yra pasekmė to, kad laiku nebuvo skirta laiko poilsiui, gal pernai, gal mes nebūtume tiek problemų turėję“, – komentavo A. Veryga.

Rašyti komentarą
Komentarai (35)

Kumetys

Atsistatydinti turėjo BROILERIS, o ne atsostogauti.

veryga ištrauk savo galvą

iš putino anuso kad įkvėptum šviežaus oro

n

ilgiau atostogaus-maziau pridirbs...
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS