G. Landsbergis linkėjo tęsti Ukrainos atsparumą stiprinančias reformas | KaunoDiena.lt

G. LANDSBERGIS LINKĖJO TĘSTI UKRAINOS ATSPARUMĄ STIPRINANČIAS REFORMAS

  • 6

Ketvirtadienį, apibendrindamas dvi dienas trukusios ketvirtosios Ukrainos reformų konferencijos darbą, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sakė, kad, nors nuo pat 2020 metų pradžios pasaulio ekonomika susidūrė su beprecedenčiu pandemijos iššūkiu, Ukraina tęsė svarbias reformas ir pasiekė reikšmingų rezultatų decentralizacijos, skaitmeninės transformacijos, privatizavimo, žemės rinkos atvėrimo srityse.

Pasak ministro, plačios teismų sistemos reformos užbaigimas, užtikrinant skaidrią ir nepriklausomą teismų veiklą, bei stipri ir efektyvi kovos su korupcija institucijų veikla yra esminės artimiausio laikotarpio reformų kryptys.

„Tvirtai tikime, kad kiekvienas reformų pasiekimas daro Ukrainą tvirtesnę ir atsparesnę besitęsiančios išorės agresijos fone kuriant modernią europietišką valstybę. Todėl tarptautinė bendruomenė remia ir rems Ukrainą šiame kelyje“, – kalbėjo ministras G. Landsbergis.

Lietuvos diplomatijos vadovas pasidžiaugė, kad, nepaisant pandemijos sukeltų iššūkių ir dvejų metų pertraukos po 2019 metų konferencijos Toronte, Ukrainos reformų konferencija Vilniuje sėkmingai subūrė Ukrainos partnerius iš Europos Sąjungos (ES) ir NATO šalių narių, tarptautinių organizacijų, finansinių institucijų, pilietinės visuomenės ir verslo atstovus, siekiant aptarti Ukrainos reformų proceso pasiekimus ir iššūkius.

Ukrainos reformų konferencijos pabaigoje paskelbtas jos ko-pirmininkų – Lietuvos ir Ukrainos užsienio reikalų ministrų – bendras pareiškimas, kuriame detaliau apžvelgti esminių pastarųjų metų Ukrainos reformų pasiekimai, iššūkiai ir lūkesčiai šiose esminėse srityse: pilnas ES-Ukrainos Asociacijos susitarimo įgyvendinimas, saugumo ir gynybos sektoriaus reformos, teismų sistemos reformos užbaigimas ir kovos su korupcija efektyvumo stiprinimas, investicijų klimato gerinimas ir kitos reformų sritys.

Penktąją Ukrainos reformų konferenciją 2022 metų liepos 4–5 dienomis numatoma surengti Lugano mieste, Šveicarijoje.

 

GALERIJA

  • G. Landsbergis linkėjo tęsti Ukrainos atsparumą stiprinančias reformas
  • G. Landsbergis linkėjo tęsti Ukrainos atsparumą stiprinančias reformas
Rašyti komentarą
Komentarai (6)

Anonimas

Toks ispudis ,kad lietuvoje viskas gerai,sypsena iki ausu ponui,atrodo kad problemu nera,tik visose nuotraukose sypsena ,atrodo kaip pridur,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,stai kokie musu ponai laimingi uzeme ne savo postus,tik pinigelius semiau saujom o milijonai auga o dirbti nereiki rimtai tik zvingaujam ir mulkinam zmones,

jau kad tiktas

tavo nurodimų kas klausytu..Visi jau žino ko vertas pono mastymas ir darbai - nori katastrofos tai daryk kaip Broileris sakys

eina, eina karavanas...

Tas jūsų karavanas... gal ką nors naujesnio sugalvokit. Ant birkos eina tas jūsų karavanas.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS