EP liberalai svarstys homofobija apkaltino V. Uspaskicho narystę frakcijoje | KaunoDiena.lt

EP LIBERALAI SVARSTYS HOMOFOBIJA APKALTINO V. USPASKICHO NARYSTĘ FRAKCIJOJE

Europos Parlamento (EP) liberalų frakcija trečiadienį ketina svarstyti Darbo partijos pirmininko Viktoro Uspaskicho galimybes likti šioje politinėje grupėje, kai jis sulaukė kritikos dėl homofobiškų komentarų.

„Renew Europe“ politinės grupės posėdis prasidės 19 valandą Lietuvos laiku.

Frakcija turėtų įvertinti V. Uspaskicho pasiaiškinimą dėl vaizdo įrašo, kuriame politikas vartojo žodžius „iškrypėliai“ ir „pedikai“.

V. Uspaskichas frakcijos kolegoms praeitą savaitę nusiuntė laišką su atsiprašymu. Jis pripažino, kad pavartoti žodžiai buvo pernelyg grubūs, tačiau tikino, kad nesiekė įžeisti LGBT bendruomenės, ir apkaltino politinius oponentus bei žiniasklaidą šališkos informacijos pateikimu.

Pasipiktinimo sulaukusius komentarus V. Uspaskichas paskelbė anksčiau šį mėnesį per tiesioginę transliaciją feisbuke.

Dauguma tokių žmonių nesireklamuoja, bet tie, kurie savo pimpalą įkiša po sijonu ir eina į gatvę, rėkia, yra pedikai, iškrypėliai ir tikrai neturi būti toleruojami tokie dalykai.

„Šiandien kai kuriose Europos valstybėse net pavojinga kalbėti, kad tu natūralios orientacijos atstovas. Aš nenoriu, kad mano pokalbius, laidas komentuotų pedikai visokie, todėl kad tai ne jiems laida šiaip. Aš kalbu apie pedikus, iškrypėlius, tiems kuriems likimas, gyvenimas taip davė yra ne jų kaltė, kad yra kažkoks toks potraukis, kad jis jaučia vyrą rūbuose kaip moteris. Dauguma tokių žmonių nesireklamuoja, bet tie, kurie savo pimpalą įkiša po sijonu ir eina į gatvę, rėkia, yra pedikai, iškrypėliai ir tikrai neturi būti toleruojami tokie dalykai“, – per transliaciją kalbėjo V. Uspaskichas.

Pasiaiškinimo laiške V. Uspaskichas sakė, kad replikos buvo nukreiptos tik jį įžeidinėjusiems žmonėms, o ne visai LGBT bendruomenei. Jis pažadėjo ateityje korektiškiau formuluoti savo kalbas.

V. Uspaskicho atsiprašymo ir pasiaiškinimo pareikalavo frakcijos „Renew Europe“ pirmininkas, rumunų politikas Dacianas Ciolosas (Dačanas Čološas).

V. Uspaskichui adresuotame laiške jis pareiškė, kad paskelbto vaizdo įrašo turinys yra visiškai nepriimtinas, kupinas neapykantos ir akivaizdžiai homofobiškas.

Rašyti komentarą
Komentarai (9)

>>>Magyla \\\\\.../////

Jiems pd'Rąstams magyla.

bent

vieną tvirtos moralės politiką turim ........... kiti iš baimės posto netekt į krūmus sulindo

ALGIS

Deja , bet šiuo klausimu Uspaskichas yra T E I S U S .
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS