EP paskelbus Rusiją remiant terorizmą S. Jakeliūnas susilaikė, V. Uspaskichas nebalsavo | KaunoDiena.lt

EP PASKELBUS RUSIJĄ REMIANT TERORIZMĄ S. JAKELIŪNAS SUSILAIKĖ, V. USPASKICHAS NEBALSAVO

  • 0

Europos Parlamentui (EP) trečiadienį pripažinus Rusiją terorizmą remiančia valstybe, šiame balsavime nedalyvavo buvęs Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas, o „valstiečių“ deleguotas Stasys Jakeliūnas susilaikė.

Kiti devyni europarlamentarai iš Lietuvos palaikė tokį EP sprendimą.

S. Jakeliūnas savo „Facebook“ paskyroje teigė, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Kremliaus valdžia „yra teroristai ir karo nusikaltėliai“, tačiau jis pabrėžė nesutinkantis, kad terorizmą remiančiais įvardijami visi Rusijos piliečiai.

„Gimiau tremtyje ir žinau, kad žmonės ne savo valia gali tapti tironų aukomis ir įkaitais. Kažkada Rusijos ir kitų šalių piliečius terorizavo, žudė ir kalino Stalino režimas. Tarp jų buvo ir mano tėvai. Todėl negaliu besąlygiškai tapatinti valdžios su valstybe ir jos žmonėmis“, – rašė politikas.

„V. Putino agresija ir teroristiniai veiksmai nukreipti ne tik prieš Ukrainos, bet ir prieš Rusijos piliečius. Susilaikiau balsuodamas dėl rezoliucijos, kurioje visa Rusijos valstybė, įskaitant ir tuos jos piliečius, kurie kovoja prieš Kremliaus režimą, pripažįstami remiantys terorizmą“, – pridūrė jis.

Ką, aš kalėjime sėdžiu?

Vasarį, Rusijai užpuolus Ukrainą ir EP balsuojant dėl paramos Kyjivui, S. Jakeliūnas taip pat susilaikė. Tuomet politiką iškėlusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga pareiškė atsiribojanti nuo tokios pozicijos, kurią jis išreiškė savo, o ne partijos vardu.

Su V. Uspaskichu BNS susisiekti nepavyko. Jis LRT portalui patvirtino nedalyvavęs balsavime, tačiau motyvų nekomentavo.

„Kodėl aš jums turiu aiškintis? Ką, aš kalėjime sėdžiu?“ – sakė jis.

EP Rusija terorizmą remiančia valstybe pripažino dėl jos karo Ukrainoje.

EP sprendimas yra simbolinis politinis žingsnis be jokių teisinių pasekmių, tačiau europarlamentarai paragino 27 Europos Sąjungos valstybes nares pasekti šiuo pavyzdžiu.

Rezoliucijas dėl Rusijos paskelbimo teroristine ar terorizmą remiančia valstybe jau yra priėmę Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos ir Čekijos parlamentai.

Gairės: Europos parlamentas, Rusija, terorizmo rėmimas, balsavimas, Viktoras Uspaskichas, Stasys Jakeliūnas, karas Ukrainoje
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS