E. Gentvilas: apie premjerės pasvarstymus dėl pasitraukimo žinojome anksčiau | KaunoDiena.lt

E. GENTVILAS: APIE PREMJERĖS PASVARSTYMUS DĖL PASITRAUKIMO ŽINOJOME ANKSČIAU

Liberalų sąjūdžio frakcijos Seime seniūnas Eugenijus Gentvilas mano, kad premjerės Ingridos Šimonytės vadovaujama Vyriausybė ir toliau tęs darbus. Vis tik politikas pripažįsta, kad apie premjerės pasvarstymus dėl visos Vyriausybės pasitraukimo koalicija žinojo dar ketvirtadienį.

„Mes kalbėjomės praėjusį ketvirtadienį. Nuo praėjusio ketvirtadienio man tai nėra naujiena. Aš negaliu sakyti, kad informavo, dabar pasvarstykime, ne, bet, kad tokia kritinė situacija yra, tai buvo prieš penkias dienas žinoma“, – žurnalistams Seime teigė E. Gentvilas.

„Lyg aš suprantu, kad viešojo lauko komentaruose tai irgi atsispindėjo, nelabai didelė paslaptis buvo, kad taip gali atsitikti. Bet aš tikiu, kad taip neatsitiks“, – pridūrė jis.

Politikas taip pat tikina žmogiškai suprantantis premjerės emocijas ir keliamus klausimus dėl Vyriausybės ateities.

„Aš nepamenu, kad būtų Vyriausybių, kurios bent viduje nekeltų klausimo: arba padarome, arba griūname. Kartais prasiverždavo ir į išorę šie dalykai, ir tai tikrai ne pirma Vyriausybė“, – sakė E. Gentvilas.

„Ši situacija tikrai nėra kokia nors eilinė, kalbant apie 30 metų nepriklausomos valstybės laikotarpį. Tikrai retai taip buvo, kad supultų tokie dalykai. Tai aš bandau žmogiškai suprasti emocijas, suprasdamas tą politinį trapumą, kurį turi ši koalicija“, – pažymėjo jis.

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė pirmadienį teigė neatmetanti galimybės, kad, reaguojant į krizę, kuri kilo dėl nesustojusio „Belaruskalij“ trąšų tranzito per Lietuvą, gali pasitraukti visa Vyriausybė.

ELTA primena, kad užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis ir susisiekimo ministras Marius Skuodis tvirtina esantys pasiruošę trauktis iš einamų pareigų. Savo ruožtu premjerė žada šios savaitės pradžioje informuoti apie savo sprendimą dėl trauktis pasiryžusių ministrų.

Ministrai apie pasitraukimą prakalbo ir prašymus atleisti iš einamų pareigų pasirašė, reaguodami į tai, kad, trečiadienį įsigaliojus Jungtinių Amerikos Valstijų sankcijoms Baltarusijos valstybinei kalio trąšų gamintojai „Belaruskalij“, šios įmonės produkcijos tranzitas per Lietuvą nesustojo.

Kritiką Vyriausybei dėl nesustojusio „Belaruskalij“ trąšų tranzito per Lietuvą penktadienį išsakė ir prezidentas Gitanas Nausėda. Jis teigė, kad apie pasiruošimą trauktis paskelbę ministrai kitose šalyse jau būtų pasitraukę, o ne lauktų premjerės įvertinimo.

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

Gentvilai \\\\\.../////

lianzborgų dublis.Vienoda smarvė.

Antanas

Ar nejaučiate, kad šiuo trašų,,burbulu,, uždengiamas ,,taršos ministro,, stumiamas idijotiškiausias mokęstis? Dėl svetimų trašų nekentėsite, o dėl to kad važiuojate, nuo Jūsų atplėš priešpaskutinį kąsnį. Ar jau pamiršote?

Klpd.

Kaip ji iš viso tiek ilgai tempia su tokia dbilų vyriausybe?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS