G. Nausėda išvyksta dviejų dienų darbo vizito į Čekiją | KaunoDiena.lt

G. NAUSĖDA IŠVYKSTA DVIEJŲ DIENŲ DARBO VIZITO Į ČEKIJĄ

  • 2

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį išvyksta į Čekiją, kur su šalies prezidentu Milošu Zemanu aptars dvišalių santykių, saugumo politikos, sankcijų Rusijai, paramos Ukrainai klausimus.

Šalies vadovas sakys kalbą tarptautinėje konferencijoje „Rusijos hibridinis karas prieš demokratinį pasaulį: iššūkis Europos atminties politikai“, skirtoje tinkamo komunistinių režimų ir jų nusikaltimų įvertinimo Europoje problemai.

Prezidentas taip pat lankysis Klementinum bibliotekoje, joje susipažins su eksponatais, susijusiais su Lietuva.

G. Nausėda turėtų pagerbti Lietuvai ir Čekijai svarbias atminties vietas Prahoje, memorialinę lentą tautos patriarchu vadinamam Jonui Basanavičiui, pirmojo Čekijos prezidento Vaclavo Havelo kapą, Aksominės revoliucijos memorialą.

Trečiadienį taip pat numatytas apsilankymas „Laisvosios Europos radijo/Laisvės radijo“ būstinėje Prahoje ir interviu televizijai „Current Time“.

Ketvirtadienį G. Nausėda su Europos Sąjungai rotaciniu principu šiuo metu pirmininkaujančios Čekijos premjeru Petru Fiala aptars svarbiausius Europos Sąjungos darbotvarkės, paramos Ukrainai ir Europos istorinės atminties puoselėjimo klausimus.

Lietuvos ir Čekijos lyderiai prie Lichtenšteino rūmų Prahoje kartu atidarys parodą „Po svetimu dangum: Lietuvos gyventojai sovietų lageriuose ir tremtyje 1940–1958 metais“

Darbo vizitą šalies vadovas baigs susitikimu su Lietuvos kultūros ir mokslo atstovais Čekijoje bei interviu Čekijos radijui.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Klpd.

O ar pasirašė, ar atmetė seimo stumiamą, mus visus diskriminiuojantį bankų diktato įstatymą? O kaip dėl Bilotaitės skandalo? Ar jis nedirba Lietuvoj ar man tik taip atrodo?

Neber kantrybes

Gal jau uzteks keliauti?! Lietuvoje reikia buti, jei ivesta ypatingoji padetis.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS