G. Landsbergis tikisi didesnio ES įsitraukimo kovoje su migrantų krize | KaunoDiena.lt

G. LANDSBERGIS TIKISI DIDESNIO ES ĮSITRAUKIMO KOVOJE SU MIGRANTŲ KRIZE

  • 24

Lietuvai susiduriant su neteisėtų imigrantų krize, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis teigia, kad reikalingas maksimalus Europos Sąjungos (ES) įsitraukimas ardant nelegalios migracijos maršrutus per Turkiją ir Iraką.

Penktadienio vakarą šį klausimą jis aptarė su ES užsienio politikos vadovu Josepu Borrelliu (Žozepu Boreliu), praneša Užsienio reikalų ministerija (URM).

„Visa Europa yra suinteresuota, kad šis Baltarusijos režimo sukonstruotas nelegalios migracijos kelias būtų suardytas. Lietuva intensyviai dirba, tačiau reikalingos ir maksimalios ES institucijų pastangos, kalbant su neteisėtų migrantų kilmės šalių vyriausybėmis – tiek Afrikos, tiek Artimųjų Rytų valstybėse“, – pranešime sako G. Landsbergis.

Rengiamės migrantų grąžinimui į kilmės šalis, tačiau šiame etape reikia dar didesnio ES institucijų įsitraukimo.

Ministro teigimu, A. Lukašenkos režimas, seniai pamynęs žmogaus teises savo šalyje ir toliau naikinantis pilietinę visuomenę Baltarusijoje, dabar ima naudotis ir neteisėtais migrantais – šeimomis, moterimis, vaikais.

„Lietuva atlieka savo „namų darbus“ – sulaiko, apgyvendina ir neleidžia tolesnio neteisėtų migrantų judėjimo, keičia teisės aktus, trumpina prieglobsčio svarstymo procedūras, stiprina savo sienos kontrolę ir veda derybas su Iraku bei Turkija“, – sakė G. Landsbergis.

„Rengiamės migrantų grąžinimui į kilmės šalis, tačiau šiame etape reikia dar didesnio ES institucijų įsitraukimo“, – pridūrė jis.

G. Landsbergis su J. Borreliu taip pat aptarė ES kaimynystėje prasidėjusį Rusijos pasirengimą karinėms pratyboms „Zapad-2021“ bei jų poveikį bendrai saugumo situacijai regione.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) duomenimis, šiemet Lietuvos sieną iš Baltarusijos kirto 2470 neteisėtų migrantų. Šis skaičius yra daugiau kaip 30 kartų didesnis, nei buvo per visus 2020 metus.

Dėl neteisėtų migrantų antplūdžio Lietuva yra paskelbusi ekstremalią situaciją.

Rašyti komentarą
Komentarai (24)

Kuo daugiau

sankcijų gudams ,tuo daugiau nuostolių mūsų ekonomikai .......... pusmečio "diplomatijos" rezultatas

J

Na anukelis ir prisidirbo tiek reke visa gerkle vazinedamas po es jog Lukasenka neteisetas prezidentas reikia sankcijų ir kuo daugiau ciuckanovskaja isrinko i prezidentus musiskiai tai ne ES prasyt pagalbos reikia bet pas ciuckanovskaja pas teisetai Lietuvos idijotu isrinktos prezidentes

visokių valdžių turėjom-vagių,žemgrobių ir pan.

bet dar nebuvo kurie samoningai ar dėl durnumo(tai jau nesvarbu) norėtų sunaikinti savo tautą.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS