EP liberalai homofobija apkaltinto V. Uspaskicho narystę svarstys kitą savaitę | KaunoDiena.lt

EP LIBERALAI HOMOFOBIJA APKALTINTO V. USPASKICHO NARYSTĘ SVARSTYS KITĄ SAVAITĘ

Europos Parlamento liberalų frakcija kitą savaitę ketina svarstyti Darbo partijos pirmininko Viktoro Uspaskicho galimybes likti šioje politinėje grupėje, kai jis sulaukė kritikos dėl homofobiškų komentarų.

V. Uspaskicho narystės klausimas įtrauktas į „Renew Europe“ politinės grupės kito trečiadienio, sausio 20 dienos, posėdžio darbotvarkę, su kuria susipažino BNS.

Frakcija turėtų įvertinti V. Uspaskicho pasiaiškinimą dėl vaizdo įrašo, kuriame politikas vartojo žodžius kaip „iškrypėliai“ ir „pedikai“.

V. Uspaskichas frakcijos kolegoms šią savaitę nusiuntė laišką su atsiprašymu. Jis pripažino kad pavartoti žodžiai buvo pernelyg grubūs, tačiau tikino, kad nesiekė įžeisti LGBT bendruomenės, ir apkaltino politinius oponentus bei žiniasklaidą šališkos informacijos pateikimu.

Pasipiktinimo sulaukusius komentarus V. Uspaskichas paskelbė per tiesioginę transliaciją feisbuke praėjusią savaitę.

„Šiandien kai kuriose Europos valstybėse net pavojinga kalbėti, kad tu natūralios orientacijos atstovas. Aš nenoriu, kad mano pokalbius, laidas komentuotų pedikai visokie, todėl kad tai ne jiems laida šiaip. Aš kalbu apie pedikus, iškrypėlius, tiems kuriems likimas, gyvenimas taip davė yra ne jų kaltė, kad yra kažkoks toks potraukis, kad jis jaučia vyrą rūbuose kaip moteris. Dauguma tokių žmonių nesireklamuoja, bet tie, kurie savo pimpalą įkiša po sijonu ir eina į gatvę, rėkia, yra pedikai, iškrypėliai ir tikrai neturi būti toleruojami tokie dalykai“, – per transliaciją kalbėjo V. Uspaskichas.

Šiandien kai kuriose Europos valstybėse net pavojinga kalbėti, kad tu natūralios orientacijos atstovas.

Pasiaiškinimo laiške V. Uspaskichas sakė, kad replikos buvo nukreiptos tik jį įžeidinėjusiems žmonėms, o ne visai LGBT bendruomenei. Jis pažadėjo ateityje korektiškiau formuluoti savo kalbas.

V. Uspaskicho atsiprašymo ir pasiaiškinimo pareikalavo frakcijos „Renew Europe“ pirmininkas, rumunų politikas Dacianas Ciolosas (Dačanas Čološas).

V. Uspaskichui adresuotame laiške jis pareiškė, kad paskelbto vaizdo įrašo turinys yra visiškai nepriimtinas, kupinas neapykantos ir akivaizdžiai homofobiškas.

„Suteiksiu jums galimybę paaiškinti savo elgesį, bet privalau pareikalauti, kad atsiimtumėte šias nepakenčiamas homofobines pastabas ir atsiprašytumėte tiek visuomenės, tiek savo kolegų „Renew Europe“ grupėje už skausmą, kurį sukėlėte“, – rašė D. Ciolosas laiške, kurio kopiją gavo BNS.

Europos liberalų dėmesį į V. Uspaskicho kalbas socialiniuose tinkluose atkreipė europarlamentarė, Europos liaudies partijos frakcijos narė Aušra Maldeikienė ir Lietuvos Seimo Laisvės frakcija.

Lietuvos liberalaus jaunimo organizacija penktadienį išplatino pareiškimą, kuriame teigia, kad V. Uspaskicho pasiteisinimai neįtikina.

„Tai dvigubų standartų taikymas, kai Lietuvos ir Europos politikoje demonstruojami skirtingi veidai, leidžiant įžeidinėti kitus ir vengiant atsakomybės“, – rašoma pareiškime.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Viktor

Nu blyn, nikoks vaizdzialis

Keista

Niekaip negaliu suprasti.Ką blogo padarė žmogus,jeigu kitą pavadino tuo,kuo tas žmogus esa?Pykti būtų galima,jeigu jį pavadintų ne tuo,kuo jis esa.

O taip, reklamos specialistas

Uspaschikas aiškina ,tai kas buvo seniai rašyta ir dabar dar rašo apie vandenį prisotinta sidabro ,junginių ,tiksliai negaliu parasyti dabar.Jūs paieškokite internete sidabru prisotintas vanduo ir ji poveikis sveikatai.Rasite, Laidoje nesuprato ka norejo pasakyti Uspaschikas.Aš žinau apie ta vandenį,tai tikrai tiesa.Nerasysiu daugiau ,nes žmonės pas mūs dykai gaudami teisingos informacijos yra nedėkingi.Jus nesuprantate ką tai reiškia.I Rūtos laida neičiau nors ir primokėtu,nes ji akiplėša,pinigus uždirba nesąžiningai ir naglai.Laidose maivosi nors kartais pagal laidos temą visai netinka.Nežinau baisi žurnalistė, be nuojautos ir etikos.Lydekai reikėtų pamokyti ja ,kaip reikia elgtis laidos metu,kaip reikia manieras derinti prie laidos turinio.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS